Trpnutie prstov

topi

mohol by som poprosit o radu mam dost tazku pracu v automobilovom priemysle a uz pol roka mam znecitlivene tri prsty na pravej ruke skusal som magne b6 ale vobec to nezabralo co by som na to mal pouzit???

Niger

Môžr ísť o polyneuropatiu. Dia, alebo paraneoplastickú. Tá vznikápri zhubnom nádore v tele. Treba vyhľadať neurológa. Liek na to sa volá Thioctacid

dudo147

Dobry den, nedavno sa mi stala taka neprijemna vec. Trochu sme oslavovali s kamaratom a dost sme sa opili. Potom ked som siel domov bol dost velky mraz a vlastne jednine co viem ze som dakde cestou domov odpadol a neskor ma nasli cestari, zaviezli ma na pohotovost, tam zistili ze som podchladeny a zaviezli ma domov...problem je v tom ze od rana ako som sa zobudil mam strpnute niektore prsty na rukach a aj cast noh od kolien nizsie. Trpnutie trva uz 3 dni a mam pocit ze sa to nezlepsilo. Mam len cakat kym to prejde alebo treba pre to daco spravit? Dakujem za odpoved.

RNG

Nuz neviem, niekedy je trpnutie len z trochu priskrteneho krvneho obehu, miestne. Clovek si prilahne v spanku ruku, najma starsi, ktory sa tolko v spanku nehybe a moze z toho byt celkom seriozny problrem zablokovania ciev.Niekedy je na vine aj pridlhe sedenie alebo urcita pozicia ruky.

Preto radim kazdemu si cistit cievy lecitinom a stredoeuropanom s prilisnou krvnou zrazanlivostou brat enzymy na riedenie krvi , pripadne aj rozbijanie krvnych zrazenin, ako nattokinaza, lubrokinaza, serrapeptaza.

Niekedy je trpnutie/tetania aj z nedostatku mineralov,najma sa prejavuje na prstoch na nohach, lytkach a niekedy aj na rukach. Tam zamozrejme pomoze dodat prislusne v krvi nedostatkove mineraly.

simkaS

DObrý deň. Občas sa mi stáva, že mi tŕpnu prsty na oboch rukách. Nemám žiadne bolesti a ani nič podobné, iba mi jednoducho začnú tŕpnuť. Môže to býť niečo vážne?

mili62

pozri si prvý príspevok - nájdi si dobrého maséra, ktorý to ovláda + treba pravidelne cvičiť + zvýšiť príjem horčíku, upraviť stravu, dobre by bolo tiež čaj alebo tinktúra na trávenie s horčinami (púpava alebo podbeľ, palina, horec alebo benedikt ap.)

babicka nika

Prosím o radu , asi jeden rok mám stŕpnuté dva prsty na ľavej nohe, prostrené a asi 3 mesiace z toho aj lýtko z vonkajšej strany. Bola som u lekárky a povedala mi že je to z chrbtice. Prosím na aké vyšetrenie by som mala ísť alebo ak mi poradite skúsim aj domáce liečenie. Je to veľmi nepríjemné.
Ďakujem Veronika

RNG

slachy zvierajuce nervovy zvazok veduci karpalovym tunelom sa daju uspezne zmakcit pouzitim polarneho rozpustidla DMSO, da sa to urobit cez kozu pravidelnou kazdodennou aplikaciou
Nasiel som to v literature alternativnych lekarov a mal som to moznost si overit aj na sebe.

ttiaa

moze sa jednat aj o syndrom karpalneho tunela:
Tento syndróm patrí medzi najčastejšie ochorenia poškodzujúce ruku a postihuje najčastejšie ženy. Syndróm býva často podmienený práve opakovaným preťažovaním ruky /ťažko manuálne pracujúci/ a určitými stereotypnými činnosťami /ako napr. práca s klávesnicou a myšou /. Ide o ochorenie, kedy dochádza k útlaku nervu v dôsledku už vyššie uvedeného zhrubnutého väzivového pruhu /strop kanála/ ako i zhrubnutých šľachových pošiev ohýbačov prebiehajúcich vnútri kanála, ktorého priestor je zúžený následkom uvedených skutočností.

Aké príznaky sa spájajú s týmto ochorením ?

Medzi typické príznaky patria náhle alebo postupne sa rozvíjajúce bolesti ruky a "mravenčenie" prstov ruky, ktoré sa môže objaviť cez deň ale i v noci. Pacienti sa často budia a nemôžu pre ťažkosti zaspať. Pre syndróm je typické vypadávanie predmetov z ruky, pacientovi vzniká problém pri bežných činnostiach ako napríklad zapnutie si gombíku, pri vyšívaní neudrží ihlu v ruke, pri vešaní bielizne, či pri akomkoľvek dlhšom držaní ruky vo zvislej polohe začne pociťovať brnenie v ruke atď. Zhoršuje sa aj citlivosť prstov. Končeky sú akoby premrznuté. Častá je i stuhnutosť ruky, zvýšená únavnosť, opuch, ako i obmedzená pohyblivosť prstov /pacient nevie prsty plne pokrčiť do dlane/.

Čo s tým? Pomôže odborník?

Po neúspešnej konzervatívnej liečbe sa odporúča chirurgické riešenie. Aplikáciu obstrekov do kanála neodporúčame vzhľadom k ich negatívnemu efektu na nerv ako i šľachy, navyše je nevyhnutná aspoň trojmesačná prestávka pred chirurgickým zákrokom. Princípom chirurgického riešenia je prerušenie zhrubnutého väzivového pruhu ako i uvoľnenie nervu z jeho zhrubnutých obalov. Niekedy je nutné odstrániť zhrubnuté šľachové obaly , ktoré môžu zužovať priestor vnúti kanála. Tomuto problému sa venuje plastická chirurgička MUDr. Jana Kubicová – Košťálová v Chirkoz SK,s.r.o.

Ako dlho pobudne pacient po zákroku v zdravotníckom zariadení a aká je pooperačná starostlivosť?

Zákrok si nevyžaduje hospitalizáciu, vykonáva sa ambulantne v lokálnom znecitlivení. Na druhý deň po zákroku je nevyhnutné cvičenie s operovanou rukou. Bandáž na ruke je treba nosiť po dobu 2 týždňov. Po uplynutí tejto doby pacient prichádza na kontrolu za účelom odstránenia stehov. Nasledujúce 2 až 3 mesiace je nutné vyhýbať sa akémukoľvek záťažovému používaniu postihnutej ruky.