ake je to mat dieta? alebo kedy je ten spravny cas mat dieta?

Príspevok v téme: ake je to mat dieta? alebo kedy je ten spravny cas mat dieta?
usiko

ahojte, mame 3 rocny vztah, z toho spolu byvame 2 roky, rozumieme si a vsetko je v poruadku. planovali sme svadbu, ale nenasli sme vhodne priestory, pretoze to chceme mat na neobvyklom, ale peknom a nie drahom mieste, a v okoli nic take nie je, dost dlho sme tie priestory riesili, a nenasli sme fakt nic...problem je aj ten, ze to nechceme mat na tuctovom mieste, ako su hotely a vychytene restiky, kde si pytaju za menu strasne vela, len preto,, ze su vychytene...chceli sme nieco vhodne v peknom prirodnom prostredi, s fontanou, zahradou alebo niecim taky, za rozumnu cenu...chapete..........tak som mu navrhla, ze co keby sme so svadbou pockali, mali najprv dieta a potom, ked bude mat dieta rok-dva, mozeme znova zacat svadbu riesit, mozno nam to dieta da iny pohlad na svet a nebudeme mat take naroky na priestory a tak....a bude nam to jedno, pretoze budeme mat iny zmysel zivota.....a on suhlasil....a opytal sa, kedy by somm chcela mat dietatko a ja ze neviem......a fakt neviem....nejako ma to vystrasilo, ze uz by to malo byt.....pracujem uz 10-ty rok, mam svoju pracu velmi rada a zvykla som si na tento styl zivota....praca, volny cas a tak...nieze by som chodila na parties a do pubu, nebavi ma to...skor ide o pohodlnost...a teraz si nie som ista, kedy to dieta mam mat....ci ho chcem a ci nie...na jednej strane som spokojna so svojim zivotom tak aky je, na druhej strane sa neviem rozhodnut, ci uz je ten spravny cas....nieco mi v zivote chyba a viem, ze je to dieta, len neviem ci uz alebo este cakat...na co cakat? ja neviem....je to vazne rozhodnutie a ja nieviem, chcem sa rozhodnut zodpovedne......existuje ten spravny cas? kedy to budem vediet? Ja mam 31 a priatel 37 rokov.......ake to je mat babo? co vsetko sa zmeni v zivote? menili bz ste? olutovali ste toto rozhodnutie niekedY??? prosim, poradte mi, budem vdacna za akykolvek nazor.....samozrejme, zdrzte sa prispomienok o sebectve a podobne, ak sa da.......

jajka001

usiko, ked to tak citis a chces, ze chces mat na svadbe dieta tak to tak urob - rob si veci podla svojho
vzdy ver svojmu vnutornemu instinktu
ak mas tu moznost, sprav si svadbu podla seba - spln si svoje sny

MARISA116

ved tak to je skoro u kazdej druhej rodyne mi sme mamky tak sa musime starat on ho neprebali lebo to smrdy hmm no proste vsetko robi mamka

usiko

CICaaa,

....dakujem ti...mam skveleho partnera, tolerantneho, chapaveho, obetaveho, mileho...fakt ho milujem......ide o nacasovanie.....len o nacasovanie, nie o to, ci mat alebo nemat...viem, ze dieta chcem, len este cakam...neviem na co....ale cakam......mozno sa dozviem? a mozno nie?

CICAaaa

...on chce.A on sa tak úžasne o tie deti aj stará?alebo je v robote a ty sa o ne staráš 24 hod.denne.Nech ostane on doma a uvidí čo to je

usiko

lisiak,

ano, mas pravdu, mam IQ dazdovky a tiez mas pravdu v tom , ze taketo intimne veci sa tu nemaju prediskutovavat...takisto ako velkost prs, penisu, tanga apodobne vsetko, o com sa tu hovori....a vies co, mas recht, doma nie su vsetci zdravi, ved kto uz je dnes zdravy.......

To co sa s vami ludia dnes porobilo? sa tu snazim ludom na tomto fore dat rady ako najslepsie viem, ak viem , a ked potrebujem ja, tak sa mi dostane osocovania.....to fakt je tema dieta taka citliva? to o tom neviete pisat bez toho, aby ste ma z kadecoho obvinovali? fakt nechapem......ak ma kazdy clovek v blizkych taku oporu aku tu, tak sa necudujem tolkym depresiam vo svete.....

jajka, dakujem....ale ved ja nevravim, ze sa vobec nevydam, ale jednoducho mam pocit, ze aj svadbu si viac vychutname, ak na nej bude nase vlastne dieta....mam ten pocit, mam ten pocit, ze vtedy to bude kompletne.....teraz by sme si svadbu nevychutnali vobec, bola by len preto, lebo by bola len krokom k dietatu....a to nechcem.......chcem, aby sme sa na nu tesili a planovali s radsotou...vies?

a mas pravdu, asi mi s tymto nikto nepomoze....chcela som prils vela....dlho som sa pohravala s myslienkou ci tu napisat alebo nie.....a bola to chyba...ja som si len myslela, ze mi to pomoze.....pretoze z roznych stran dostavam rozne nazory, nevydavaj sa, vydavaj sa, naco cakas....maj uz dieta, mas na to vek a este nemusis, nemas sa kam ponahlat....maj dieta aby si nemala problemy neskor, pockajte este a uzite si.....necchcem urobit chybu....preto som poziadala o nazory a osobne skusenosti ostatnych.....

CICAaaa

To je veľmi ťažká otázka...A čím viac sa nad ňou zamýšlame,tým si to komplikujeme.Podľa mňa to príde samo,a ty budeš vedieť ,že teraz.Alebo to možno ani nepríde a presto ty budeš šťastná.Prežiješ krásny život so svojou rodinou,priatelom,priatelmi...Nie všetky musíme byť matkami.Nehovorím,že nemať dieťa je správne...Ale sú všelijajé ženy....treba sa vydať ,mať dieťa,hlavne do 30 tky,lebo čo si o mne susedia pomyslia...rodina ich do toho tlačí.A oni vo svojom vnútri nie sú šťastné.Doma žijú s nejakým tyranom,ale pred susedmi sa tvária,že sú šťastná rodinka.A chúďatá tie deti,čo sa takým to ženám narodia.Ved oni to cítia,že tam nieje niečo v poriadku.....Preto sa treba dobre rozhodnúť,a musíš to urobiť len ty sama,nikto iný to za teba neurobí.Držím ti palce.Ja tiež stále váham....

jajka001

usiko, tiez nepatrim k tym, co tuzili byt nevestami - ale to nie je o tom aka je svadba ide o sobas ako taky. aj zakon na teba pozera inak, ked si vydata a ked si slobodna matka. aj dieta sa bude pytat, preco sa vola inak.a pocit, ze si vydata, je uplne iny ako pocit byt slobodna. je to tvoja volba, ja netvrdim ze nie je dobra - to ty si sa pytala ze ci dieta po svadbe alebo pred.
poviem ti, ze ked pride, tvoj zivot sa uplne zmeni - uz to nebudes len ty, ale budes to ty a dieta, a to az do smrti. je to ina ako ty a partner - mozete sa rozist ale s dietatom budes spata navzdy.
ked budes tehotna, urcite budes stastna a budes sa tesit na babo. uz sa nebudes bat. a zvladnes to, za kazdych okolnosti.
vies niektore zeny tuzia po dietatku odmala a niektore tu tuzbu nepocitia nikdy. a ja si myslim ze je to uplne ok.

lisiak

........................Uz len to, ze take intimne a dolezite veci prediskutovavas s cudzimi ludmi cez net o tebe nieco hovori. Inak doma vsetci zdravi? Musis mat neskutocne velke IQ.
.....Mozno si neplodna ty alebo tvoj frajer a potom je tato otazka mimo misu. Neskor hop kym nepreskocis.

mercyy

Nechcela som ta nastvat, len sa mozno zamysliet, ale asi ti ine nazory vadia...Ja som nic, co som napisala, nemyslela v zlom. Rodicia ti dali vzor, ze sa netreba vydavat, preto si netuzila nikdy sa vydat. Tento nazor mas vstepeny odmalicka. Ja som sa zase narodila do dlhorocneho manzelstva, tak jasne, ze prave to povazujem za spravne...No a to, ze sa zaujimas o dobro svojho dietata je predsa uplne samozrejme, tak to ma byt. nepochopila si este, ze na tuto otazku ti nikto odpoved neda? kazda to ma ine. Jedna ma chut na dieta v 20tke, ina v 40tke. Ako ti mame povedat, kedy to pride na teba? Mylis si pojmy a dojmy. Pre nas ostatne nie je dolezita svadba ako taka, ale co ten sobas vlastne znamena. Je to len ceresnicka na torte vo vztahu, ale pekna. Pevne verim, ze jedneho dna ta ten tvoj poziada o ruku aj s prstenom a vtedy mozno pochopis, ake to je krasne...