Extremne vysoky krvny tlak 182/120

Príspevok v téme: Extremne vysoky krvny tlak 182/120
ushko

uff, moj dvadsatrocny brat sa liecil na vysoky krvny tlak, ale v poslednych dnoch sa bezne budi so 180 na 120, busi mus srdce, obcas citi, ako keby sa mu znicoho nic nieco z hrude rozlialo do tela, vraj strasne neprijemne.. dost sa o neho bojime, na lieky sa dost kasle, vraj je mlady, nebude to hltat :o/ nepoznate nieco prirodne, co zabera na taketo stavy a extremne vysoky tlak? vdaka..
---------------------------
Vyšetrenie "Meranie krvného tlaku" www.zdravie.sk
Pomôcka na "Sledovanie tlaku krvi" www.zdravie.sk

- mira

Ešte predtým, než začneš čistiť, odstráň zdoje znečisťovania a zanášania ciev a zdroje stresov : nasýtené tuky zo živočíšnej potravy a mliečnej potravy, zo stužených rastlinných tukov, priveľa soli, chladené nápoje a jedlá, sladená, aromatizované, povzbudzujúce a chemicky upravené nápoje.

majo11386

dobry den..mam 23 rokov a raz mi prislo strasne zle a namerali mi tlak 180/120 asi rok dozadu,bral som tabletky a potom som ich vysadil lebo mi bolo od nich zle,nemavam vysoky tlak uz vobec,ale byva mi zle a niekedy pocitujem taky pocit akoby mi prebijalo srdce,ze na chvilu zastane a potom zase sa rozbije abo akoby bilo nepravidelne,je to neprijemny pocit a strasne sa zlaknem vtedy ze uz je koniec,aj vcera vecer som nevedel zaspat lebo som mal taky pocit.,na sone srdca a ekg mi nic nezistili vsetko je ok..co to moze byt?je to normalne?dakujem

RNG

Vysoky krvny tlak moze byt sposobeny roznymi pricinami, ktore treba adresovat osobitne.
Nie je jedna "zazracna pilulka na to.
Casto je to zo stresu, vtedy sa treba aktivne destresovat:prechadzky s hlkbokym branicnym dycha im, thai chi, yoga, meditacne cvicenia atd.
Doplnky na nervy su napr mineraly,Vitaminy B(zmes Stress B), SAM-e, St Johns Wort, lecitin, GABA,
Niekedy je vysoky tlak sposobeny aj zapchanim ciev, vtedy treba cievy cistit lecitinom a enzymom lipazou. Pomaha pri tom brat aj hodne vitaminu C a E. Vitamin D tiez prispieva k ukludneniu, hlavne tym, ze pomaha vstrebavat rozne mineraly.
Cievy sa daju rozsirit napr vasodilatatorom s ACE efektom , obycajnym hlohom, davka niekolko gramov suchych bobul denne.
Docasne pomahaju aj prirodne diuretika.

house

Je mlady predpokladam ,ze zazil stresy zrejme s neuspesneho studia na VS,Je to prirodzena reakcia na to.Taketo stavy
podla mojho nazoru je potrebne liecit po porade so psychiatrom to je hlavna pricina jeho problemov. VTK je iba nasledkom jeho zleho psychickeho stavu
takze kiecba v spolupraci psychiater internista ale urcite tam je nejaka dedicna pridispozicia na tieto stavy.

slniecko:))

primar.sme.sk
www.zdravie.sk
-odkaz odstránený-
atd, atd - google - vysoky krvny tlak - liecba - dobre stranky s dobrymi radami, mnohe od pravych odbornikov.

z mojich rad: cesnakove tablety, hloh.

inak plati:
Redukcia hmotnosti a správna výživa.
Umiernená konzumácia požívatín.
Dostatok telesnej aktivity.
Zníženie duševnej záťaže.

tu na zdravi - velmi vela prispevkov ohladom vysokeho krvneho tlaku a v nich velmi vela cennych rad, prestudujte si to. taktisto na nete sa da vela toho nastudovat, konkretne rady, lieky, fora s osobnymi skusenostmai a podobne.
ale co je najdolezitejsie - tvoj brat by si mal uvedomit co znamena mat vysoky krvny tlak (v jeho pripade az extremny), daj mu prestudivat si rozne clanky co mu hrozi, ak to necha len tak a nebude preto nic robit, nebude dbat o zivotospravu, ktorou to moze zmeni, nebude jest lieky, ktore mu pomozu.

Ivka 1

Usho na vysoky tlak su velmi dobre cesnakove tablety s tymianom, su vo forme draze takze dych nepachne po cesnaku. Uz som Ti pisala aj v navaloch tepla v klimakteriu, tak ak chces napis na mail.

Peto T

Určite nezaškodí začať vitamínom C v dávkach aspoň 1000mg denne (ak brat nemá problémy s obličkami). Veľa piť.

A verím, že tu padnú aj špecifickejšie rady.