Tikanie-Vykanie...Mna urazí ked mi Tikaju..čo Vy na to

Príspevok v téme: Tikanie-Vykanie...Mna urazí ked mi Tikaju..čo Vy na to
janka91j18

Ahojte Ľudia
Chalani aj Baby !!!
Mám Otázku/Otázky .........................

Mám 18rokov A vadí mi skôr uraz keď mi začnú Tikať,fakt nemyslím rovesníci alebo niekto taký starý ako ja ale taký v obchode.u doktora,proste von!!!
Keď som mala 15rokov každý my Vykal a teraz mi Tikajú ako malé deco...napr..že:Čo chceš dievčatko,aleboČo by si chcela moja,v bloku si zdravíme..ja Dobrý Deň a ony AHOJ jak decko...fuuj..alebo u Doktorky ,som bola u krčnej a tiež tikala...jak decko.
Som si už povedala keď mi začnú tikať tak ja im odpoviem ale tiež tikaním...

Alebo taka baba(50r) v obchode si kupovala vložky a ne vedela aké ma kupiť,popýtala ma poradu..ale jak deco...Hej Ty nevieš,.....tak ma to naštve

Otázka na Vás aké máte s týmto skusenosti Vy??? Urazíte sa zato ked vám tikaju???

Alebo od ktorého veku vam už netikali ale len vykali...

Ďa

madison

Janka, ja ťa úplne chápem. Mám 30 rokov a tiež sa mi stáva, že mi neznámi ľudia tykajú. Samozrejme, že ma to poriadne hnevá, veď je to drzosť. Keď sa však voči tomu slušne ohradím, to by si mala počuť tie ich reakcie. Sú naštvatí, že som si vôbec dovolila nesúhlasiť s tým, aby mi tykali. Pričom im by sa určite nepáčilo, keby som im aj ja tykala.

Isteže, iná situácia je v malých mestách a na dedinách, starší tam často mladším automaticky tykajú. /Ja bývam v BA./
Je jasné, že rodina a príbuzní si navzájom tykajú. Ale prečo by mi mala tykať napr. suseda v dome, ktorá mi je cudzia a stretnem ju tak raz za mesiac? Keď mi povie "ahoj", cítim sa ako malé decko. Veď hádam vidí, že už nemám 17. Ľudia, ktorí mi tykajú, sa však väčšinou ku mne aj drzo správajú. Tak nech sa potom nečudujú, že im poviem svoje. Nenechám si predsa tykať, ako keby som bola malé decko. Dokedy mi chcú tykať? Do 35ky, 40ky??
Janka, každému, kto ti bude tykať, slušne upozorni, aby ti vykal. A keď to nebude chcieť brať na vedomie, ignoruj ho. Na tykanie proste nereaguj. Hádam to tým ľuďom potom dôjde.
Ešte dodávam, že som mesiac študovala v Paríži a tam ma každý oslovoval "Madame", teda pani. A to som mala len 22r. Na SK sa niektorí ľudia fakt nevedia slušne správať.

livia 56

V Bratislave, 21. júla 2009

Vážená slečna Janka91j18,

myslím, že som pochopila, prečo máte problém akceptovať názory ostatných prispievateľov v tejto téme. Ako som si všimla, všetci Vám drzo tykajú, hoci máte už osemnásť rokov, absolvovali ste strednú školu a brigádujete. Preto si dovoľujem osloviť Vás formálynm spôsobom, ktorý samozrejme právom očakávate. Vyjadrujem Vám podporu v boji proti nevychovanosti ľudstva. Verím, že týmto prístupom k životu sa Vám podarí rozbehnúť úspešnú kariéru a získať srdce šoféra Vašich snov.
Zároveň touto cestou prosím ostaných prispievateľov, aby rešpektovali Vaše morálne právo na vykanie a všetky ďalšie príspevky uverejňovali s hlbokou úctou k Vám.

S pozdravom

livia 56

comedy

robis z toho zbytocnu tragediu, resp.komediu..strasne chces, aby Ti vsetci vykali, ved uz mas zavratnych 18 a papierovo si vraj dospela..ale nehnevaj sa, mne to Tvoje spravanie tiez nepride moc dospele..ja mam 24, tiez mi kade-kto tyka,niekto aj vyka(svokor mi aj po vyse 2rocnom manzelstve s jeho synom stale vyka a mne to priserne lezie na nervy, lebo sa citim odstrcena, cudzia, ako keby mi tym daval najavo, ze je medzi nami odstup a nepatrim do ich rodiny..asi 2alebo 3x som ho slusne poprosila, aby mi nevykal, no ked nepomohlo, kaslem na to)..a vyslovene neznasam ludi, ktori si prilisne dupkaju na titul a ked ich ludia neoslovia "vazeny pan inzinier XY", tak sa strasne urazia..
a polovicny listok budes mat, kym budes chodit do skoly..aj na VS..ked tak chces, tak si slusne pytaj studentsky, nie polovicny..ja tiez vyzeram tak max.na 18, viem to podla reakcii ludi z okolia a ked som zacala chodit na VS, tak som si uz nepytavala polovicny, ale studentsky..

sway

Mna tiez nastve,ked mi nejaka nevychovana predavacka potyka - o to doraznejsie jej naspat vykam.A casto krat sa stalo,ze sa uvedomila a naspat tiez vykala..A ked ani to nepomaha,tak sa v duchu smejem:-)Spravaj sa ako dama a tiez sa k tebe tak zacnu spravat.

sway

Ale ved si pomysli o tych ludoch svoje a nepozastavuj sa nad tym.Bud slusna,hlavne na nich neutoc,lebo si povedia,ze si drze decko..Jednoducho tu plati spravaj sa k ludom tak ,ako chces aby sa spravali k tebe.

janka91j18

RNG - Ďakujem za vysvetlenie toho tykania a vykania :) Aj ta história a ako je to "za hranicami" dobre...ďiky....
www.zdravie.sk

Prečo mi to tak vadí? Lebo mam sestru a ona mala teraz v Máji 15rokov. , chudučká blondínka,výška tak jak ja 168-169cmm
Teraz skončila 8-ročník na ZŠ,pripravuje sa do 9-teho ročníka....A PREDSTAVTE SI JEJ VYKAJÚ,FAKT!!!!TO MA HNEVÁ ŽE JE VYKAJÚ A PÝTALI SA AJ ŽE ČI DOBRE DOPADOLI SKÚŠKY NA VŠ,ALEBO OTÁZKY NA ROBOTU...FURT VYKANIE..POŠTÁRKA JEJ VYKA..AJ KOŽNÁ JEJ VYKALA(BOLA SOM S NOU)

ale neže by ma to hnevalo,čo ma hneva..malichernosť viem ale kde maju ľudia oči ked 15ročnej vykanu a mne ako 18ročnej tykaju...

staršie odomna čo ste tu písali,hmm..
dobre,ale každy je iný,niekomu by vadilo to tykanie...aj som si to všimla že nesom sama čo vadi tykanie..napr.tým ľudom čo som spätne tykala..ta tým to strášne vadilo to tykanie..oni hej ja nie!!
ty/vy ale na strednej mi každý VYKAL
ale vonku TYKAL..
ČO MÁM ROBIT ABY MA MI VYKALI...
ČO??????

sway

Je to vec slusnosti,ja nezacnem niekomu sama od seba tykat,aj ked ide o mladeho cloveka.Ked niekto potyka mne,nejde ma z toho sice rozhodit,ale ja si to aj tak nedovolim naspat.Tiez by som bola najradsej,keby ostatni brali na vedomie,ze pri prvom kontakte niesme kamarati a vykali.