herectvo pantomima

BUBU45432

andana ja by som chcel velmi studovat herectvo ! ale chcel by som vediet ako prebiehaju skusky na VSMU alebo na akademii umeni v banskej bystrici. chodim na hotelovku ale myslim si ze to nevadi ak by ste niekto odpisali budem vdacny

andana

Ja viem, co sa tam nacvicuje, ked to ucim. Ucim na ZUS v Literarno- dramatickom odbore, ale aj spevakov na vysokej skole. Na vyske mam mam uz decka, co maju herectvo za sebou zo strednej skoly ale ked robim s detmi tak tam mam vacsinou tiez deti co sa neboja vystupit pred dav a odprezentovat sa. Ja uz len davam podnety, ake maju situacie zahrat, ako stvarnit postavu, ako hladat pocity, ktore bezne nezazivaju, aby ich mohli odprezentovat atd. Ale to je vsetko uplne ine.

0vecka

ale ja niesom pripad pre psychologa ale myslim ze by mi to dost pomohlo proste celkovo sa tam nacvicuju nejake situacie atd...

andana

A za normalnych okolnosti ta to nepotesilo? Tak ak ta to potesilo, tak je predsa prirodzene, ze to das najavo. Myslim, ze v tomto ti herectvo moc nepomoze. Ono to musi ist z teba, nie z toho, ze zahras na ludi herecku etudu- prejav radosti a pod. Herectvo je o tom, ze herec automaticky v sebe ma tu danost prejavenia svojich pocitov a uci sa dat zo seba von rozne pocity, ktore nepozna a sam napriklad nezaziva. Proste hrat rozne situacie. Ale to nie su jeho pocity. To su v prvom rade pocity postavy, ktoru stvarnuje. Ak niekto hra masoveho vraha, musi pochopit ako ten vrah mysli...Herec si vzdy musi vytvorit spolu s reziserom profil, osobnostny charakter danej postavy a potom ju stvarnit. Ale je to len hra, presvedcive napodobnenie. Skor by som ti poradila psychologa, alebo nieco ine, aby bol tvoj prejav spontannejsi a nebal si sa resp. nemal problem dat najavo co citis, ale nie ze to budes hrat.

0vecka

a konkretny priklad je napr ze mi niekto povie ze mi to dnes sekne a ja poviem ze dakujem a pritom sa zatvarim tak ze vywvokujem v tom druhom pocit ze ma to velmi potesilo :)

andana

Ano, herectvu sa venujem v praxi na javisku, ale aj ako pedagog. No stale nerozumiem, co presne od herectva ocakavas. Musis dat kokretny priklad ked chces pomoct.

andana

Toto herci uz vedia. Herec sa uz narodi s tym, ze dokaze rozne pocity a nalady vyjadrovat. Na hodinach herectva sa len pracuje na rozvijani talentu, technike a kopec inych veci...