Socialna praca

kapustnica

Mam 23 rokov. Ano, studuju styridsiatnicky, lebo je to zakotvene v legislative, ak pracuju vo verejnej sprave, alebo napr. socialna poistovna, urady prace, detske domovy... vsade musia mat aspon titul Bc. Ak nemaju dostatocnu prax. Ale vies, ake su tieto styridsiatnicky sprtky? :)
Tych skol nie je az tak vela, ako spominas. A u nas pekne pritvrdili na prijimackach, takze je to uz poslednych par rockov fakt o kvalite, nie kvantite.

kapustnica

Ja som sla na vysku hned po gymku a socialna praca bol moj sen. Studujem externe. Nehovorim, ze som nemala na medinu alebo pravo, alebo cokolvek ine. Ale nie som karieristka, vedela som, ze SP ma bude bavit. Od puberty som bola dobrovolnickou a okrem toho mam v rodine postihnuteho cloveka, kvoli ktoremu som si povedala, ze takymto ludom treba pomahat, tak som sa na to dala. A nelutujem.

luckaaaaaaaa

Kolko mas rokov?Dnes kazda zena nad 40 rokov studuje externe socialnu pracu a VS kde sa to studuje je neurekom a kvalita na skolach teda pekne klesa. Aky by zobrali do rocnika max.20 ludi vtedy by bola uroven a ak by bolo max.7-8 skol na celom Slovensku kde sa to da studovat a nie aj 3 skoly v jednom meste kde sa studuje socialna praca.Ubohe.

kapustnica

Samozrejme, ze je rozdiel. Ale to neznamena, ze kto nema na medinu, dostuduje soc. pracu... ved vidis, kolko nas skoncilo. Ja osobne pracujem na mestskom urade - teda pracovala som, teraz mam zdravotne problemy. Nehanbim sa hovorit o tom, co studujem, lebo sa pohybujem prave v takom prostredi, kde to kazdy pozna.

luckaaaaaaaa

Nehanbis sa niekomu povedat co studujes?Ved vela ludi ma pocit, ze potom len pracujes s Romami a nic viac. Ale aj ja si myslim, ze kazdy ma pcoit, ze ej to skola pre debilkov a aj taka intleigencia na tych odoborch je.Ved je rozdiel ak niekto sutuduje pravo, pedagogiku, medicinu alebo socialnu pracu.

kapustnica

Takze ja som dostudovala bakalarsky stupen socialnej prace na KU. Chodila som do Kosic. Mali nas prijat 80, no vela ludi malo rovnaky pocet bodov, boli na hranici, tak nas vzali asi 118. Promovalo nas 60. Utvor si obraz sama.
Neviem, ake je studium na inych skolach, ale na nasej to bola naozaj makacka. V semestri aj 16 skusok, same seminarky a neuveritelne sito - nasa skola totiz nie je spoplatnena, takze tak sa k nam aj spravali, neboli zavisli na nasich peniazoch.
Priatelky studuju na Alzbete - na skusku sa ucia z cca 5 A4. U nas nebola ani jedna skuska taka, ze by si sa na nu ucila menej ako tyzden. Boli to kvanta materialov, za ktorymi sa je treba zhanat, lebo socialna praca ako vedny odbor je vo svojej podstate novou disciplinou. Minule som videla inzerat, ze prijmu socialneho pracovnika, ale nie absolventa Alzbety! Takze je to velmi individualne, zalezi vela od toho, na ktorej skole studujes.
Ked som robila prijimacky na mgr. studium, mali nas vziat len 50, ale ani tolko nevzali - neuspeli. studuje nas 30. Takze asi kazdeho debila nevezmu...

alzbee

Uprimne povedane: pocula som, ze pri tomto odbore ziska titul kazdy debil (s prepacenim), ale asi by sa mal k tomu vyjadrit niekto, kto ju aj naozaj studuje a on by vedel povedat lepsie:))