Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

cisarsky rez vs. klasicky porod - poradte

majama

...ked som odchadzala z porodnice,prisla tram pani,ktora mala akurat urobenu 5 sekciu-cisarsky...po ktorom jej uz automaticky urobili sterilizaciu....tie 4-5 su teda poriadne rizika...aspon podla mna

aknitka

Úplne súhlasím s poslednou vetou Nadinky. Ja som sa pred tým strašne bála a v hlave mi chodili tie najhoršie scenáre a keď to už prišlo tak som vôbec nemala na strach čas.
Taktiež mám taký istý názor ako dorkaa2.

Nadinka

Normálne či cisársky? Odrodila som dve krásne dievčatá spontánne a boli to nádherné zážitky a najkrajšie pocity na svete počuť ich plakať. Po prvom som síce povedala "Už nikdy viac", no po troch rokoch som bola opäť na sále znova so slovami "No toto mi bol čert dlžen". Lekári sa mi smiali a smiala som sa aj ja. Záleží aj od dobrej psychickej prípravy na pôrod a aj na bolesť. Bez toho to nejde. A keby som mala ísť tretí raz, jednoznačne spontánne. Pa a všetkým rodičkám držím palce. Bojíme sa len pred tým, keď je už pôrod realitou pocit strachu ide úplne bokom a myslíme len na bábatko, ako ho už konečne uvidíme.

sendyka

som si druhy krat mohla vybrat lebo som rodila v zahranici a po mojom prvom otrasnom klasickom porode som radsej skusila cisarsky, nelutujem. sice po cisarskom sa rana dlhsie hoji ale rodila som uplne v pohode v polovcinej narkoze bez komplikacii,bolesti a ohrozenia zivota babatka.
cisarskym sa vraj daju odrodit max. 3 deti.

dorkaa2

Ty si môžeš vybrať?, keď riešiš či normálny pôrod alebo cisársky? Ja pôjdem na cisársky lebo musím, ale keby som si mohla vybrať tak určite by som chcela rodiť normálne. Je mi to veľmi ľúto, že tak rodiť nemôžem, aj kvôli malému, lebo by som chcela, aby som rodila keď je čas. T.z., keď je dieťa pripravené, keď chce ísť von. Pri cisárskom to máš naplánované, neprirodzené. A mám pocit, že keď nebudem normálne rodiť nikdy nedospejem. Som za normálny pôrod, samozrejme keď to nejde, alebo sú nejaké komplikácie pri pôrode určite by mali častejšie dr. robiť cisárske aby sa nestávalo čo sa dosť často stáva, že sú deti pridusené alebo nedajbože čo. Veď viete.

muc

kazda sekcia zanechava na maternici, podkozi a kozi jazvy. jazva je neelasticka znehodnotena cast koze a pri kazdom nasledujucom tehotenstve ked sa maternica a brucho rozpina a rastie, je riziko prasknutia maternice prave v jazve po predoslej sekcii.

truli-muli

ahojte, sice mam do zalozenia vlastnej rodinky este aspon take 2 - 3 roky, no zaujimalo by ma, ci je to ozaj pravda, ze zena moze sekciu podstupit najviac 2x a viac nie ? Totizto ja by som chcela mat aspon 3 deticky ... Problem je ten, ze som bola operovana na odlupenu sietnicu, takze neviem, ci budem mat vobec "dovoleny" prirodzeny porod ... Dakujem za odpoved

katka000

ja by som iba chcela pripomenúť, ako bolo napísané niekde v predchádzajúcom príspevku, že nie je pravda, že keď je prvý pôrod cisárskym tak sa už potom bude znova rodiť cisárskym. mám kamarátku, kt.rodila 1. dieťa cisárskym v 25 rokoch a druhé dieťa prirodzene v 28 rokoch. taktiež moja svokra v 19 porodila cisárskym a potom ďalšie dieťa o 15 mesiacov rodila klasicky. iba toľko som chcela

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

cisarsky rez vs. klasicky porod - poradte - Fórum - ZDRAVIE.sk