Ako naucit psa aby nekakal po byte?

tina444

môže mi prosím niekto poradiť?mám 10 týždňovú fenku a hned na druhý deň ako sme si ju doniesli tak sa pýtala von a tam sa vykakala.Teraz ked sa už naučila kde má cikať tak začala štrajkovať s kakaním.Ked sme vonku tak sa vybehá,vyciká ale vykaká sa až doma.Ked to spraví vonku tak ju vychválim,aj piškotu dám,som s ňou vonku aj hodinu aby sa tam vykakala ale ona to spraví aj tak až doma.ako ju to mám naučiť?

psickarka

citam tu, ze chodite so psom 2-3 x denne vonku. Podla mna je to malo. Vacsina ludi takto so svojimi psikmi chodieva, no ja si neviem predstavit, ze by som sa sla denne len 3x vycikat. Nas hafan ma 7 mesiacov, mame ho odmala a chodime s nim vonku rano 6.30, 11:00, 15:00, 18:30 a okolo desiatej vecer pred spanim (samoazrejme zavisi od prac.doby nas manzelov, niekedy sa to meni). Dakedy aj castejsie, nech sa vybeha. Okrem toho kazdy den dlhsia prechadzka, teraz aj s loptou von, ked je teplejsie. Iba raz sa nam vycikal v byte - ked sme ho prvykrat kupali. Asi zo strachu.

Jah-vodka

Ahojte mám šteniatko miniyorkshirského teriéra mám ho doma presne 8 deň a stále sa mi nepodarilo naučiť ho chodiť na jedno miesto a už si s nim neviem rady niekorý deň mi pekne ciká a akaká na noviny bez problémov a potom akoby začal štrajkovať zasa celý deň ciká kade si zmyslí a nie celkom tomu rozumiem že prečo to robí a ako ho prinútim nerobiť to

mate59

tinka, ale mala by si ho zvykať vonku,lebo ti to bude robiť stále doma,dokonca aj potom z prechádzky dojde a spraví to na noviny.

tinka1

pred polrokom mi zomrel yorkshir a mala som ho iba mesiac mal tri mesiace :(a tjez som ho to ucila no nasi mi kupili dalsieho a mám ho tyzden presne a ucím ho tak ze dala som mu welku krabici z ktorej nevyleze na jednej polke spinka na plachte a na sruhej ma misku s novinami nic ine mu neostava iba cikat na noviny teraz tie noviny vykladam a ked beha po dome tak si ich najde a vykaka sa na noviny :D

gimi

roman08 .. ani nevies co pises .. ake tyranie.. ja osobne si myslim ze tomu psovi je ovela lapsie v bite ako vonku.... ma stale co zrat.. pit.. v teple je... a ked s nim clovek ide vonka tak sa dostatocne vibeha ... takze tu neni očom.. samozrejme nie kazdy pes je do bitu.. ale tie mensie rasi si ani nevie predstavit vonku a uz duplom nie cez zimu..

jopal

Precitaj si vsetky prispevky v tejto teme, je to tu vysvetlene. Ja len dodam, ze som sa stretol so psami, ktore sa to proste nikdy nenaucia a aj so psami, ktore to nebolo treba ucit vobec. Je ich tak 1%, na ostatne plati, co tu bolo napisane. A tí, co pisete, ze pes do bytu nepatri - je mi vas uprimne luto... :(

cica11

poradte ako naucit 6 mesacne steniatko yorkshira cikat a kakat von. Kazde rano sa pyta von , bude tam aj 1/2 hodiny, ale potrebu tam neurobi. Ked sa vrati do bytu hned cika ale len na koberec. Uz si snim nevieme rady.