Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Priateľ a práca...

Príspevok v téme: Priateľ a práca...
majka258

Ahojte. Mám taký problém. Priateľ sa už rok vyneuje bussinessu ktorý ho veľmi baví, ano nezazlievam mu to, je to pekné ked ho práca baví. Iba že ho úplne zmenila. Sme spolu vyše dvoch rokov. No v posledno čase býva stále nervozny, uz sa pomaly ani nerozprávame. Ked ideme niekde von, na navstevu, vkuse telefonuje s ludmi ktorých ma pod sebou. Ked mu dám otazku či praca alebo ja - nevie sa rozhodnut, a ja by som chcela pocut ze ja. Ked laske sa neda rozkazat...:(

doubledog

treba si zadelit cas, na pracu aj na vztahy

a na tvoju otazku je predsa odpoved jasna:
on uprednostnuje pracu pred tebou, dava ti to najavo dost jasne

ty sa mozes len prisposobit, pripadne pockat, kym trosku zvolni pracovne tempo
alebo od neho odist

sway

Nie byva to naopak,uspesni chlapi vela cestuju,maju doma zienku,co sa stara o domacnost - poslucha,lebo si zvykne na urcity luxus - neriskuje neveru a oni si to uzivaju s inymi zenami.Ak je jej priatel dobry,ma ju rad,akurat ma potrebu venovat svoj cas hlavne firme,najlepsie bude,ked ho podpori.Ja mam opacnu situaciu,mam doma citliveho umelca a ja sa snazim nieco rozbehnut,potrebovala by som velmi jeho pomoc,no nieje schopny spravit to o co ho poprosim ani po 3 mesiacoch.A hadame sa kvoli tomuto.No dohodli sme sa,ze ho do nicoho nebudem nutit a tahat(nie je na to jednoducho povaha) a on mi zase da volnost sa realizovat,uvidime ako to dopadne,ale vo vacsine vztahov,kde je jeden uspesnejsi ako ten druhy,je potrebna od partnera maximalna podpora a musi sa jednoducho prisposobit,inak ten vztah ide do haja...

AdamKrt

A preco za niekoho spekulovat ? Nech sa ho opyta a uvidi... Je to na nej, co si zvoli a na co pristane jej priatel.

Ved tomu sa kludne moze stat, ze ona si najde aj milenca a ma to poriesene...

Potom to bude vtipne, ked manzel sa nadrie kon a jeho zienku obstastnuje niekto iny, pretoze on na nu nema cas. Ale taka byva casto realita...

Byt v takej pozicii, ze mi prekaza praca vo vztahu, tak sa to bude snazit nejak spojit, aby som priatelku nezanedbaval a nejak jej to vynahradil. Myslim tym osobne vynahradit, nie financne...

sway

Adam,ja si myslim,ze v tejto teme ma problemik majka- nie jej priatel!Nechapem preco sa mu snazis diktovat ako si to ma zariadit vo svojej firme.Teraz ako majka pride s tym,ze "zlato najdi nejakeho riaditela,co prevezme viac zodnovednosti za teba a budeme mat na seba viac casu",naozaj myslis,ze chlapec to spravi?Co ak ho to bavi a rad ten cas do firmy investuje?Mojou odpovedou je,ze mu ma rozumiet.A ak je taky zapaleny,ze jej nedokazde dat,to co ona potrebuje,nech si najde niekoho menej uspesneho,co bude mat na nu viac casu...

AdamKrt

skodka:

ale kde to zijes. Pod pojmom riaditel, mozes mat osobu, veduceho, alebo je jedno ako to nazves. Majitel moze byt riaditelom, alebo urobi si nejakeho manazera, veduceho, ktory bude vsetko robit, ale bude mat obmedzene pravomoci. Samozrejme, da mu lepsi plat, ci nejake vyhody.

Ale ma to vyhodu, ze takto sa moze venovat aj dalsim podnikom a zarobit este viac.

To mas ako ked mas 2 ruky a ides chytat tenisove lopticky. Kolko ich odnesies naraz v rukach ? Par. Ale ked si kupis tasku, tak do nej nabalis lopticiek viac a tasiek mozes mat tiez viac a stale ich unesies...

Takto sa da divat na peniaze, ze budu ako male rybky, ktore clovek chyta a velke mu utekaju.

Ale cielom TU v teme je mat dobre fungujuci vztah a uspesna firma je ine kafe.... Urcite by stacila aj o nieco menej uspesna /alebo pri riaditeloch mozno aj viac firiem a lepsie uspesnejsich/ a kvalitne fungujuci vztah...

skodka

Neviem co to zenies do extremu. Ja hovorim o takom normalnom zivote ked nemusis dret biedu a si stastny za to ze si mozes uzivat zivot s rodinou, aj ked iba v lete ci v zime na dovolenke..
Jasne ze peniaze nie su vsetko, ale su dolezite.

sway

Ja si myslim,zeby ho hlavne nemala brzdit!Hned by som utiekla od chlapa,ktory by maril moju "zivotnu viziu".Ak je jeho firma dobra,pochopitelne,ze sa ju snazi stale vylepsovat a rozsirovat!To uz nieje o peniazoch,ale o "poslani"...Casom bude potreba riaditelov,ale firma sa stava niecim podobnym ako tvojim vlastnym dietatom,nieco co si splodil - vytvoril,preto sa necudujem,ze chce pre firmu,len to najlepsie a preto do nej vklada hlavne "seba" a svoj cas.

AdamKrt

A co je cielom v zivote by najlepsi, mat najviac penazi ? Povedzme, ze maju co potrebuju a niekto chce stale viac a viac. Naco ?

Ak nebude velmi uspesny, staci, ked bude iba uspeny.

Ak ma niekoho v rodine, na koho by sa dalo spolahnut, da sa robit rodinny podnik.

Ano, schopni ludia sa dnes tazko hladaju, ale da sa to. Alebo si ich moze vycvicit...

Ak sa chce niekto realizovat v praci, potom mu je rodina pritazou. V tejto teme sa ma pomoct riesit krizu pri nadmernej praci, ze on je vytazeny a nie rady, ako sa stat Fordom...

Znamy ma vlastnu firmu, zo zaciatku mal par ludi a uz chodi do dalsich miest a tam zaklada firmy a cvici si ludi z ktorych urobi riaditelov a on bude na nich dozerat. Uz jednu taku aj ma. Mozno mal zo zaciatku viac prace, ale teraz to ma kludnejsie. Neni z firmy vonku, ma prehlad o vsetkom, ale uz nepotrebuje tak velmi robit. Dari sa mu a nestazuje si...

skodka

Majka bud rada ze mas takeho sikovneho a pracoviteho muza a urcite to robi kvoli vam aby jeho rodine v buducnosti nic nechybalo..

skodka

Adam Krt ale tomu riaditelovi musis zaplatit aspon 2000 euro mesacne, no nie je to skoda, ked tie peniazky mozu ostat v rodine??

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Priateľ a práca... - Fórum - ZDRAVIE.sk