Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako mám odstrániť kliešťa

RNG

Ziadne masaze nicim nepomahaju, len zvysuju pravdepodobnost, ze kliest vypusti cast svojho obsahu do cloveka, tj vcitane vsetkych nakaz, ktore nosi v svojom tele(boreliozy, rozne virusy a parazity)
Kliesta treba podchytit co najuzzsou pincetou za hlavicku, aby sa nu nepotlacilo brusko a velmi pomaly vytahovat, aby mu vyslo cele telo, bez pretrhnutia. A ranu okamzite dezinfikovat, napr peroxidom vodika, co by malo zabit prakticky vsetky mozne infekcie, co tam kliest doniesol.

papousek

ak neviete vbrat pinzetou staci obycajny krem na vatu vela a tocit s vatickoy aj tekute telive mlejo alebo obycajny jedly olej alebo venzin vela dajte na vatu a s vatickou krutte ticte on sa udusi a vyjde.Ano tri dni mat kluesta v sebe nie je sranda.ja som ho mala tak dlho g sebe na nihe a cela litko dolna cast nohy mi napuchla ze mu napadli cievy system.Aj po rokoch mozete mat s tym problemy.Len nikdt sa nedajte zaockovat proti nemy lebo skonxute ako ja.

MultiLevel

Jana, nerozumiem co sa pytas...ze ci jej mohlo nejak uskodit, ked mala kliesta tak dlho? Ano mohlo, ale nemuselo. To miesto sleduj nasledujuce dni a ak by to scervenalo, alebo ak by nastala aka kolvek zmena, utekaj s malou k doktorovi a povedz, ze tam mala kliesta

jana TO

prosim poradte mi niekto....dnes som našla mojej troj ročnej dcérke kliešta v hlavičke ale už bol taký napitý krvou že som samozrejme s nou utekala na pohotovost a tam jej ho vybrali...doktorka povedala ze ho tam uz musi mat ale tri dni ked je taky velky....nevie mi niekto povedat ci jej nieco hrozi ked ho tam mala tak dlho......dakujem za kazdu odpoved

[zruseny12]

tak asi s tym B-KOMPLEXOM to bude pravda...pretoze ked mi chybalo vela vit.B BOLA SOM TAKA POSTIPANA KOMARMI...nieco nenormalne....aj klieste na mna sli...
tak som zacala brat B-KOMPLEX a komar si na mna ani poriadne nesadol,vtedy ani klieste som nemala dlho...
teraz ked mi zistili,ze mam dost vit.B tak som obmedzila B-komplex/lebo vit.B SOM ZACALA NAHRADZAT POTRAVINAMI/ a klieste zasa si veselo po mne lozia...
to som prave nevedela,ze aj klieste ten B-KOMPLEX ODPUDZUJE.../teraz to vsetko vysvetluje/
tiez chodim do lesa,ale ked si spomeniem na klieste,tak mam trochu s toho strach...potom ma to prejde...
POMALY NEBUDEME MOCT ANI Z DOMU VYJST, KOLI TYM POTVORAM...

kliešť

Presne tak, to som zabudla napísať. Na mňa kliešte veľmi nejdú ale moja sestra ich vždy má dosť, aj štípancov od komárov, či psia blška si ju tiež vždy nájde :) Je to práve tým, že jej chýba vitamín B a mne nie. Tak ho sestra dodáva dobrým pivkom :) alebo droždie tiež obsahuje vitamín B. Naozaj sa to osvedčilo. Presne tak ani ja do lesa nechodím, ani na huby, práve preto, že mám už normálne fóbiu z nich, ani k malinám sa nepribližujem, ani svojich psíkov, ale je to jedno, ľahne na trávu na dvore, ktorá podotýkam nie je vysoká a hneď majú aspoň dvoch. Sú proste všade.

kliste

preboha!!! pinzetou nieee!! a uz vobec nie olej!!!
ked som mala prvykrat kliesta, hned som bezala na pohotovost a tam mi ho odstranili, nmydlením tampona, ktory pritlacili na klista a krutenim proti smeru hodinovych ruciciek bol hned von...a tak som uz pomohla mnhohym...nezostalo po nom ani stopy...

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako mám odstrániť kliešťa - Fórum - ZDRAVIE.sk