Statnice az o rok?

Príspevok v téme: Statnice az o rok?
ciara555

zdravim...mam taky problem resp moj brat...nedavno mal statnice ktore zial nespravil....bol sa dohodnut na skole kedy bude opravny termin a myslel si ze bude niekedy v auguste ci jeseni...pokial viem tak tak to zvycajne byva...no povedali mu ze az o rok moze ist na statnice...z coho sme boli prekvapeni...ako to vlastne je?...to si sama skola moze urcovat kedy da opravny termin na statnice? nie je na to nejaky zakon? ako to vlastne je? vdaka

Peter893083

Mne sa tiež nepodarilo spraviť štátnice v máji a mám umožnené opakovať v auguste, v stredu to mám, tak mi držte palce :)

bon

smajlik, ja to robim tak ze si precitam svoje poznamky z prednasky, tam mam to najhlavnejsie a potom citam knihu medzi riadkami povacsinou aby som to stihla, to co je nepotrebne vyradim hned z hlavy, a co je potrebne si zapamatam, staci vediet co je hlavne a obkecat vsetko, vsetko vlastnymi slovami, ja vymyslam aj vlastne poucky vsade kde sa to len da, ziadne biflovanie, samozrejme pokial sa nemas ucit milion rokov napriklad.....a ak mam cas tak to robim tak, ze si to citam, popripade podciarknem hlavne, ak je to nieco velmi tazke, a potom si citam len to podciarkunute a ostatne omacky okolo toho ti uz musia dopnut, ked vies to gro....

bon

smajlik neviem vsetko sto percentne ale na 80 percent ano, a zvysok mam aspon precitanych, nikdy neidem na skusku skor, aj ked siom zapisana radsej pockam an dalsi termin, lebo neznasam ist na skusku nenaucena, a si myslis ze ja nemam aj 800 stran? su predmety kde mam mozno nejakych 100 ale su predmety kde mam aj 4 knihy...ale ked sa vies ucit, tak si to dokazes skratit tak aby ti tie info stacili a aby si sa nemusela naucit vsetko od slova doslova, mne nerobi problem naucit sa 200 stran za jednu noc ked ma to bavi, treba vediet ako na to......
a kam sa mate ist stazovat? mi nevrav ze ste az taky predposrati, ved to nie je normalne, ak uz nic ine tak ked si das dekansky termin a naozaj vies co mas vediet, tak prejdes, a to mi nevrav ze sa u vas neda...., a u nas to vacsinou funguje tak, ze ak je aj vela studakov co neprejdu a fakt vedia, pretoze mame aj mi takych ucitelov co pustaju podla nalady obcas, tak sa studaci ohradia ze to nie je mozne, vypytaju si pisomky a posunut to vyssie, potom sa ti ucitelia uz fakt spamataju...., ale to boli asi dva take pripady o ktorych viem....

0vecka

ale mne je to jasne ze to sa len tak hovori len mi to vzdy pride take ftipne... u nas je to naopak :-P a to neprehanam :-D

[zruseny8]

0vecka
paradny vzorec:DDDD to len cez toto skuskove im zacalo svitorit a fakt ma skusku asi 20ludi. vies niekedy sa postasti a pusti aj piatich. sama som zvedava ako sa to vyvrbi a ake to bude po auguste, ked skonci skuskove..dam vediet

0vecka

2 smajlik takze ked so 60 spravia traja tak jak je mozne ze este vobec niekto na tej vasej supertazkej skole je ?? sak pri trox terminoch by nepreslo ani 9 ludi so 60...cize kazde skuskove ak by vsetky skusky spravilo ten isty pocet stastlivcov by sa znizil pocet studontov o 5/6 ak sa studuje 5 rokov =10 skuskovych cize bu tam ostalo n*(1/6)^10=n*1.65382*10^-8 kde n je pocet studentov v prvom semestri :-P

[zruseny8]

bon
takto sa ta opytam. ty si isla na skusku s tym ze vzdy si vsetko ale uplne vsetko vedela? neverim a ak odpovies ano klames samu seba. dobre beriem odpoved, ak mate skusky ze naucim sa 20stran. ale nase skusky su jedna: 800-stranova kniha, dalsia 2baliky papierov po vytlaceni a tak by som mohla pokracovat dalej..a to uznaj ze pri takomto kvante uciva sa neda vsetko vediet..
sama si povedala ze u vas prejde zo 60-tich ludi asi 20, nasa situacia je zdaleka ina: zo 60-tich ludi traja urobia. ano dobre pocujes, traja!!!
tak isto znamka je asi kazdemu ukradnuta, vsetci su spokojni ze maju aspon ecko..to skaceme 2m20
kde by si poradila aby sme tieto problemy riesili? nic s tym nevyriesime, ked to niekomu povieme, mozno si este pohorsime, ale rozmyslam ze uz horsie ani byt nemoze..
no a ty mas mat po tomto este chut ucit sa..

bon

smajlik, ty si sa stretla s niecim inym ako ja potom, a neverim ti ze ak prides na skusku a vies vsetko ze ti ju nedaju, tomu jednoducho neverim, ja som bola tiez na skuskach co sme zo 60 ludi presli necely 20, ostatni prenasali, ale bolo to preto, lebo to nevedeli, aj ked tvrdili opak, niektori len vyzaduju mozno o nieco viac ako ini, tak potom preto sa traduje , ze lebo ten ti to neda uz len z principu, aspon ja co som sa vzdy stretla zatial s tym ze pozor ten ucitel bu bu bu a hento a tamto, a nakoniec tam pridem a potom ma caka prepkvapenie ze ti co maju na skole najhosiu povest a ze nedaju skusku ani z anic, tak mam u nich skusku na prvykrat a casto aj na A, a predtym neprepustili kopu ludi, takze je to o pristupe clovek k uceniu a toto mi jednoducho nevyhovoris.......aj ked iste percento subjektivity tam je, a ked mate taketo problem y su fakt ozajstne, tak nechpaem co to neriesite niekde vyssie a hotovo.......
a k tym tahakom, no ja mam spoluziacku ktora sa uci, vsetko poctivo ako mulica, len jej to jedniducho neide do hlavy tak rychlo a tak kvalitne ako ma, a ma horsie znamky ako dievca ktore neviem po slovensky ani jednu suvislu vetu povedat, vsetko si pekne odpise z tahkov.....
euba a nevrav ze to je o niecom inom ako o poctivom studiu, neurazaj tych ktory su na vyske preto, ze naozaj chcu studovat, poznam niekolko takych ludi, ktorym neide len o titul a studium ich bavi.....