návaly tepla

Príspevok v téme: návaly tepla
jaLENja

Ahoj, chcem sa spýtať, či poznáte nejaké finty na to, aby sa zmiernili návaly tepla v prechode. Vždy to na mňa príde vtedy, ak mám trochu zvýšenú fyzickú námahu alebo v noci. Je to nepríjemné v práci, keď niečo zdvihnem alebo keď idem rýchlejšou chôdzou, tak ma zaleje pot. Nepoznáte niečo, čím sa to dá zmierniť?
Inak, nemám klasický prechod, ale umelý kvôli endometrióze.
Dík za rady.

jaLENja

aljoska: ale ja mám ten problém kvôli tým hormónom, keby som ich nemusela brať, nemám prechod, ani návaly. No lenže musím :(

mjanik

návaly tepla ide odstrániť akupunktúrou,treba2-3 sedenia,aj endometriozu ide vyliečiť,treba však viac sedení6-8

modracik

jaLENja,na navaly je veľmi účinný prírodný produkt obsahujúci žen-šen a zlatú šalviu.Viac info, cez meil.

aljoska

jalenja,prežívam presne také obdobie ako Ty a je to fakt na nervy.Mne doktorka nechce dať hormony kvoli problémom so štítnou žlazou,ale ani by som ich nechcela.Pichla mi Agolutin s Agofolinom,ten mi účinkoval asi 1,5 mesiaca.Mala som ísť na kontrolu,len sa tam akosi nemožem dostať.Ináč z prírodných produktov ešte pomáha čaj z červenej dateliny a spomínaná soja.Snažím sa vypiť denne aspon 3 dcl sojoveho mlieka ale nie vždy sa mi to darí.A teraz som si kúpila výživový doplnok Sarapis soja.Je to materská kašička s pelom,extraktom zo soje a červenej dateliny+nejaké aminokyseliny.Užívam to týžden,no dúfam,že to po čase zaberie.

jaLENja

Užívam to od začiatku liečby, čiže 3 mesiace.... ale je to čím ďalej tým horšie, najmä v období pred a po dávne hormónov. Keď idem k lekárovi, nemám naňho šťastie, je tam len sestrička, ktorá mi pichne injekciu. Chcem sa ho na to opýtať, ale jednoducho nemôžem :(

Petuska B

Keď používaš alternatívne liečenie prírodnými produktami, účinok sa dostaví neskôr rátaj tak 2-3 mesiace, závisí od závažnosti problémov ale stojí to za to. Mne osobne Pupalkový zaberá veľmi dobre, ako ho užívaš? Kvapky sú lepšie a ešte lepšie je ich dávať do jogurtu- Activia, lepší účinok ako keď som ich zapila vodou.

jaLENja

No ja by som bola bez umelého prechodu v rovnováhe, ale kvôli chorobe mi umelo navodzujú tento neprirodzený stav. Pupalkový olej užívam, ale nezaberá. Pijem rôzne ženské čaje ale pravidelne každý deň len čaj z prírodnej alchemilky (vlastnoručne nazbieranej). A NIČ :(