Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Aky fonendoskop kupit?

simona64

Ahojte, ja som sa rozhodla, že zatiaľ neinvestujem do tých fakt že drahých ako Littmann a spol. ale stači zlatá stredná trieda. Luxus si dprajem za odmenu, keď úspešne skončím školu. No takže som si vybrala aj objednala z jedného eshopu so zdravotníckym oblečením že Medical uniforms. Majú fonendoskopy rôznych farieb, tak som si psravila radosť slniečkovým žltým. Veď nakoniec pozrite sami www.medical-uniforms.sk :)

Maca001

Ahoj :-)
Ja som tesne pred štátnicami a používam Littmana.
Pokiaľ sa plánuješ venovať internej medicíne určite Ti odporúčam niečo kvalitnejšieho. Ja som z lekárskej rodiny a naši mi poradili, aby som si do 3. ročníka nekupovala drahý fonendoskop a to kvôli tomu, aby som sa naučila lepšie rozlišovať zvuky z hrudníka. Veľakrát dvojhadičkový nie je zárukou lepšieho zvuku a niekedy býva poriadne ťažký, takže si ho predtým vyskúšaj ako ho kúpiš. Ja som mala možnosť odskúšať aj MDF, ale mne osobne sa nepozdával. No, jedna pripomienka, neviem kde študuješ ale u nás sa fonendoskopy dosť kradnú, takže ak aj investuješ, pozor naň.

marg1111

Ahojte, neviem ci este tato tema funguje ale ak by sa k nej niekto dostal budem rada za odpoved.
Taktiez by som chcela poradit s kupou fonendoskopu, som 4. rocnik na medicine, fonendoskop mam ale rozmyslam nad Littmannom.(momentalne pouzivam strasny smejd...) Chcela by som si kupit fonendoskop, ktory vyuzijem po studiu normalne aj v praxi, rozmyslam nad internou alebo kardiologou. Ale zase nechcem posobit ako clovek, co ma lepsi fonendoskop ako znalosti.
Vedel by mi niekto, najlepsie uz pracujuci poradit, co je uz moc a do coho by ste sli?
Dakujem

janob

Ked tak k teme ja mam littman master cardiology ten je najuzasnejsi ale na zaciatku som mal dvojhadickovy za 1000sk a vpodstate ho mam doteraz...

petto

Som kardiológ, detský. V ordinácii mám špičkový kardiologický fonendoskop no keď som začínal tak som mal obyčajný za 200 korún a bolo s ním počuť všetko, príliš rýchy tok krvi t.j. šelest, jednoducho všetko, bol vynikajúci. Moja rada znie ak nato človek nemá talent aby bol tak vnímavý a pozorný na počúvanie pomocou fonendoskopu tak mu nepomôže ani taký za 500 euro, môj názor.

ajajaja

ja by som tiez potrebovala poradit,ze aky fonendoskop...smejd nechcem ,ale ani stoeurovy nie....co si mam vsimat v ramci vybavenia fonendoskopu,tak aby mi vydrzal aj na dalsie rocniky-trebars na deti,popripade,ak si ho budem setrit,tak aj na zaciatok po studiu...urcite nechcem byt kardiolog,cize premakane 500 eurove mi nikdy nebude treba...prosim,aby mi odpovedali len ti, co vedia,co je fonendoskop a na akom principe funguje :D dakujem.

docent

ja osobne používam littmann master cardiology a lepší fonendoskop som v rukách nemal .... s tým počuješ úplne všetko ..... cena je vysoká ale pokiaľ to budete objednávať z shop-paramedik je ot relatívne únosná cena ....

vsevedka

Medička, tak ja by som rozhodne nešla do niečoho zbytočne drahého superznačkového, ja som osobne mala jednohadičkový, využiteľný i na pediatrii (samozrejme sa dal otáčať), pred pár rokmi stál max.do 400 Sk, vrzgoty, piskoty, šelesty, či ozvy boli s ním veľmi dobre počuteľné, dokonca i super vyzeral (veľmi pekná modrá akoby metalická farba na hadičke), je pravda, že "menej" vydržal, ja som ho používala 3 roky a po čase hadička začala praskať, ale je pravda, že z mojej strany nebolo ani nejaké super zaobchádzanie s ním a často bol šmarený v nabitej taške, či poskrúcaný vo vrecku plášťa.

Ešte snáď jedna rada, keby ste sa dohodli trebárs aspon jeden krúžok pre určitý typ fonendoskopu, tak sa dá vyhandlovať celkom slušná zľava, takže by ťa i trochu kvalitnejší fonendoskop vyšiel lacnejšie.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Aky fonendoskop kupit? - Fórum - ZDRAVIE.sk