mam mu verit alebo sa poistit

Príspevok v téme: mam mu verit alebo sa poistit
kamilka 565

ahojte mam priatela uz viac ako tri mesiace a chceli by sme prejst k nasmu spolocnemu sexu,,, lenze on nechce aby som uzivala HAK ja zas nechem kondom lebo je to podla mna len zbytocne rusivy element,,, hovoril mi ze si bude davat pozor,,, z predoslych aj dlhorocnych vztahov si stale daval pozor lebo z jeho byvalymi sa osobne poznam a mi hovorili ze neuzivali nijaky druh HAK ze on sa vedel kontrolovat lenze ja teraz neviem ci mu mam verit ze si da pozor alebo sa mam nejako chranit mam obavy ze sa mu moze nieco posmyknut a ja budem tehotna a to vobec neprichadza do uvahy dakujem za prispevky

niekto

toto nieje otazka doveri
ked sa chranis prerus. sulozou musis ratat stym ze sa moze nieco stat a potom sa treba postarat o dieta
prerusovana ma pearlov index cize pravdepodobnost otehotnenia za rok 4-27%(4 idealne pouzivanie) ak si mozes to riziko dovolit tak sa chrante tymto sposobom
este to mozte kombinovat napr s kalendarnou ...
tiez mozem doporucit pharmatex ten ma p.i.
0,7-2,8% akurat je to piplacka na druhu stanu to nema vedlajsie ucinky ako hak
0.3% je idealne uzivanie
8% je bezne uzivanie cize obcas zabudnuta tabletka sem tam nejake to antibiotikum ...

en.wikipedia.org

dalsia vec urcite sa obaja otestujte na choroby toto naozaj nieje otazka dovery
napr hiv mozes mat aj 10 rokov bez toho aby sa prejavilo a za tu dobu si nakazliva

AdamKrt

A preco si myslite, ze je divne, aby priatel nechcel, aby jeho priatelka uzivala HAK ? Ked niekomu zalezi na priatelke, tak nechce, aby si nicila svoje telo, pecen... Proste mu na nej zalezi.

Tiez nechcem aby priatelka brala HAK a ona ju tiez nema rada. Ani nechcem rozne vnutromaternicove telieska pre nu. A preco, lebo nechcem, aby si poskodila zdravie, ci keby sa nieco este prihodilo a nakoniec by nemohla mat ani deti.

fifinkaa

Aj podla mna je sibnute vykladat si s byvalymi ako sexovali s tvojim partnerom. Aj ti davali rady co ma najradsej v posteli?...
Bez toho, aby ste obaja absolvovali testy na pohlavne choroby s nim nespi. A toboz uz nie, ked s kazdou isiel bez kondomu...Malo bab ma urobene testy na HPV, tak tipujem, ze mu tento virus niektora uz venovala. Mozno aj kadeco ine. Takze daj si pozor - najprv testy a potom antikoncepcia, ale ziadne plodne/neplodne dni, po takom kratkodobom vztahu, nebud pipi!

COZE?

to si ho striedate??:-DD Z AKEHO DOVODU NECHCE ABY SI UZIVALA hak??DOST NETYPICKE PRE CHLAPA.INI TO MAJU NA HAKU CELU HAK:-DD

Sirius

1.) fuj, ved to je chore rozpravat sa s jeho ex ako sexovali .....
2.) nespoliehat sa na prirodzene metody, pouzivat bud HAK, Pharmatex, kondom
3.) obaja ist na vysetrenie pohlavnych chorob
4.) 3 mesiace je strasne malo ...

usiko

alzbee, suhlasim....tu je skor otazka nie to, ci si da pozor, to nie je problem, ale ci nahodou nema HPV a nechytis genit. bradavice....
Hak by som nebrala, brala som 11 rokov a nikdy viac....

alzbee

Ked chces ty brat HAK, tak ju ber...ved je to tvoje telo. Alebo prichadza do uvahy aj Pharmatex...ale byt na tvojom mieste, tak pouzijem kondom. Ani nie tak kvoli ochrane proti pocatiu, ale kvoli pohlavnym chorobam, ci genitalnym bradavicam...nemozes vediet, ci od tych predoslych nieco nechytil...kebyze mam noveho partnera, tak ho poslem na testy pohlavnych chorob a kym by som nevidela jeho vysledky, tak by som sla len s kondomom.

mirka 23

A čo tak merať si bazalnu teplotu a počitať plodné a neplodné dni? Inak tvoj priateľ ma moje sympatie a je super, že ťa netlačí do HAK, fakt to nie je nič dobré pre tvoje zdravie.

sway

A co to je za chlapa,ze ti hovori,ze by si HAK nemala brat?Je to predsa tvoje osobne rozhodnutie a ked to neprekaza tebe,nemalo by ani jemu.Ja by som urcite nespoliehala nato,ze "sa ovlada"..