Psychiatri - pomohli vam?

Príspevok v téme: Psychiatri - pomohli vam?
fobicka

Chcem sa spytat, ci niekomu pomohol psychiater. Ale konkretne. Hoci aj liekmi, ak to bolo nevyhnutne. Ja mam zatial skusenosti len s psychologmi a poviem vam, nic moc... Vyrozpravat sa mi nerata, lebo tymto sa moje problemy nevyriesia. Chystam sa k psychiatrovi s vierou, ze mi pomoze. Trpim socialnou fobiou, depresiami a panickou poruchou. Nebolo to takto vzdy, vyhrotilo sa to pred par tyzdnami, odkedy nechodievam vobec von a chcem s tym uz nieco urobit. Nechcem oblbovaky, ale lieky, ktore skutocne pomozu. Tak co, pomohli vam psychiatri?

Sallam

Asi pisem neskoro :(. ale psychiatri su ti najvacsi salamisti na svte, to vazne. Keby ste dali obycajne AUTO do opravovovne, a s poruchou, tak sa bude viac starat ako oni...Poznam asi 7 tych hajzlov, ale nepomohli mi za 1o rokov nijak, zial pre mna.

luskaacik

ja som mala jednu psychiatricku ktora ma neskutocne deptala odkedy som ju zmanila. nebola som ani raz hospitalizovna taktiez uz neberem zaidne benzodiazepiny,berem lieky po ktorych sa citim skutocne dobre, zasahuju do serotoninu a noradrenalinu.Takze musim konstatovat ano pomohla mi aj psychiatricka aj lieky ale chodila som aj k psychologovi :-)) nieje doktor ako doktor

majka__

moja posledna navsteva psychiatricky bola v decembri min. roku. samozrejme, objednala ma na januar, ale ja uz som na to bodla zvysoka. totiz z nej som mala dojem, ze len co si sadnem, automaticky mam povedat, aky mam problem (a to je fuk, ci cloveka vidim prvy raz alebo ho uz poznam roky). ja sa vsak nedokazem otvorit neznamemu cloveku, ktoreho absolutne nepoznam. takze PANI DOKTORKA mi nasadila lieky, ktore som si ani nevybrala, pretoze povedala, ze mam ich zacat robit a na najblizsom sedeni uz povedat co mi je... tak akoze tomu ja nevravim pomoc.

Butlavá vrba

Nepomohli, pre nich si len prípad jeden z mnohých, počúvajú - bez záujmu, odosobnene, tak ako môžu pomocť? Nasadia lieky, mnohokrát nesprávne, je ti po nich horšie než pred tým. Samozrejme, česť ozajstným odborníkom,ale tých je ako šafránu. Takže, nenadarmo príslovie hovorí-Pomôž si človeče a aj Boh Ti pomôže!

Zuzka .

Ucinnost liekov v psychiatrii v jednej studii je len asi 40%.Benzodiazepiny zaberaju okamzite ale neriesia problem dokonca znizuju serotonin v mozgu.Kazdy clovek je iny a preto treba velmi dobre vyberat psychiatra.To clovek nezisti pri prvej navsteve ale neskor.Ked nasadi zlu liecbu problemy sa ti vyrazne zhorsia. Je malo dobrych psychiatrov aludi pribuda je velmi zla doba a psychiari nemaju cas na pacientov.V USA je bezne ze mas mobil na lekara a vies ho zavolat ked mas problem u nas ......?

00000000001

Rising_Sun
ja mám podobné skúsenosti...ale zase aj psychiater je len človek a záleží na akého narazíš...môj psychiater ku ktorému chodím je skvelý, fakt dobrý človek a veľmi sa snaží mi pomôcť ale keď som bola na liečení tak to tam bolo otrasné, primár aj psychiatrička sa ma síce pýtali ale nepočúvali čo im hovorím...prišla som tam v piatok poobede a len čo sme sa porozprávali, nasadili mi lieky po ktorých mi bolo strašne. Nemohla som sa vymočiť, stále sa mi chcelo spať ale to mi nedovolili lebo nás sestričky vyháňali z izieb a zamykali ich a čo viac, zhoršil sa mi zrak a takmer som nevidela... Bolo to strašné. Psychiatrická liečebňa bola na dolniakoch a tak tam všetci hovorili po maďarsky, nerozumela som im ani slovo, čítať knihu som nemohla lebo som nevidela a ke´d som im to hovorila, že aké mám problémy tak len povedali že to nie je tými liekmi. Po týždni som sa doslovne poriadne nasrala aj som sa rozplakala a povedala som si dosť. Chcela som odísť, no nechceli ma pustiť domov aj ke´d som už plnoletá. Tak som zavolala rodičom a tý ma bez mihnutia oka vyzdvihli. Vtedy dr. nemali žiadne námietky na to že odchádzam. A tiež som to vyriešila tým spôsobom že som lieky jednoducho vypľula a fungovala som normálne... no ešte asi 3 dni po návrate domov som mala problémy ale potom sa to napravilo... Takže aj ja mám zlé skúsenosti.

andula.k

Mne lieky pomohli. Ale sucasne s liekmi som absolvovala aj posedenia u psychologa. Tato kombinacia je idealny sposob liecby. Lieky ta nastavia na to, ze budes schopny veci spracovat inak, terapia ta nauci ako to robit. Vela stastia.

noname

Každý pacient potrebuje osobitný prístup, musí sám chcieť a hlavne pozitívne myslieť, mať spoľahlivých priateľov a ľudí okolo seba, na ktorých sa môže spoľahnúť. Lieky zázraky nerobia...

Rising_Sun

Rodičia chceli, aby som šiel k psychiatrovy a že OK, nech majú radosť. Na klinike ma proti mojej vôli uväznili a po 10 minútach diagnostikovania - mi hneď dali nejaké svin...ehmn nejaký liek. Je to zvláštne, že nemajú jediný test, ktorý by dokázal nejakú poruchu v tele a snažia sa liečiť práve tým, že niečo dajú telu človeka. Keď už nie šľahnutí scientologisti, možno názor týchto ľudí je serioznejší: www.myspace.com... Ďalšia sranda bola v liečebni, kde som dva mesiace kľudne vyplúval ten ,,liek´´ kým ma niekto nenatrel. Som povedal doktorke, že som to nebral len pár dní, pretože sa považujem za zdravého. Ona mi na to povedala, že tých pár dní som sa jej zdal nekľudný a že to budem brať. No hm :D:D Psychiatri si myslia, že ich pacienti robia pokroky, ale v skutočnosti sme sa tam len naučili držať hubu a hovoriť to, čo chcú počuť - Kuk sem www.dplhranno.sk... časopis detskej psychiatrie - asi od strany 9 - úplne to vidno na tom, čo tie deti hovoria :D
Jo a ešte v nemocnici mi doktorka rada opakovala, že mám pokazené myšlienky. Potom tam prišiel jeden chlapec, ktorý sa rovnako ako ja zaujímal o Zen. Som sa potom spýtal doktorky, že čo mu vlastne je a ona na to, že ,,má tiež také pokazené myšlienky´´ hahaha Teraz sa na tom smejem ale vtedy...