Kedy zacat s HAK?

rita23

c´est la vie - nie som odbornik, len pisem to, co viem od lekara a z letaku. A tam sa pise vyhradne iba 1.den, ale dakujem za tip. (mozno v buducnosti vyuzijem).

c´est la vie

Rita23-spadla si z neba?vidno ze nemas ani paru.....Poradte-bud v prvy den menstruacie,alebo na piaty den...len pri tom piatom dni sa zvasca odporuca tyzden kondom,ale je to individualne.

sezamka

Mila poradte - mozes kludne zacat az na piaty den, ale tusim prve dva tyzdne uzivania sa chran aj inak. Je to o tom, ze ked si das prvu pilulku na prvy den menzes, ucinok je okamzity, si chranena pred otehotnenim, ak zacnes brat na piaty den, ucinok okamzity nie je. Ja som velakrat citala, ze najlepsie je zacat brat na piaty den, vtedy sa tie hormony lepsie usposobia na prirodzeny cyklus, aj ked ja som zacala brat vzdy na prvy den, aby mi to zacalo ucinkovat hned.

PapulQaaa

s istotou ti mozem povedat, ze mas 2 moznosti:

a) zacnes uzivat HAK v prvy den menstruacie, alebo

b) zacnes uzivat HAK 2-5 den menstruacie.

Po piatom dni sa uz neodporuca, resp. zakazuje. Takze si vyber.pa

rita23

nie, musis pockat do dalsej menstruacie, inak bude HAK neucinna. Ono to ma svoj vyznam zacatie uzivania liekov na zac. menstr. cyklu. Urcite ti to povedal/a aj tvoj/a lekar/ka a mas to aj na pribalovom letaciku v baleni HAK.