Horucka u dojciat

Príspevok v téme: Horucka u dojciat
6fatima6

Mam 3mes. syna. Zatial nemal horucku ale co ak mu vyskoci nad 39st.? Po pouziti sirupu od teploty mu na cas moze klesnut ale opat vystupi. Viem, treba dat zabal. len sa bojim "Febrilnych kŕčov". Nemozem preventivne pri takejto teplote podat DIAZEPAN? Mam starsieho syna ten tiez ked mal teplotu tak to poriadne vyskocilo. Kazde dieta je ine a preto mam strach. Zijem v zahranici.

aknitka

diazepam určite ako prevenciu nedávaj pretože to nemá význam. dopredu nemôžeš vedieť či dieťatko kŕče dostane alebo nie a diazepam sa veľmi rýchlo vstrebáva takže by to bolo na nič. preto ak dieťatko prvýkrát dostane tieto kŕče je nevyhnutné okamžité vyšetrenie lekárom či sa naozaj jednalo o febril. kŕče a nie napr. o epilepsiu a ak áno tak ti lekár predpíše diazepam v tube, ktorý sa pri ďalších kŕčoch vytlačí do zadočku a účinkuje okamžite. aspoň ja som takéto vysvetlenie dostala od mojej lekárky keď som si tiež preventívne pýtala diazepam. a zábaly sú vhodné, ale len pri teplote vyššej ako 39,5 a to tak že vo vlažnej vode vyžmýkaš plienočku a priložíš na hrudníček (a párkrát opakuješ). určite pri detičkách neplatí, že "vypotiť sa" pod perinou lebo oni si ešte nevedia dobre regulovať teplotu. tu platí, že treba ochladzovať. pri vysokých a neklesajúcich teplotách môžeš striedať detský panadol s nurofenom v 4 hodinových intervaloch. treba však dúfať, že sa teplotám úspešne vyhnete a nemyslieť dopredu na najhoršie. tak veľa šťastia.

6fatima6

jajka a co je to ten kulisek? to som este nepocula...tie cipky to viem, ak po pouziti sirupceku opat vystupi tak po urcitom case mozem dat cipok alebo opacne, asi kazdy lekar nieco ine predpise. No hlavne, ze to zatial nemusim riesit!!

jajka001_

viem, poznam to ked som v strese a maly je chory tiez som v panike a rozmyslam ci dobre robim. ja som diazepan nikdy malemu nedavala ani neviem na co to je. ked mal vysoke teploty tak cipky alebo sirupcek a ked to nepreslo vlaznu sprchu. ale to uz mal okolo roka taky maly chory nebol.
pri hnackach len dietu mi radil doktor b-komplex si nespominam, a hylak, dalej radil kulisek proti dehydratacii ale maly to nechcel a tiez smectu. tekutiny po lyzickach, velmi opatrne so stravou, tri dni uplne dietne a potom postupne pridavat. pri takom mensom ked bol a papal len prikrmy tak len ryzovy vyvar spociatku.

jajka..

jajka...no mam uz deti tak viem ake to je ked su teploty vysoke a jednej znamej teraz syn ochorel a tiez nevedela co a ako, tak radsej vopred vediet...lebo v tom case clovek nevie ako by dietatu co najlepsie pomohol a moze niekde pochybyt. Preto sa pytam, lebo pri st.synovi mi lekarka predpisala diazepan. A to este nemal ani vysoke teploty. A co v pripade hnaciek? B-koplex ano alebo nie?

sili

Mne lekarka hovorila ze v pripade horucky mam zaviest do zadocku paralenovy cipok pre dojcata. Moj ma tiez 3 mes., este chvalabohu klop-klop. som to nemusela robit.

yyy

diazepa od 39 a zabaly sa dnes neodporucaju vobec to mam od alergologicky velmi uznavanej a ta mi so synom velmi pomohla to len preto lebo nazory lekarov sa lisia podla veku asi :-)ked uz tak vlaznu ale nie studenu sprchu

jajka001_

preco sa vopred bojis, ved sa nic take nemusi stat. takym malinkym babatkam zabaly len ked sirup nezaberie. ked by to neklesalo ani po liekoch ani zabaloch tak lekar.