Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mama ma núti jesť vyprážané a sladkosti..

Lenocka33

Ahoj Monuška, ja ta uplne chapem. Mne zomreli obaja rodicia a tak uz dva roky zijem so starymi rodicmi (vek 66 a 63), takze si to vies asi predstavit. Ovaja su z vychodu z dedin, takze strava co varia aj tak vyzera. Dedko ma velke problemy s cholesterolom,ale neda si povedat a kazdy druhy den vypraza a presne to co hovorite vy, same sladkosti a lacne veci plne chemie, lebo oni na ine peniaze nemaju (to urcite).
Ja som ale strasne tvrda povaha,co nie je ale vobec dobre, a tak som si vydobila ze sa stravujem ako tak sama. Uz asi pol roka si sama varim a pripravujem jedlo. To asi nie je riesenie pre teba,kedze byvas s rodicmi a tak chapem ze musis zjest co ti navaria. Denodenne poznamky mam na tanieri aj ja a este aj kazdemu kto len prejde okolo to rozpravaju a hovoria ako nejem a blabla. Jedine co ti mozem poradit je ze sa snaz s mamkou alebo ockom nejako dohodnut, skus sa naucit varit, mozno to na nich zaberie, ze sa snazis. Aj ked presne tieto generacie take nie su. Tak drzim velmi palce a ver ze nie si zdaleka sama

jajka001_

povedz jej ze ich jest nechces , ze ti je z toho zle, a ze si budes varit sama
dones jej clanky a urob jej prednasku o zdravej vyzive

nazor

niekedy mam aj ja podobny pocit... u nas je problem ze v rodine na oboch stranach bola obezita a ja sa toho bojim... nie som najstihlejsia, ale nie je to so mnou ani najhorsie... u nas to je tak, ze mi stale vycitaju postavu a nech nejem tolko sladkeho a na strane druhej ma mama stale posiela do obchodu nech idem kupit nieco dobre na vecer k telke... a potom vsade hovori ze pribrala lebo JA stale chcem sladke... a pritom ja ani nechcem a ked doma nemame nic o to je to pre mna lepsie lebo ma nema co pokusat... raz som dva mesiac enejedla nic, ani cukrik a brat kazdy vecer ked jedli cokoladu mi ju daval pred tvar a nie tak zo srandy ze daj si ale tak ustipacne mi ju nukal, lebo on je vychudnuty na kost... v kazdom pripade ta chapem a viem ake je to neprijemne a aj tie rezne, ja to velmi nemam rada lebo ma z mastnych jedal hrozne natahuje a vtedy mi stale vykrika ze nic nejeme, nic nam nie je dobre, ona uz nevie co ma varit a podobne... hrozne mi to ide na nervy... najlepsie mi je na internate kde za cely den zjem acidko a celozrne pecivo k tomu a jablko a som najedena, kedze je to aj sladkem tak ani to nemusim mat a ona mi stale vyvolava a place aka som tam hladna a co si pomyslia ini ked to niekdde poviem a pod... ja toto proste chapem ako nejaku cudnu mentalitu generacie nasich rodicov a aj starych rodicov, kde bol pre ne nadovsetko dostatok, alebo priam nadbytok jedla... v kazdom priapde ak ti dava sladkosti nepozorovane si ich odloz a tvar sa ze si to zjedla ale radim ti davaj to hned mladsim surodencov, lebo raz ta tak vytoci ze zoeries celu skatulu naodkladanych sladkosti o je este horsie ako jest ich priebezne... a viem ze diskusia v tomto pripade (aspon u nas nepomoze) pretoze sa este urazi... je to proste v ich generacii, inak si to vysvetlit neviem... problemy riesia jedlom a doslova zranim....

usiak

To je zvláštne, mama si vôbec nechce dať vysvetliť, že hrozí okrem iného upchávanie ciev, infarkt, mozgová príhoda atď...? Samozrejme nie teraz, ale v neskoršom veku, keď sa to nazbiera. Koľko máš rokov? Vieš si niečo aj sama uvariť a zdravé? Skús ju prekvapiť a možno si na tom pochutná aj ona :)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Mama ma núti jesť vyprážané a sladkosti.. - Fórum - ZDRAVIE.sk