cisarsky rez vs. klasicky porod - poradte

truli-muli

ahojte, sice mam do zalozenia vlastnej rodinky este aspon take 2 - 3 roky, no zaujimalo by ma, ci je to ozaj pravda, ze zena moze sekciu podstupit najviac 2x a viac nie ? Totizto ja by som chcela mat aspon 3 deticky ... Problem je ten, ze som bola operovana na odlupenu sietnicu, takze neviem, ci budem mat vobec "dovoleny" prirodzeny porod ... Dakujem za odpoved

katka000

ja by som iba chcela pripomenúť, ako bolo napísané niekde v predchádzajúcom príspevku, že nie je pravda, že keď je prvý pôrod cisárskym tak sa už potom bude znova rodiť cisárskym. mám kamarátku, kt.rodila 1. dieťa cisárskym v 25 rokoch a druhé dieťa prirodzene v 28 rokoch. taktiež moja svokra v 19 porodila cisárskym a potom ďalšie dieťa o 15 mesiacov rodila klasicky. iba toľko som chcela

lena251

ja prispejem tym, ze mam kamosku, kt. byva v nemecku, robi zdravotnu sestricku a dva porody mala cisarskym rezom koli tomu, ze vraj videla co sa stava pri prirodzenom porode. pre mna je to paradox, ze sestricka toto povie. no takze nie asi len sk to tak chodi. ja osobne mam jedno dieta rodene normalne, velmi som sa bala a jedine co som riesila bola epiduralka. no ako pisala dd je to vsetko velmi individualne. kazdy je spokojny s niecim inym a kazdemu vyhovuje nieco ine.

larra- nie je pravda, ze zena po porode ma vacsiu a sirsiu to sa veru nemusis bat.

mariah

Uplne suhlsim ze podmienky v nasich spitaloch su dost zle a pristup lekarov k pacientom katastrofalny /sudiac podla vlastnych bohatych skusenosti/. Da sa sice priplatit nadstandard /ale nie je iste ci sa tam dostanete a bude volny ked sa dostanete do nemocnice/.Podla mna by mal byt tento nadstandard standard. A nie 1 sprcha a wcko na celu chodbu,o hygiene pomlcim, ved to je hanba v tomto tisicroci.

dd

tiez sa pridavam a myslim si, ze za to, ze my zeny privadzame na svet dalsiu generaciu, by sme si zasluzili lepsiu starostlivost a aj pristup..

aknitka

máš pravdu, keď už nič iné tak aspoň pekné sprchy a záchody v pôrodnici, čistú bielizeň na posteli a prívetivejší personál. nielen pre VIP pacientky, ale pre všetky.

a co tak tak

nemysliste si ze porodnictvo je s prapacenim masiarina?myslism si,ze my zeny by sme si zasluzili lepsiu starostlivost!

aknitka

sunie - o spôsobe pôrodu sa poraď so svojim lekárom, ako som ti už napísala. nerozhoduj sa sama. tvoj lekár, čo ti stanovil diagnózu predsa musí vedieť najlepšie čo bude dobré a bezpečné pre teba a aj pre dieťatko.

cisársky sa dnes už robí väčšinou len umŕtvením spodnej časti tela. sú však ženy, ktorým podaná látka vôbec nezaberie a musia sa "uspať". tak isto ťa "uspia" ak by pri pôrode v lokálnej anestézii došlo ku komplikáciám.

záleží od zvyklostí nemocnice kedy ti dajú bábätko, ale väčšinou vtedy keď sa budeš sama na to cítiť. ja som síce rodila prirodzeným spôsobom, ale malého mi dali asi po 17 hodinách od pôrodu a trvalo nám cca 3 dni kým sa prisal a mohol piť mliečko. je to, ale veľmi individuálne.
a čo sa týka hojenia rany, tak väčšinou sa štíhlym ženám rana zahojí skôr. ale zase je tu veľmi veľa faktorov, čo to ovplyvňujú takže ťažko ti niečo napísať.
ja by som ti poradila, aby si sa teraz vôbec nezaoberala tým, že ak budeš rodiť sekciou kedy sa ti urobí mliečko a či sa ti rana rýchlo zahojí. aj tak to dopredu ovplyvniť nemôžeš a zbytočne sa stresuješ, obávaš. mysli pozitívne a nepripúšťaj si problémy. želám ti aby všetko bolo v najväčšom poriadku a aby si sa rýchlo vrátila z pôrodnice domov.