Ešte nemám krámy

Príspevok v téme: Ešte nemám krámy
Zuzka1211

Ahojte mám za 4 mesiace 14rokov a ešte stále nemám menštruáciu.Viem že mám ešte času a mala by som byť rada že ju ešte nemám,ale viete všetky moje kamošky ju už dávno majú a ked o nej začnú kecať mne je to také blbé:(.A už aj prsia mi ako také narástli a výtok mám už dosť dlho.Tak kedy príde menzes?:(Aj ked mám času nejak do 16 či 17 nepoznáte niečo ako by som mohla privolať menštruáciu???Nemyslím si že som nejaká nevyspelá,nie som ani chudá ,ale zase ani tučná.

nikol84

Zuzka, uzivaj si to zatial, ze nemas menzes, a mozes byt rada...a naopak, ostatne baby by mohli zavidiet tebe, teba este netrapia krce, ani nevolnost, mozes ist na kupko kedy chces atd...ma to mrte vyhod...ja som dostala az ked som mala uz 17 ...a vsetko v pohodke, mne to vobec nevadilo, ze som to nemala skor...spytaj sa svojej mamy, ci nahodou vo vasej rodine nie je niekto, kto dostal tiez neskorsie, moze to byt aj tym...ale aj ked nik nie je, tak nemas sa preco obavat, ..ono to neminie ani teba, neboj:)

sisa72

Potom navštíviš ženského lekára, aby zistili či máš nejakú poruchu.. napr. či máš v poriadku hormony.. ale tým sa netráp to je ešte daleko a Ty menzes určite dostaneš...

sisa72

viem moja.. je to nepríjemné pred spolužiačkami.. ja som to prežila kedysi tiež.. bolo to trápne ked sa o tom rozpravaju a Ty sa nemôžeš zapojit..

xixia

Dievča...ty nerieš takéto hlúposti, lebo v živote príde ešte horšie...To že nemáš krámy..to je normálne a bolo by hlúpe teraz nejako ich vyvolávať..na čo chceš zasahovať proti prírode..mohlo by sa ti to neskôr vypomstiť. Ja mám bývalú spolužiačku, ktorá dostala z nás posledná krámy a teraz má dve zdravé detičky, zatiaľ co poniektoré nemôžeme ani otehotnieť. Ty nerieš také hlúposti... A nezasahuj do toho...Čo má prísť to príde a nie také primitívne že kamošky to už majú a ja nie...Viem že si ešte malá, ale trošku uvažuj a nenič si zdravie preto aby si sa vyrovnala kamarátkam...lebo to je smiešne...Prepáč za môj názor ale mala by si si to uvedomiť aby si nedokazila zdravie s takými to výmyslami...Držím palce v živote :o))

zuzka1211

všetky vravia že aká ja môžem byť rada.Ale ja by som už tak chcela dostať krámy:(.Ked ma nejak začne že bolieť v podbrušku ja sa už začínam tešiť že by som mohla mať menzes:D

sisa72

Viem Ta pochopiť o čo hovoríš.. moja mala má 11 rokov a tiež už niektoré spolužiačky maju a ona nie.. ale urýchlit sa to neda.. musíš čakať.. neboj príde to a budeš mat menštruacie plne zuby..Ja som dostala až v 15...