Kedy je správny cas na bábatko?

mimmmka

zacnem od konca... ja som mala oba porody koncom jari... v zime som este velke brusko nemala a v lete som sa uz mohla kupat. A babatka sa narodili do tepleho ale nie este horuceho pocasia a nemusela som ich pol hodinu pred vychadzkou obliekat. Takze pre mna toto bolo idealne... ale kazdy ma to svoje.

a kedy je cas na dietatko? Podla lekarov je idealny cas na prve dieta od 25 do 30 rokov, potom stupa sanca na postihnutie. V sucasnosti je ale vela zien, ktore si planuju dieta neskor.. ci robia dobre ja neviem... nie kazda z nich ma problemy s otehotnenim alebo donosenim, o postihnutom dietatku ani nehovorim. Vsetko su to len statistiky, do ktorych padnut mozes ale nemusis. A podla mna je lepsie mat dietatko az ked sa nan citis pripravena a nebudes mat pocit, ze ta tehotenstvo a materstvo o nieco pripravili. Aj za cenu, ze mozno budes musiet na babatku popracovat dlhsie ako tvoja mladsia kamaratka:)Pretoze vekom klesa plodnost u zien a aj u muzov.

AdamKrt

Kedy je vhodny cas ? Nikdy a vzdy...

Nikdy preto, ze cloveku stale do toho nieco chodi, co by bolo lepsie a idealne. Ale zivot sa do detajlu naplanovat neda, je nevyspytatelny.

Vzdy preto, ze nech si to naplanuje clovek akokolvek, povedzme tomu osud - si s nim zahra tak, ze ani netusi. Za zivot cloveka nastanu situacie s ktorymi nepredpokladal a ked uz raz ma dieta, musi ich riesit.

Takze to je sumafuk, kedy bude dieta.

Co je vsak problem, ze s vyssim vekom vzrasta riziko na problemove tehotenstvo, alebo problem otehotniet.

prelisa

Ja by som zase nechcela mat velke brucho v zime, radsej v lete, tak budem moct nosit saty a velke tricka, ked ma zena velke brusko v zime, potrebuje viac garderoby.
Gitka, je to normalne. Som v tvojom veku, s manzelom sme spolu 10 rokov, uzasny vztah, no rozbieham si karieru a po dietati este netuzime. Po mojej 30tke bude na to casu dost. Do takej 34-35ky je to na prve dieta akurat. Preco si myslis, ze zalezi od veku a dlzky vztahu? Zalezi od toho, ci to dieta chces.

ele

Ja som otehotnela na konci juna a porodila v aprili. Podla mna je to idealny cas, lebo v lete som este nemala brusko, az v zime, a po porode boli tiez idealne podmienky hlavne pre dieta, ani velka zima, ani teplo :-)

ele

Gitka, ja som mala 27 ked som otehotnela. S priatelom sme boli uz 8 rokov spolu a tiez sme sa necitili na dieta. A uplne nahodou sme si len jeden jediny raz nedali pozor a stalo sa, otehotnela som a bola to ta najkrajsia vec ktora ma v zivote postretla a mozem povedat ze som mala ozaj pestry zivot. Dnes mam trojmesacneho synceka a myslim ze je to dar od Boha, ktory prisiel naozaj v pravy cas :-)