Liečba akné

kikarika1

simkark
biolampu ti kožná neodporučila? nemám s tým skúsenosti, ale možno by to na tvoju formu akné bolo dobré - je to bez priameho zasahovania do pleti
mne pomohla kozmetička, ale nemala som také akné, aké opisuješ (mala som ľahkú formu), pomohla mi aj HAK (samozrejme po vysadení sa pleť zhoršila, ale tým, že som mohla chodiť s mojou pleťou ku kozmetičke, tak sa to postupne napravilo)..veľmi dobrá je ichtyilová maska, ale treba sa poradiť s odborníčkou, či je táto maska vhodná aj na tvoje akné

simkark

Ahojte mám obrovský problém s akné, trvá to asi od doby čo som prestala brať antikoncepciu (pred rokom a pol) stále sa to zhoršuje, najmä na bokoch tváre, kde už mám "len" dve veľké červené mapy a úplne všetko zapálené, akné je aj bolestivé a vyhadzuje sa mi aj na čele a brade, ale v menších množstvách. Riešila som to s mnohými doktormi, keďže som mala žalúdočné problémy podstúpila som gastro ale všetko bolo v poriadku, taktiež so bola na krvných testoch či nie som na niečo alergická, ani to sa nepotvrdilo, keďže som takto vylúčila niečo vnútorné vyhľadala som pomoc kožného lekára. Minulý rok pred letom som používala dva druhy mastičiek, ktoré mi trochu pomohli ale väčšiu zásluhu na vyliečení pripisujem asi slnku. Po lete moja tvár vyzerala celkom fajn ale potom to zase začalo a je to neskutočné, mám 22 rokov a hanbím sa chodiť po ulici. Antikoncepciu už nechcem lebo viem, že je to zásah do organizmu, taktiež nechcem tie silné hormonálne lieky od kožného. Skúšam spirulínu, indické tabletky šatvari, vylúčila som pečivo, snažím sa aj o sladkosti a mliečne výrobky, no to ide ťažšie, pijem takmer len čistú vodu, používam taktiež gáforovú masť s ichtamolom (proti zápalom), na tvár si natieram roztlačený cesnak ... NIČ MI NEPOMÁHA :( .... viete mi niekto ešte poradiť čo robiť ?? Som už zúfalá Ďakujem za akékoľvek rady!!

ROACCUTANExx

čaute .. PORADÍM VÁAAAAAAAAAAAAM!

takže akné ma veľmi trápilo a vyzeralo na tvári naozaj hrozne .. mal som aj na brade, hlavne na čele ale naozaj škaredé a veľmi nepríjemné .. skúšal som mastičky, vodičky a iné debiliny .. nakoniec som dostal liek ROACCUTAN, no keď som ho rozbalil a prečítal si vedľajšie účinky, hneď som sa rozhodol, že tento liek nebudme užívať a budem skúšať ďalej niečo iné .. po mesiaci skúšania sa mojé akné samozrejme vôbec nezlepšovalo - a začal som používať biolampu .. tá mi však vôbec nepomohla a celé to bolo veľmi zdĺhavé a navyše liečba mala trvať podľa návodu cca 9 mesiacov .. po mesiaci som raz prišiel domov zo školy a videl som svoje akné a povedal som si, že nakoniec vyskúšam ROACCUTANE. Je to silný liek, ktorý však veľmi zabral ...Teraz ho užýívam 4. mesiac a nemám problémy ani s vedlajšími účinkami ani s ničím podobným .. teda jediný vedľajší účinok, ktorý sa prejavil ako na mne, tak aj na dvoch kamarátoch, ktorý ROACCUTANE užívali boli veľmi suché peri a celkovo tvár .. ale na pery som si kúpil masť LIP BALM - cena cca 3 €... vždy pred spaním si natriem poriadne tvár niveou a ráno mám peknú pleť - ako každý iný, teda vôbec nie vysušená a pod ... AKO PREBIEHALA LIEČBA? Ako som spomínal liek je silný a kombinácia s alkoholom je absolútne vylúčená .. mne to však problém nerobí, no väčšine ľudí asi hej :) inak mám 17 rokov a s akné som sa trápil asi od 14 ale v 17 sa mi to veľmi zhoršilo. .. po prvých 2 týždňoch sa mi zdalo, že je už lepšie no po zhruba mesiaci sa mi zdalo, že je to isté .. ALE, postupom užívania (1 tabletka ráno 1 večer) sa akné menilo na čistú pleť .. opakujem, mal som silné akné, takže som sa veľmi čudoval. . teraz 4. mesiac nemám na tvári naozaj vôbec nič .. takže odporúčam .. a inak keď som dostal tento liek čítal som na nete o ňom veľa a to ma utvrdzovalo o tom, že ho nebudem užívať ani za nič .. ale nič iné mi už nezostávalo, tak som ho skúsil a naozaj veľmi ďakujem, že sa tento liek VYNAŠIEL! ak sa s akné trápite, naozaj ho začnite užívať ak nič iné nezabralo, je to síce dlhdobá liečba, ale tak vy sa sami musíte usporiadať svoje priority .. či sa chcete cez víkend dobre zabaviť, ale dobre vyzerať :) takže ešte raz odporúčam, naozaj nemáte čo stratiť .. keby niečo napíšte mi na mail ROACCUTANExxx@azet.sk :) rád vám poradím, pretože viem aké sú vaše pocity keď s akné neviete nič urobiť .. prešiel som si aj ja tým :) takže keby niečo hláste sa :)

SlaWqoo

polly555 nechodis nahodov k Demčovej na švaboch ja tam ale jej prostriedky mi bohvieako nezabrali ale laser som neskušal :-)

fandy

ja mam tiez problem s akne, na umytu tvar mydlom si kazde rano davam la roche effaclar duo, predtym vichy (s tym som skoncil uz davno, tam bol sami silikon, umelina), pouzivam to asi 4 roky a dost sa mi obmedzila tvorba akne, tie podkozne bolave sa mi uz chvalabohu netvoria a sem tam sa objavi nejaka malicka vyrazka, do ktorej radsej nerypem, lebo potom zostavaju na kozi kratery a vacsinou vyrazka za par dni zmizne. Na chrbate sa mi tiez tvoria, ale na tie kaslem, najlepsie je ich nechytat rukami lebo potom to vyzera strasne. Inak tiez pozorujem ze to akne sa tvori hlavne po nejakom nevhodnom jedle.

maruška

kindervajko, to sa až zle číta. čo keby si si prečítala na stránke alternamedica jeden konkrétny prípad liečenia akné? mám taký vnútorný pocit, že to by ti asi pomôcť mohlo. dávaš veľa peňazí na vonkajšiu liečbu, ale toto bude asi nejaký vnútorný problém.

lenkaa123456

asi ho mas geneticke, jednoducho s nim asi nespravis nic.. tiez som ho mala tak ako ty, ale uz od 12tich rokov.. tiezs om skussala vsetko a pomahalo to len na nejaky cas.. najviac mi vsak pomohlo slnko a zdrava strava. iba zelenina a ovocie, ziadne sladkosti ani vody v ktorych su sladidla a farbiva, ziadne jedla s korenim.. proste nic take.. treba pit vela cistej vody denne,alebo zelene caje aspon 3litre denne tej vody alebo caju.. teraz mam 22rokov je to vyrazne lepsie.. s vekom proste to akne ustupuje, zacala som brat aj antikoncepciu no nejake vyrazne zlepsenie nevidim, ale to ocakavam az po dlhom case uzivania.. aj ked viem ze po vysadeni antikoncepcie sa akne pravdepodobne vrati.. ale co uz.. nemam ine moznosti.

kindervajko

Ahojte, pozrite, ja skúšam všetko. Skúšala som domáce masky, masky kúpené z drogérie, všelijaké krémiky, mastičky, jesť Chlorellu (liek na prečistenie tela), probiotiká, zinok (ktorý mi robí absolútne zle, dokonca z neho mám aj alergiu okolo úst :( ), čistím si pleť najdrahšími vodami na odlíčenie, používala som mnoho liekov od kozmetičky (veľmi vysušovali), umývala som si tvár detským mydlom, používala som BIO lampu.. Kozmetička mi tiež odporučila laser, no ten mi pomôže na týždeň, potom mám pocit že sa to ešte zhorší. Nič mi proste nezaberá, mám 15 rokov a už si s tým neviem dať rady.. Akné mám hlavne po bokoch tváre, na čele no občas sa mi niečo vyhodí aj na nose, brade alebo inde. Akné sa mi rozšírilo na dekolt aj chrbát a mám pocit že sa mi rozširuje pomaly ale iste aj na líca. Dúfam že nie, ale čo s tým narobím. Doktorka mi Roaccuatne nechce predpísať, antikoncepciu tak isto nie.. Som zúfalá, nosím tony make - upu, ktorý ale na zosušenej pokožke vyzerá hrozne, neviem čo mám robiť.. Je to horšie aj horšie.. :( HELP :(