Priateľ má len ženské kamošky

Príspevok v téme: Priateľ má len ženské kamošky
Catrina

Mám 30 rokov, priateľ 40, poznáme sa len 2 mesiace. Rada by som si vypočula názory iných ľudí na náš vzťah, lebo ja mám z toho chaos. Priateľ je ku mne veľmi milý a pozorný. Snaží sa mi vyhovieť, občas mi robí radosť tým, že mi kúpi trebárs obľúbený keksík či čokoládu. Máme spoločné záujmy, chodíme vcelku často niekam na výlety, často on vymýšľa program. Keď som prejavila záujem ísť na túru do istej lokality, hneď začal o nej zháňať informácie. Hoci býva hodinu cesty autom, chodí za mnou aspoň raz týždenne len aby sme strávili spolu poobede a večer a na víkend chodím ja zväčša za ním, pretože na rozdiel od neho nebývam sama. Zväčša ale strávime spolu len jeden deň z víkendu, lebo on zvykne niečo mať. Má veľmi rád deti, vlastné zatiaľ nemá a chcel by. A teraz čo mi príde divné. Prakticky nemá žiadnych mužských kamošov, len kamošky. Slobodné či vydaté, s deťmi či bezdetné. Nekamoší sa nikdy s ich mužmi (ak majú), len s tými ženami. Témy rozhovorov majú akokeby babské, o vzťahoch, ale i o sexe. Príde mi divné, že mu nejaké ženy hovoria o tom, čo sa im páči v posteli a ako to robia. On tvrdí, že sa ich na to nepýta, že mu to hovoria samé od seba. Nestretáva sa zväčša ani s viacerými naraz, ale sú to individuálne kamarátky, teda s každou osamote. Keď sa s nimi stretne, dáva im pusu priamo na ústa. Rád chodí do sauny a hovorí, že keby nejaká jeho kamoška s ním chcela ísť, tak kľudne by s ňou išiel sám nahý do sauny. On s nahotou problém absolútne nemá, kľudne aj nahý stojí v okne či u mňa behal holý po byte, hoci boli doma dvaja spolubývajúci a hrozilo, že vylezú z izby a uvidia ho. Ja som mu už za tie jeho kamošky spravila pár krát scény, ale on sa urážal, že som žiarlivá a že prečo mu neverím a že to je úplne normálne. Že sú to len kamošky, nič s nimi nemá ani nemal ani nechce mať. Tak som si podľa jeho vzoru našla tiež kamoša s ktorým sa stretávam, ale tam už taký tolerantný nie je, hoci mi ho nezakazuje. V podstate ani nemôže. Ale furt sa na neho vypytuje a vkuse sa pýta že či ma chce henten na sex hoci som mu 100x povedala že nie, a má poznámky typu že prečo dnes nemám čas sa s ním stretnúť, či idem s Jožom a podobne. Raz sa naňho spýtal že ako sa má moja tajná láska. A pod. Ja už tie jeho ženy neriešim, hoci ich často spomína, ale dal mi najavo, že keď budem robiť scény tak náš vzťah ukončí. Mimochodom, tie jeho ženy o mne vedia, min. niektoré ale si myslím že asi aj všetky. Jeho najlepšia kamoška je jeho suseda ktorá je len o rok staršia odo mňa a nemá partnera. Vždy keď ju vidí, tak je z toho strašne šťasný, vytrubuje na ňu či vypiskuje, hoci sa vidia veľmi často, takmer denne. Mne hovorí, že som zbytočne žiarlivá a že prečo si neverím, že načo by furt za mnou cestoval keby chcel tie svoje kamošky, či priamo tú susedu. Že načo by cestoval furt toľko kilometrov za mnou, keď ju má pár krokov od dverí. Ju som videla, zoznámil nás, bola milá usmievavá, priateľ jej vyprával nejaké zážitky z práce chvíľu a potom sme sa s ňou rozlúčili, čiže bližšie ju nepoznám. Ja mám priateľa rada, mám pocit že aj on mňa má rád, hoci neviem nakoľko, ale fakt sa snaží mi aj pomáhať, napr. prácu zohnať, vypytuje sa tých svojich kamošiek na prácu pre mňa. Ja som totiž krátko pred naším zoznámením prišla z Anglicka a mám problém si zohnať prácu. Inak je teda hrozne zlatý, ale neviem, čo si mám o tom všetkom inak myslieť. Preto by ma zaujímali názory ľudí, ktorí v tom nemajú zainteresované srdce ako ja.

ziarliva

Ja som v urcitom zmysle ziarliva a nezniesla by som, aby mal moj priatel nejake kamosky...komosov moze mat kolko len chce, ale ziadne zeny :)... u nas je to take vzajomne :)

alzbee

No uprimne povedane-prve, co mi napadlo je to, ze je gay...lebo nie nadarmo sa hovori, ze gayovia si velmi dobre rozumeju so zenami, su ich najepsi priatelia:) ale samozrejme to nemusi platit aj pri tvojom priatelovi. Lebo ja si napriklad tiez viac rozumiem s chalanmi, nez babami a nie som lesbicka:)) kazdopadne, asi ti neostava nic ine, nez to aj nadalej akceptovat, lebo zakazovanim by si nic nedosiahla. A taktiez by ani on nemal protestovat, ked mas teraz kamarata. Vysvetli mu, ze preco by on mohol mat kamosky a ty kamosov nie? ved to by bolo nespravodlive...

usiak

To, ze priatel ma kamosky je ok, ale mne sa zda, ze on na tvojho kamosa dost ziarli, hoci si prave on mysli, ze ty ziarlis na jeho kamosky. A to je nebezpecne a moze to priniest velke problemy vo vztahu. V kazdom pripade drzim palce :)

malickasom

mozno mu proste vyhovuju viacej zeny kamaratky ako muzi...inak to posudit neviem... poznala som dvoch chalanov ktori kamosili len s babami ale boli obaja homosexuali, co asi teda neni jeho pripad.
mozno sa s tymi babami uz pozna dlhe roky a kamosi ak nejakych mal sa mozno ozenili, vzdialili... tak ostali tie kamosky... tazko povedat

JT

To je tak strašne dlhé, že som to ledva prečítal. Ale môj názor na to je, že je to normálne. Ja keď som chodil do školy tak okrem spolužiakov som hladal takmer výlučne len ženské kamarátky a mne sa to zdalo normálne. Aj keď som si bol vedomí, že sa takéto správanie nemôže páčiť ženám.
Záleží od toho s akého uhla pohladu to človek vezme. Je jasné, že tvoj priatel v tom nevidí nič zlé, ale chápem, že na tvojom mieste by som zase zúril. Mne sa už vidí, že s takýmito vecami človek nenarobí nič. Každý človek žiarli istým spôsobom, ale len niekto si to pripstí. Ja si to pripúštam, ja žiarlim už chorobne, že už mi to strašne prkáža.