FórumDo kategórieKam som prispelObľúbenéVyhľadávanieNová téma

Téma: Trpnutie prstov

Pridať do obľúbených **OdpovedaťObnoviťHľadať "Trpnutie prstov" v článkoch
  • Ikona kategórie Téma v kategórii: Choroby všeobecne
    Feuran06.07.09 21:10??.??.240.15

V spanku mi trpnu prsty na oboch rukach a to malicek a prstenik neviete coho by to mohli bit priznaky alebo co to je vopred dakujem za odpovedi

• topi28.06.13 15:19??.??.85.134

mohol by som poprosit o radu mam dost tazku pracu v automobilovom priemysle a uz pol roka mam znecitlivene tri prsty na pravej ruke skusal som magne b6 ale vobec to nezabralo co by som na to mal pouzit???

• Niger31.05.13 17:44??.??.243.175

Môžr ísť o polyneuropatiu. Dia, alebo paraneoplastickú. Tá vznikápri zhubnom nádore v tele. Treba vyhľadať neurológa. Liek na to sa volá Thioctacid

• dudo14713.02.13 12:05??.??.110.32

Dobry den, nedavno sa mi stala taka neprijemna vec. Trochu sme oslavovali s kamaratom a dost sme sa opili. Potom ked som siel domov bol dost velky mraz a vlastne jednine co viem ze som dakde cestou domov odpadol a neskor ma nasli cestari, zaviezli ma na pohotovost, tam zistili ze som podchladeny a zaviezli ma domov...problem je v tom ze od rana ako som sa zobudil mam strpnute niektore prsty na rukach a aj cast noh od kolien nizsie. Trpnutie trva uz 3 dni a mam pocit ze sa to nezlepsilo. Mam len cakat kym to prejde alebo treba pre to daco spravit? Dakujem za odpoved.

• RNG02.10.12 01:22??.??.48.130

Nuz neviem, niekedy je trpnutie len z trochu priskrteneho krvneho obehu, miestne. Clovek si prilahne v spanku ruku, najma starsi, ktory sa tolko v spanku nehybe a moze z toho byt celkom seriozny problrem zablokovania ciev.Niekedy je na vine aj pridlhe sedenie alebo urcita pozicia ruky.

Preto radim kazdemu si cistit cievy lecitinom a stredoeuropanom s prilisnou krvnou zrazanlivostou brat enzymy na riedenie krvi , pripadne aj rozbijanie krvnych zrazenin, ako nattokinaza, lubrokinaza, serrapeptaza.

Niekedy je trpnutie/tetania aj z nedostatku mineralov,najma sa prejavuje na prstoch na nohach, lytkach a niekedy aj na rukach. Tam zamozrejme pomoze dodat prislusne v krvi nedostatkove mineraly.

• simkaS01.10.12 21:57??.??.208.34

DObrý deň. Občas sa mi stáva, že mi tŕpnu prsty na oboch rukách. Nemám žiadne bolesti a ani nič podobné, iba mi jednoducho začnú tŕpnuť. Môže to býť niečo vážne?

• mili6214.11.11 14:00??.??.158.23

pozri si prvý príspevok - nájdi si dobrého maséra, ktorý to ovláda + treba pravidelne cvičiť + zvýšiť príjem horčíku, upraviť stravu, dobre by bolo tiež čaj alebo tinktúra na trávenie s horčinami (púpava alebo podbeľ, palina, horec alebo benedikt ap.)

• babicka nika14.11.11 12:58??.??.56.254

Prosím o radu , asi jeden rok mám stŕpnuté dva prsty na ľavej nohe, prostrené a asi 3 mesiace z toho aj lýtko z vonkajšej strany. Bola som u lekárky a povedala mi že je to z chrbtice. Prosím na aké vyšetrenie by som mala ísť alebo ak mi poradite skúsim aj domáce liečenie. Je to veľmi nepríjemné.

Ďakujem Veronika

• RNG10.07.09 23:29??.??.59.31

slachy zvierajuce nervovy zvazok veduci karpalovym tunelom sa daju uspezne zmakcit pouzitim polarneho rozpustidla DMSO, da sa to urobit cez kozu pravidelnou kazdodennou aplikaciou

Nasiel som to v literature alternativnych lekarov a mal som to moznost si overit aj na sebe.

• ttiaa10.07.09 23:23??.??.125.19

moze sa jednat aj o syndrom karpalneho tunela:

Tento syndróm patrí medzi najčastejšie ochorenia poškodzujúce ruku a postihuje najčastejšie ženy. Syndróm býva často podmienený práve opakovaným preťažovaním ruky /ťažko manuálne pracujúci/ a určitými stereotypnými činnosťami /ako napr. práca s klávesnicou a myšou /. Ide o ochorenie, kedy dochádza k útlaku nervu v dôsledku už vyššie uvedeného zhrubnutého väzivového pruhu /strop kanála/ ako i zhrubnutých šľachových pošiev ohýbačov prebiehajúcich vnútri kanála, ktorého priestor je zúžený následkom uvedených skutočností.

Aké príznaky sa spájajú s týmto ochorením ?

Medzi typické príznaky patria náhle alebo postupne sa rozvíjajúce bolesti ruky a \"mravenčenie\" prstov ruky, ktoré sa môže objaviť cez deň ale i v noci. Pacienti sa často budia a nemôžu pre ťažkosti zaspať. Pre syndróm je typické vypadávanie predmetov z ruky, pacientovi vzniká problém pri bežných činnostiach ako napríklad zapnutie si gombíku, pri vyšívaní neudrží ihlu v ruke, pri vešaní bielizne, či pri akomkoľvek dlhšom držaní ruky vo zvislej polohe začne pociťovať brnenie v ruke atď. Zhoršuje sa aj citlivosť prstov. Končeky sú akoby premrznuté. Častá je i stuhnutosť ruky, zvýšená únavnosť, opuch, ako i obmedzená pohyblivosť prstov /pacient nevie prsty plne pokrčiť do dlane/.

Čo s tým? Pomôže odborník?

Po neúspešnej konzervatívnej liečbe sa odporúča chirurgické riešenie. Aplikáciu obstrekov do kanála neodporúčame vzhľadom k ich negatívnemu efektu na nerv ako i šľachy, navyše je nevyhnutná aspoň trojmesačná prestávka pred chirurgickým zákrokom. Princípom chirurgického riešenia je prerušenie zhrubnutého väzivového pruhu ako i uvoľnenie nervu z jeho zhrubnutých obalov. Niekedy je nutné odstrániť zhrubnuté šľachové obaly , ktoré môžu zužovať priestor vnúti kanála. Tomuto problému sa venuje plastická chirurgička MUDr. Jana Kubicová – Košťálová v Chirkoz SK,s.r.o.

Ako dlho pobudne pacient po zákroku v zdravotníckom zariadení a aká je pooperačná starostlivosť?

Zákrok si nevyžaduje hospitalizáciu, vykonáva sa ambulantne v lokálnom znecitlivení. Na druhý deň po zákroku je nevyhnutné cvičenie s operovanou rukou. Bandáž na ruke je treba nosiť po dobu 2 týždňov. Po uplynutí tejto doby pacient prichádza na kontrolu za účelom odstránenia stehov. Nasledujúce 2 až 3 mesiace je nutné vyhýbať sa akémukoľvek záťažovému používaniu postihnutej ruky.

• MARISA11608.07.09 13:43??.??.13.26

TO BUDE VISOKY CHOLESTEROL...........

• RNG08.07.09 12:55??.??.251.181

zase to nechodi poriadne!

Skus www.google.com a daj tam slova "neuritis " "Wikipedia"

• RNG08.07.09 12:44??.??.251.181

neuritida je velmi siroky pojem, zahrnuje vsetky zapaly nervov, bez urcenia priciny, ktora je za nimi.

A prave tu pricinu treba adresovat, ked sa chceme neuritidy zbavit.

Tu je v skratke zoznam vsetkych moznych dovodov

en.wikipedia.org

Najviac je to sposobovane samozrejme nasimi stale pritomnymi virusami herpesu a inymi, preto tak zdoraznujem zvysovanie viralnej imunity.

A branie rybacich olejov, ktore obsahuju materialy na opravu poskodenych nervovych izolacii.

• Peto T08.07.09 12:34??.??.122.21

Verím, že to bude len to, čo píše RNG, ale podobnými príznakmi môže začať aj neuritída. Tá však zvykne postupovať ďalej. Nebol si posledný mesiac náhodou očkovaný?

• RNG08.07.09 11:59??.??.251.181

moze to byt aj z nedostatku niektorych mineralov,,najma draslika, vapnika a horcika(K,Ca, Mg)= lokalna tetania.

Na poskodene nervy je dobre brat rybacie oleje.

• misel71108.07.09 10:01??.??.39.68

mne trpli prsty na nohach ale aj cez den. bola som na vysetreni u nerologa (dost neprijemne vysetrenie) a zistili mi len nizsi prah bolesti (to co inych neboli ja citim ako bolest)... tie prsty mi dali nejaky vitamin a preslo to...

• mjannik07.07.09 17:51??.??.195.34

na to je dobrá akupunktúra,ak ide o čerstvý prípad,stačia 1-2 sedenia

• chepsu07.07.09 00:32??.??.125.157

pravdepodobne máš zablokovanú krčnú chrbticu, chcelo by to odblokovať

Nový Príspevok

Opíšte písmena z obrázku vľavo

Inzercia

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Prežite krásy zimných dní a vianočných chvíľ v Hoteli Partizán**** na južnej strane Chopku

Ľahší život mamičkám

Ľahší život mamičkám

PAMPERS Active Baby 3 MIDI, 112ks - detské plienky teraz s Wallet kupónm len za 0,18€/ks.

^ Späť na vrch