Ako sa naučiť aspoň na 70% Anglicky za 2 mesiace ako samouk?

Príspevok v téme: Ako sa naučiť aspoň na 70% Anglicky za 2 mesiace ako samouk?
bezradná18

Moja téma znie ,-
"Ako sa naučiť aspoň na 70% Anglicky za 2-3 mesiace ako samouk ???" -
Viem že čudná ale mňa by zaujímali Vaše skúsenosti,formy učenia alebo štýl...

Môžte mi poradiť knihy alebo slovníky pre samoukov poprípade CD ,alebo internetové stránky,, chystám sa do "UK" tak sa chcem naučiť za 2-3 mesiace aspoň na tých 60-70% po anglicky...viem že v tej krajine sa dá potom doučiť AJ..nie?

prosíím..pomooooc...ďakujem

zuzula11

Bezradna, drz sa ... jazyk sa uci tazko, ked budes von, nalepi sa na teba viac ako tu za dva mesiace. A plynulost rozpravania nie je len o vedomostiach, ale aj o odvahe a sebavedomi ... Drzim prsty!

bezradná18

sign - Veľmi pekne Ti Ďakujem, dosť mi to pomohlo,asik sa dám na kurz AJ.
A s tým donútením jazyka to viem,bola som v Londýne a normálne som vedela aj rozprávať..síce možno ako Maďar na slovensku ale vedela..hehe

zuzula11 - Aj Tebe veľmi ďakujem za radu...
Budem sa učiť slovíčka,vety+ten kurz...

sign

tak to je individualne,zavisi od typu kurzu lektora,tvojej financnej situacie atd.
mozes isz do kurzu kde bude 20 ludi ale ucitel sa nebude asi stihat venovat setkym rovnako resp nebudes mat taku sancu rozpravat mozno.
samozrejme najlepsi by bol sukromny lektor (anglican) alebo mala skupina kde by sa vam stihol venovat. toto je ale samozrejme drahsia zalezitost.
co taky kurz stoji netusim a v KE uz vobec nie lebo odtial niesom,ale skus popozerat na nete tam nieco najdes... su aj vselijake letne kurzy atd.
zuzula ti dobree poradila ten intenzivny kurz. ja z mojej vlastnej skusenosti mozem povedat ze jazyk som sa najlepsie naucila ked som rozpravala a bola donutena rozpravat len v tom jazyku.

bezradná18

sign : A ked pojdem na ten kurz..& budem ..potencionálne/plynulejšie a hlavne nie smiešne rozumieť a vedieť rozprávať anglicky ???
A čo taký kurz stojí...aspoň na mesiac a pol ?? Inač som z Košíc...Vopred Ďakujem za radu :o)

sign

prave preto by ti pomohol kurz. ked chces vediet "dobre" aspon teda v ramci moznosti potrebujes jednoducho rozpravat. aby ta mal kto opravit ked spravis chybu atd. to ze si budes citat knizku alebo pocuvat nejaky ti psychowalkman ti pomoze jedine mozno tak ze budes co to rozumet.

bezradná18

*** zuzula11 *** Ahoj :) ***

Som začiatočník,viem...to takto..ked niečo spievaju anglicky rozumiem,ked anglicky v telke rozumiem,pravda nie každe slovo...základy viem....
Ale už niečo povedať...to tažko....Ale poviem..no ako tak....

Preto by som rada vedela AJ plynulejšie...aby som rozumela všetko a vedela rozprávat tak dobre..aby som nemusela 5min rozmýšlať ako sa to povie...

Nemám s kým hovoriť AJ....Takže preto len ako samouk...

zuzula11

A vies nieco anglicky? Alebo si uplny zaciatocnik? A co znamena 70% - chces sa len dohovorit, alebo vediet aj spravne pisat? Formalnu ci neformalnu AJ? Ako ucitelka AJ to totiz na tych 70% za dva mesiace nevidim, ale ak sa budes denne ucit, zaklady sa naucis ... Len musis s niekym aj rozpravat ... A metodam ako ucenie v hladine alfa by som neverila, skor by som na tvojom mieste nasla nejaky denny intenzivny kurz (tzn. asi 5 hodin denne), tam naberies vedomosti a potom v UK precicis v praxi ... Samoukovi sa uci tazko ...

bezradná18

tak hovorová angličtina...veď to poznáte aby ste sa vedeli dohovoriť..ako sa treba učiť....tak...mnooo