PROSIM!!!!! UJPŠ Košice

Príspevok v téme: PROSIM!!!!! UJPŠ Košice
muki777

Dobrý deň,
rýchlo by som potrebovala poradiť,
idem skúsiť študovať britské a americké štúdia s aplikovanou etikou...a vsade nachadzam, ze sa to neda stihat, ze je to hrozne tazke a narocne...ze gymnazisti co sa dobre ucili od toho odchadzaju...a ja som z odbornej dopravnej skoly, je to uplne mimo mojich doterajsich obzorov a donedavna sme boli uciliste...je to tak hrozne?:(((

viem ze sa budem musiet ucit, predsa len je to VS, ale nechcem sa zas scvoknut z toho:((((dakujem

katka...

Tu sú požiadavky na Britské a americké štúdia pre externistov, ktori robia prijímačky. Tak toto by si mala ovládať aj ty.
Test bude zameraný predovšetkým na gramatiku (morfológia, lexika, syntax). Od uchádzačov sa očakáva veľmi dobré zvládnutie anglického jazyka v rozsahu vymedzenom učebnými osnovami pre gymnáziá a katalógom cieľových požiadaviek pre maturitu na úrovni A. Od uchádzača sa ďalej bude vyžadovať spoľahlivá znalosť anglofónnych reálií, ako ju má možnosť spoznať zo všeobecne dostupných médií (tlač, rozhlas, TV) a z učebných materiálov používaných na stredných školách.
A skús isť na ich stránku, maš tam aj nejakú odporúčanú literatúru, tak aby si vedela čo ťa čaká.

muki777

s angličtinou...nehovorim ze vynikajuco a uplne plynule ale hadam zle to nie je.
myslite, ze tam chcu studentov ktorý uz vedia perfektne anglicky?

mucina222

je úplne jedno, z akej si strednej - ak máš chuť učiť sa, zvládneš to. Je to zaujímavý odbor, teš sa z toho, že ťa tam prijali a daj do toho všetko.

katka...

A ako si na tom s anglictinou? Ak si v nej dobrá, nemas sa coho bat. Fakt to asi bude drina, no ale tak je to VS. Ja mam tiez uplne inu vysku ako som mala strednu a zvladla som to. Proste treba len chciet a ucit sa. Vela stastia.

muki777

bolo bez prijímačiek...na základe strednej a známok...ale u nás bolo jednoduché mať jedničky....a je to druhe kolo...

katka...

To aj ja som chcela ist kedysi davno studovat. Vtedy to bolo este v Presove. V Kosiciach vtedy Filozoficka nebola, skoda. Vystudovala som nieco ine, ale stale rozmyslam, ze by som este mohla nieco skusit.
No v kazdom pripade ti drzim palce. Podla mna je to zaujimavy odbor. A neboj, ked sa budes ucit a bude ta to bavit, urcite to zvladnes. A myslim, ze ked ta tam uz prijali, tak na to urcite mas. Prijimacky asi neboli lahke, ci?

Giuseppe

Neroz si z toho tazku hlavu ja tiez nemam gympel a studujem uz na druhej Vs, prva bola pedagogicka a teraz studujem medinu, nemam A cka v indexe ako na Pg ale ked sa clovek uci da sa to zvladnut.