Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Hyperbarická komora

Janyina

V kosiciach v VŠOÚG sv. lukasa sme sa uz pokusili, ale nic, nepraili ju, vraj tam nemaju odsievac hlienu. Nerozumiem tomu. Take tazke je premistnit ju na take miesto kde bude o nej postarane tak ako sa má. Nechceme ju nechat tu v Kralovskom Chlmci na ODCH, pretoze sa bojime, 3 sestricky su na 40 pacientov, a nie je to iste, ze sa o nasu mamku postaraju tak ako treba. Staci ak sa na nu nepozru raz. Teraz ju chceme preniest do nemocnice v Sace, tam maju tiez hyperbaricku komoru, ale treba cakat, lebo nemaju miesto pre leziaceho pacienta. Z ara ju chcu dat na ODCH a to by sme nechceli.

malaanka

V Košiciach na geriatrii dávajú do komory aj pacientov v kóme,
Treba sa informovať na tel.
055/6824108, 6824111
Adresa:
VŠOÚG sv.Lukáša v Košiciach n.o.
Strojárenská 13
04001 Košice

RNG

Pred par rokmi mal jeden z mojich priatelov otca po porazke v kome. Kedze HPB komor je na Slovensku este velmi obmedzene a na toto lekari este neodporucali HPB, tak ho neprijali.
V USA davaju do hyperbarickych komor okamzite pacientov s mozgovou porazkou a statisticky maju s tym lepsie vysledky, nez ludi, co nedostanu extra kyslik pod tlakom.

Janyina

Dobry den, ja by som chcela vediet ci hyperbaricka komora pomohla uz niekomu v kome? moja mamka je v kome a odporucili nam hyperbar. komoru ale nevieme kde by ju v tomto stave priali.

3malaanka

V Košiciach je hyperbarická komora aj na geriatrii sv.Lukáša
Ja som po operácii krčnej chrbtice a absolvovala som 30 sedení.
Tam som len sama a dýchala som kyslík aj cez masku.
To nie je pravda,že sa dýcha aj vydychovaný vzduch.Ja som si to dala vysvetliť a je tam dvojcestný ventil s dvomi západkami.Takže sa tam nemieša kyslík s vydychovaným vzduchom.
Už druhá vec je ako to komu a na akú dg.pomáha.
Mne to čiastočne zlepšilo pohyblivosť a rovnováhu.Ale len vtedy,keď som to absolvovala denne a za sebou aspoň 20x

Hasic

Dobrý deň.Lieči to ajParkinsona /tras ruky/,prepláca to poistovňa VšZP,koľko to stojí a koľko sedení je treba?
Ďakujem

RNG

Kto ocakava zazraky od hyperbarickej komory sa velmi sklame.
Ale na poranenia, cukrovku a niektore nakazy, ktore sa daju vyhubit zvysenou hladinou kyslika v tele je to velmi ucinne.
Ta cena za to je ale totalne absurdna,aj desatina toho by bolo privela.
Tu v USA si mozes pozicat na mesiac prenosnu hyperbaricku komoru za 1450 dolarov a pouzivat ju kazdodenne , ked to potrebujes.
pozri na genoxinc.com
alebo sa pozri na Google.com pod HBOT, personal alebo hyperbaric, personal.
Samozrejme, v nemocnici ti budu pocitat aj tu viac, ale nie tolko ako si ty zaplatila, ani z daleka.

luciaz

Pekný deň prajem. Absolvovala som jedno sedenie a bola som nemilo prekvapená. Som chorá na sklerózu multiplex a v komore nás bolo 15 ľudí. To čo prepláca poisťovňa sa vôbec nevzťahuje na ochorenia nervovej sústavy, ale o to by ani nešlo. Ale bol tam pán s takýmto istým ochorením a absolvoval už 52 sedenie a vôbec nemal žiadnu zmenu za celé obdobie a ani nikto s prísediacich. Keby ste tam boli a pozerali sa na to so zdravím rozumom, tak vám je to asi jasné. Mali sme na tvári masky (náhubky) a mali sme dýchať kyslík, ale to nebolo možné, lebo náhubok bol spojený s vydychovaním. Čiže s prijímaním kysličníka uhličitého. Bola s nami jedna usporiadateľka, ktorá kyslík vydychuje s každou skupinou a na nej nebolo vidno žiadne kozmetické zlepšenia. Tvár mala vráskavú , čo ma dosť zarazilo. Lekárka, ktorá vám má urobiť vstupnú prehliadku nič negarantuje a všetko necháva na vašom rozhodnutí. Má pravdu, rozhoduje sa každý sám, ale za 900 eur je to dosť drahá skúška. Čiže podľa mňa je zdravšie ísť do hôr a vdychovať ozaj kyslík. Neviem prečo je veľa možností pre liečenie tejto choroby, ale ani jedno nie je účinné. Keď ste sa rozhodli toto podstúpiť, tak vám držím palce, no neviem...

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Hyperbarická komora - Fórum - ZDRAVIE.sk