čo hovorite na tento jedalniček?

bubblinka

sematam ja mam 165cm ale 55kg tiez by som chcela ist na 50:) ale nevem ci sa mi to podari,pretoze nemam velmi pevnu volu. Od kedy zacinas chudnut??

AdamKrt

Ak to este niekto dobre nechape.

Ked si vycvicite dobry metabolizmus, nemusite mat problem pri tom, ze ak sa normalne stravujete, ze mate VSETKO zastupene v strave, tak ak clovek dostane chut, -

- moze sa pri dobrom metabolizme najest do prasknutia kludne prazenice zo 6 vajec, mnozstva hub, oleja a kludne dat si aj vysokoenergeticke zakusky a co ja viem, co este... Pretoze, ak dodrzi zasadu toho, ze potom si to vyvazi inak, nema problem.

Napr. na Vianoce mavame vela sladkeho, salaty, vysmazane atd. Po vianociach mam povedzme o 4kg naviac. Prejde tyzden po sviatkoch, ked uz clovek nejedava to co na vianoce a metabolizmus to vrati do normalu, 4kg su fuc...

Dajte si metabolizmus do poriadku a nemusite riesit ani kalorie, ani porcie. Proste na co ma clovek chut, plus, aby to vyvazoval v dalsie dni potom niecim inym. Stava musi byt pestra.

Niekedy sa len divim, co vsetko dokazem pojest a ake porcie a ani to nehne so mnou.

AdamKrt

Podvyziva som myslel, maly prijem potravy /dotycna osoba moze byt napriek tomu tucna, aleb prave preto.../.
Telo si jednoducho ziada svoje.

Taktiez, ak si nastavite rychly metabolizmus, prijem vela potravy, dolezite neni len prijmanie potravy, ale aj vylucovanie. Vela potravy, crevo je plne, potrebuje vyprazdnit. Ak je malo potravy, v creve je to dlho, pokial sa zaplni, hnije to tam, rozklada sa. Cim dlhsie je potrava v creve, tym viac moze zivin vstrebavat. Cim je tam kratsie, tak ma mensiu moznost vstrebavania...

Cize pravidelne vyprazdnovanie kazdy den, je tiez dolezite. Je dobre mat stravu bohatsiu na vlakninu, inac sa to v crevach zlepi a tazko to ide von.

AdamKrt

lea02:

asi si to nepochopila, alebo si to zle citala. Tvoje BMI JE V NORME. Citala si, co Ti to napisalo ?

BMI je normálne v hodnotách medzi 20 až 25. V tomto rozmedzí BMI by ste sa nemali pokúšať o chudnutie diétou. Dosiahli by ste tým iba spomalenie metabolizmu, čo by pre vás znamenalo nutnosť menej jesť. Pri každej "výnimke" od diéty by ste začali priberať. Práve takto si mnoho žien pokazilo postavy.

U Teba je zbytocne chudnut, skor si tym poskodis.

Ale ak chces chudnut, tak mozes cvicit- ALE - to ale zdoraznujem, ze je tu jeden hacik.

Ako sa zistilo pri testoch, tak clovek pri mensej fyzickej aktivite zacne spalovat najskor tuk a ak je ta aktivita vyssia, tak az potom prejde na spalovanie glukozy. Hovori sa potom, ze ten, kto cvici viac, moze pribrat.

Takze iba nejake lahke cvicenia. Napr. prechadzky, chodza, ci nejake cvicenie - ale nie dlho. Postaci uplne, ak zacne Ti uz stupat tlak, ci zacnes sa potit, radsej prestan.

Mozno nejake to kilecko schudnes. Ale rozdiel cca 3 kg - to sa staci ist dobre vytlacit na zachod a mas to dole :) Tiez je otazne, kolko vody, jedla ma clovek v sebe. Ozaj netreba spekulovat. Maximalne ten jednoduchy pohyb, ale prestat, ak uz to zacne byt vycerpavajucejsie....

Taktiez treba pamatat, ze kazdy clovek moze mat rozny metabolizmus. U jedneho moze nieco zabrat, u druheho to pojde horsie.

Co som v okoli videl, ja sa napr. stravujem /a som chudy/:
- rano iba ovocie
- obed standardny, vyvazena strava, tak aby za tyzden jedalnicek obsiahol vseto.
- vecera, vacsinou celozrnny domaci chlieb, nejake oblozenie /na veceru mavam najvacsie porcie/.

Totiz do rana je najvacsia prestavka, tak ma telo co travit. Rano je faza vylucovacia, tak jem iba ovocie, pretoze to sa rychlejsie vstrebava. Stavy z neho urobia dobre zaludku /pozor na jablka, vedia urobit na lacno kyselinu/. Vytravi mi a dam si chutny obed. Preferujem napr. caso kuracinu /biele maso/, ryzu, zemiaky, zeleninu, obcas bravcove, telacie, rybu. Ale samozrejme aj nejaky tuk, tiez je dolezity, obcas nieco sladke. K zelenine je dobre si davat napr. lyzicku oleja na poliatie - pre vitaminy rozpustne v tukoch. Napr. vitamin E bez tuku sa nevstrebe.

Proste porcie mavam riadne - kludne 200g celozrnneho domaceho chleba, plus bohata obloha zeleniny,

Vidim - jem poriadne porcie a som chudy. Ked som volakedy jedol pravidelne a menej, tak som pribral. V okoli vidim, ako sa ludia divia nad porciami, niektori jedia malo a priberaju. No, ale ked ma telo nadbytok, tak to potrebuje vylucit, ak ma spravne nastaveny metabolizmus. Naopak, ked je podvyziva, musi si aj z mala ukladat vela energie...

Uplne jednoduchy princip, ako nejaky prijem a vydaj zo skladu.