Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

europsky zdravotný preukaz

panča

vsetky informacie by ste mali najst na stranke svojej zdrav. poistovne. EUROPSKY ZDRAV. PREUKAZ vsetky poistovne vydavaju BEZPLATNE

KOMERCNE POISTENIE -prides do poistovne, ktora ma v ponuke cestovne poistenie (napr. uz spominany UNION alebo allianz, najnovsie aj postova banka). K poisteniu potrebujes udaje o poistovanej osobe (bydlisko, datum narodenia, rodne cislo) a este datum, od kedy do kedy budes vycestovana. Vychadza to cca 20-30 Sk na den (sorry, ze stale pisem v korunach), ale ked si uvedomis, co by Ta stalo osetrenie napr. zubu alebo zlomeniny v zahranici, urcite poistenie nelutuj. Cestvky Ta vlastne ani nepustia do busu ci lietadla, ak nie si poistena cestovnym poistenim.

A este raz k tej vekovej kategorii do 26 rokov -rozhodne EURO 26. Tie peniaze vlozene do karty a pripoistenia sa Vam v priebehu toho 1 roka platnosti vratia. Poistenie plati v celej Europe vzdy 30 dni od vycestovania. Ine poistenie uz potom nie je nutne. Vybavuje sa na pockanie v Union poistovni (treba nan fotku) alebo cez net

severanka

Vopred-Ďiky: nie je jednoduchšie si vygoogliť stránku svojej zdravotnej poisťovne a tam si zistiť potrebné info, ako sa spoliehať na ľudí na tomto fóre? :D
www.union.sk

Vopred-Ďiky

Tiež spýtam...Už vopred ďakujem
Ja som v | Union zdravotná poisťovňa |,tam je to ako s Europským zdravotným preukazom???
Tiež zadarmo?
Ako ho vybaviť?
Kedy ho dostanem???

severanka

smolenicka: jednoducho a v skratke - europsky zdrav.preukaz je ti v chorvátsku na dve veci... ako sa hovorí: na ho*no a na nič...

vybav si iné poistenie...

smolenicka

ja tomu nechapem, akoze to eropske zdravotne poistenie plati len v státoch EU a co je to to komercne poistenie? to sa da kde vybavit alebo co..som z toho debilko :DD a este sa chcem spytat ze v cestovke nam uzatvorili cestovne poistenie na ten tyzden a to je vlastne ake poistenie ?

panča

Europsky zdravotny preukaz Ti vydaju bezplatne v Tvojej zdrav. poisťovni -treba oň pisomne poziadať, lehota vydania je do 30 dni. Rozhodne si ho vybav, hoci priamo v Chorvatsku Ti nepomôže, pretože CHOR este nie je v Unii. Takze do Chorvatska jedine s komercnym poistenim-to rozhodne nepodcen. Ale tak ma napada -kolko mas rokov ? lebo ak mas do 25, tak si vybav kartu EURO 26 (cez piostovnu UNION)-da sa tam priplatit poistenie a tak budes mat za cca 500 Sk (16 E) poistenie a kartu na zlavy v obchodoch na CELY ROK

citronik

Ahoj, tento preukaz plati vsade v EU, uz je potrebny, kedysi to nebolo treba, vseobecna a spolocna zdravotna ho maju zadarmo. Treba vypisat formular na ich stranke, vystavia ho do 30 dni, plati na 5 rokov, no ak potrebujes vycestovat hned, tak ho vystavia na pockanie, no ten ma platnost len 3 mesiace.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

europsky zdravotný preukaz - Fórum - ZDRAVIE.sk