Ešte nemám krámy

Príspevok v téme: Ešte nemám krámy
Zuzka1211

Ahojte mám za 4 mesiace 14rokov a ešte stále nemám menštruáciu.Viem že mám ešte času a mala by som byť rada že ju ešte nemám,ale viete všetky moje kamošky ju už dávno majú a ked o nej začnú kecať mne je to také blbé:(.A už aj prsia mi ako také narástli a výtok mám už dosť dlho.Tak kedy príde menzes?:(Aj ked mám času nejak do 16 či 17 nepoznáte niečo ako by som mohla privolať menštruáciu???Nemyslím si že som nejaká nevyspelá,nie som ani chudá ,ale zase ani tučná.

miroslavka51

zuzka neboj sa ja už mám 15(v apríli som mala) a ešte som to nedostala ....viem ako sa cítiš :)duuuufam že to dostaneš ty aj ja, lebo ked si predstavím že nebudem mať vlastné detičky........ :(

majka__

ahoj zuzka. ja som kramy dostala az v 15-tich a tiez mi bolo vselijako, ked uz vacsina (ak nie vsetky) dievcata v triede mali kramy a ja este nic (normalne na telesnej, potom po hodine a tak sa nic ine nerozoberalo, len to, ze dotycna cvicit nemoze lebo kramy dostala, dalej mi spoluziacka ukazovala v knihe, kde sa o kramoch pisalo, ze ona uz dostala...). prave teraz mam dni, kedy mam kramy a ver mi, ze najradsej by som ich nemala. mam uz ich 3. den a z toho u mna je 2. a 3. den najhorsi (co sa tyka bolesti v podbrusku - pred chvilou som si musela trocha lahnut a dat si teply termofor na brucho, lebo mi bolo zle a to som sa este do mesta trepala... no uzas). ale nastastie uz ich mam za sebou skoro (tak 4-5 dni ich zvyknem mat, tak parada). mam inak 21 a s kramami si okrem toho este uzijes tolko toho, ze... napr. ze budu nepravidelne (ja som ich mala 3-4 roky nepravidelne, az za posledny rok su kazdy mesiac pravidelne ako hodinky...). ale neboj sa, kramy dostanes a budes sa modlit neskor, zeby si ich nikdy nebola dostala :o) ale je to len par dni a si zena, tak co uz (potom vitaj v klube :o) hehe - ale vraj tie bolesti zmiznu po porode)

LucnyKvet

Zuzka, viem že ty by si sa už rada uistila že si žena, a nech si každý hovorí čo chce, prvý krát je to aj cez bolesti pekný pocit, vynárajú sa nové námety na premýšľanie a tak. Tak sa máš na čo tešiť, viem že to znie blbo, ale máš. A keď to už budeš mávať pravidelne, budeš sa chcieť preniesť do tejto doby, keď si nemusela stále kontrolovať, či nemáš náhodou krvavý zadok :) Veľa šťastia... a ja som to dostala len 2 MESIACE PRED 14, neboj :) A inak výtok, achlpy :D, a také veci už máš? Ak hej, tak ta to neminie U6 ČOSKORO :D

sisa72

asi preto že som mala tento istý problém ako Ty... už čakám kedy tento problém budem riešiť s mojou dcerou..