Zčervenanie kože okolo rany

Príspevok v téme: Zčervenanie kože okolo rany
Peter253

Dobrý deň,
pred dvoma dňami som si nepekne porezal zadnú časť lýtka v lese o konár. Rana je dlhá možno 10cm, avšak iba povrchová. Po príchode domov o dve hodiny som ranu vymyl a dezinfikoval jódovou tinktúrou. No už včera sa mi okolo tejto rany začal objavovať červený lem, ktorý je dnes hrubší, lemuje ranu cca 3mm z každej strany.
Chcem sa spýtať, či s týmto je nutné navštíviť doktora. Obávam sa totiž infekcie, v horšom prípade tetanu.

Ďakujem za odpoveď

MrMaxwell

ak ste to skoro dezinfikoval tak by mala byt infekcia vylucena....to skor ste sa mohli poskriabat na trnkovom ostni...ten take nieco sposobuje...a myslim ze sipova ruza tiez...a aktualizujem udaj....proti tetanu sa ockuje kazdych 15 rokov,podla novely,zistilo sa ze clovek ma dostatok protilatok az na 15 rokov....

house

Jedna sa o zapal davajte si na to radsej
nieco alkoholove napr septonex.Treba ist za obvodakom a vybrat vhodne antibiotika plus natierat septonexom sprejovat a sterilne zakryt.V lese moze byt rozna aj kliestova infekcia ja by som to nepodcenoval.Zistite si kedy ste boli ockovany proti Tetanu max 10 rokov.