Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kojenie

Príspevok v téme: Kojenie
Lijanaj

Dobry den vsetkym.Ja by som sa chcela spytat na kojenie.Pretoze mam 3 mesacneho chlapceka a mam pocit ze uz mu nestaci moje mlieko.Doteraz krasne priberal a po kojeni bol spokojny a dokazal prespat celu noc.Teraz sa mi v noci budi,po kojeni byva mrzuty a pyta si zastejsie jest.Moja mama mi radi aby som ho teda prikladala castejsie na prsnik.Ale ja si myslim ze by som mala zacat prikrmovat umelym mliekom.Poradte mi co je dobre na tvorbu mlieka.A este som sa chcela spytat na jednu vec.Hovori sa zeny co koja nemaju menzes.Ale ja ho mam.A vraj to mlieko potom neni take kvalitne.

mya24

Ahojte baby! Ja mam 3-mesacneho synceka vlastne 3 mesiace bude mat az o tyzden a uz ma 7,5 kg, papa vela asi 2dcl kazde 3 hod. a moje mlieko mu nestaci aj tak som vzdy mala malo, max. 60ml z kazdeho prsa a teraz uz nemam ani to lebo ho kojim malo vacsinou len v noci aby zaspal tak sa mi straca a nepomaha ani pit vodu ani prikladat ho viac lebo ked mu netecie poriadne tak je nervozny a aj ja:-( velmi ma to mrzi rada ho kojim a aj on rad pije z prsa co mam robit? A k tej menstruacii od 6 nedelia som po tyzdni mala 2 dnove spinenie a odvtedy nic.. je to ok? este neberiem antiku koli kojeniu ale nemyslim si ze by som mohla byt tehotna zas- ved davame pozor..

diian

Nie nadarmo nam dojciacim matkam lekari kazu denne vypit minimalne 3 litre cistej vody. Potom dietati bude stacit len materske mlieko..

ejuja

Viem, neviem. Poznam pripad kedy mamicka na radu lekarky len kojila a nedavala ani vodu ani caj a dieta zostalo "mľandrave". Potom s dietatom museli lietat po vsetkym lekaroch pocnuc neurologom. zistili ze nemalo vodu - takze je dost otazne ci staci to materske mlieko alebo nie. Kazda mamicka ma ine zlozenie mliecka ale voda by nemala chybat v tychto horucavach. Ja som len hovorila svoj nazor. Nekazem nikomu aby sa tymto riadil!

diian

Ejuja je dost cudne ze nevies fakt, ze v prsnych zlazach sa tvori predne mlieko(vodnate) ktore dieta hydratuje a zadne mlieko (nutricne,kaloricke) ktore vyzivuje...

modracik

Ja mám 4 deti, každé som odkojila,najviac prvé, 1rok a 4 mesiace.Ostatné asi tak rok.Zo stravy som si varila rascovu zapraženú polievku,pustíš do nej vajíčko-recept starých mám.Okrem toho je dôležitá kvalitná výživa-a tú som brala v podobe doplnkov výživy Fields of Greens a detských vitamínov Kids-tablet.fme.Mliečko bolo tým výživné a stačilo.po pol roku som davala aj šťavičky.

titi...

Ked som ja rodila vôbec nedali babätkám v nemocnici prevarenu vodičku,kojiť podľa potreby.Dcéra mi kvôli žltačke bola aj v inkubátore aj tam som musela chodiť kojiť.Primár oddelenia to vysvetloval tak,ked dieta začína piť mlieko,na začiatku to riedke je ako vodička,potom papá mliečko ako stravu.V horučavách neviem ako robili,ja som rodila v marci a v novembri.Doma som už dávala lyžičkou čaj fenyklový,pokiaľ som kojila moc mi nechcela,až potom ked pila Bebu.

ejuja

Po troch mesiacoch sa dieta meni. Aj so spankom aj s papanim. Ja mam dve deticky, neviem si predstavit, ze by som ich prikladala vzdy ked si vyptaju. Ved to by som ani nikam nechodila iba by som sedela doma a mala dieta na prsniku. Podla mna je smadne. Nechapem mamicky, ktore odmietaju dat dietatu prevarenu vodu alebo cajik - ze im staci mlieko. Skus Ty pit mlieko cely den ci nie si smadna?! Ja som davala detickam hned ako sme prisli z nemocnice, dokonca mi tam aj porodne asistentky kazali v horucavach davat aspon po lyzickach ked nie z cumlikovej flase. Tak skus mu uvarit rascovy caj alebo kup nejaky v lekarni a davaj popri krmeniu aj nieco pit. Taktiez si mozes uvarit Ty rascovy alebo fenyklovy caj. Dokonca je caj aj pre kojace matky a ten mi velmi pomohol. Vela pit, a jedla som aj vela polievok - to vraj tiez pomaha. Tot moj nazor.

zuzula11

A este k tomu menzesu ... Ja som LEN kojila a kedy deti chceli a dostala som menzes pri oboch detoch hned po sestonedielke ... A nemyslim si, ze kvalita mlieka bola ina ... Len ja som bola nervoznejsia a dieta to vycitilo ...

zuzula11

Ja som obidve deti kojila vyse roka a nikdy nemali umele mlieko. Pocas prvych mesiacoch - a hlavne v lete - som ich kojila kedy chceli, hlavne kvoli teplu. Urcite ich neprikrmuj pevnou stravou. A este skusenost s mojim synom - od druheho mesiaca bol nepokojny, stale chcel na prsnik a v troch mesiacoch mu vysli prve zubky. Kedze nikdy nechcel cumlik, myslim si, ze prsnik mu aj akosi masiroval dasna ... Mozno budete mat prve zubky ...

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kojenie - Fórum - ZDRAVIE.sk