USA- na čo sa pripraviť?

Príspevok v téme: USA- na čo sa pripraviť?
Mellissa

Za mesiac odchádzam na rok študovať do USA ako exchange student. Mám skoro 16, jazyka a podobných vecí sa nebojím. Zvykli si iní, zvládnem hádam aj ja. Skor by som potrebovala nejaké rady ohladne života tam, nejaké zvláštnosti, čo je iné, na čo si budem musieť zvyknúť. Napadlo ma napríklad , bude mi tam fungova moja žehlička na vlasy? A všeobecne elektronika? Alebo je tam iné napätie a podobné veci?prípadne čo by om si mala zobrať určite z domu? A dá sa v USA nepribrať? Naozaj si to nemožemdovoliť... Dakujem za každý postreh,,

fifka

Zehlicku na vlasy tu kupis za par drobnych. Nemusis ju vlacit...Z domu si urcite neber ani fen. Do ktoreho statu ides? Od toho vcela zalezi, rovnako aj od toho, ci pojdes do krpateho mestecka alebo velkomesta. USA ma 50 statov, tak sa neda nejak pausalizovat.

lienockaaa

Ahoj, tak najskôr k tej žehličke na vlasy, obyčajnú koncovku, ktorá sa používa v EU, v USA nepoužiješ. Tam sa používajú inak tvarované koncovky zástrčiek. Musíš si kúpiť redukciu na americkú zástrčku, vyzerá to takto:
www.fortymedia.sk
To napravo je koncovka, ktorá sa používa v USA a to pod tým je redukcia, treba kúpiť oboje. V USA sa dá nepribrať, jasné, pokiaľ sa nebudeš stravovať vo fastfoodoch ako v MC - Donalde, u Wendy´s a pod. Pokaiaľ si vieš uvariť nejaké jedlo, čo jedávaš aj doma, nepriberieš. V obchodoch majú skoro všetky ingrediencie, čo aj u nás. Nedá sa povedať čo by si si určite mala zobrať, ale hlavne si zober dobrú náladu a strach nechaj doma :) tak veľa šťastia