Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

preco sa muzi boja manzelstva a zeny nie?

Príspevok v téme: preco sa muzi boja manzelstva a zeny nie?
millli

Vie mi niekto odpovedat, preco sa muzi neradi zenia a skor zeny su tie viac vydajachtive? Cest vynimkam. Podla mna muz ma vacsie vyhody v manzelstve ako zena. Ked je to tradicne manzelstvo, kde je muz hlavou rodiny. Toto mi nikto nevedel vysvetlit. Ved zena sa stara o domacnost, perie, vari, umyva riad, starostlivost o babatka a deti, zehli a muz vacsinou len pomaha, ak pomaha. Vlastne skor zeny by sa mali stranit manzelstva a branit zubami nechtami pred svadbou. Dakujem.

Enita

karinka, za komunizmu chodili do jasli 6 mesacne deti... Spytaj sa svojej mamky, ona si to iste bude pamatat. To bolo v casoch, ked sa do roboty chodilo na siestu.

Moje rovesnicky, co maju deti ich maju tiez v jasliach - nemozu si dovolit nepracovat, jednoducho povedane- nemaju na to. Co sa tyka detskych chorob, tak dieta ich chyti vsetky ci pojde do kolektivu ako 6 mesacne alebo trojrocne... Moje komentare ber ako konstatovanie, kedze mna sa to momentalne zatial netyka. V kazdom pripade na dieta treba mat peniaze a cas a podla toho si ho naplanovat.

karinka1006

Ahojte, nahodou som sa preklikala na toto forum a nestacim sa cudovat.... 10 - mesacne dieta - jasle...??? Mali ste vobec v rukach taketo babo. Ved tie deti nevedia ani poriadne chodit, nevedia hovorit, nevedia povedat ani mama, ved to dieta Vas potom ani nespozna a vytvori si vztah k cloveku s ktorym stravi vacsinu casu - nejaka vychovavatelka v centre. A to nevravim o ich zdravi... Ved to babo nema vybudovanu ani imunitu a v takom kolektive chyti asi vsetko... A manzel? Ano je zivitel rodiny ale aj rovnocenny partner. Venovat sa dietatku nieje az taky problem a vysavac tiez nieje cudzi pojem. tolko moj nazor......

jajka001_

moja mila cinkota, ja pracujem. to ze travim vecery na nete a sem tam mrknem na net aj v praci je cisto moj problem.
moja mama ma po sestdesiatke ale nie je to ziadna babka, je to ziva osôbka ktora musi byt v pohybe.
tato debata je o vyzname manzelstva pre zeny a pre muzov. tak som objasnila naco sa zeny vydavaju. lebo s priatelom som zila davno predtym, kym som si ho vzala. na to papier nepotrebujem. manzelstvo ma vyhody vyplyvajuce zo zakona. je to stabilny pristav pre dieta. a na dietati mi zalezi.
a nie som predavacka.
a dakujem ze zelas mojmu manzelovi dlhy zivot :) odovzdáám

cinkota

Neda mi nezapojit sa. Toto je pre jajku, ktora drepi doma a je tak vytazena, ze je furt na nete: babka sa nerovna kolektiv, tu nejde o to zbavit sa dietata, ale davat ho medzi ludi, aby nevykukalo so strachom spoza maminej sukne, ked uvidi cudzieho cloveka. Tvoja mama je asi mlada a nema 4 vnucata, napriklad moja ma pred sedemdesiatkou a s detmi sa za zivot nabavila az az.
Praca sa vzdy najde? Asi si si uz dlho nehladala, pretoze hlavne v sucasnosti je to tazke, samozrejme, ked si predtym robila predavacku, je ti to jedno, ale top manazerka nebude hladat hocijaku robotu. Ide o to, ze ked tri roky kvocis doma, cely svet ide mimo teba, nebudes sa vediet ani zapojit do konverzacie s dospelymi, ked sa konecne dostanes z domu. Zelam ti, aby ti manzel este dlho zil a zarabal bubaky, lebo keby ho nebodaj preslo auto alebo skolila zakerna choroba, mozes zabudnut na svoju pohodlnost pri sporaku a do tej roboty pojdes. Ale podla toho, co pises, asi by si sa nastahovala naspat ku rodicom. Cheche. A ze zena sa vydava nato, aby mala deti. To mozno tak ty. nechat sa oplodnit a vydrziavat. ja som sa vydala preto, ze muza milujem, ty by si toho svojho asi kopla do guli, keby sa ukazalo, ze je neplodny. Splietas tu capiny, vidno, ze trcis doma.

jajka001_

urcite je lepsie nechat dieta babke ako niekomu cudziemu. a co to vravis, ze strcit, ved ona je rada, ked moze byt s nim. ved je to jej vnuca.
praca sa vzdy najde, len treba hladat.
vobec sa necudujem tvojim nazorom, tiez som mala podobne, kym som nemala dieta - byt nezavisla na nikom, sama byt schopna sa postarat. ale nie za kazdu cenu. ked je vyhodnejsie pre mna i pre male,aby som ostala doma, tak ostanem.
a praca? prace bude dost do konca zivota...u mna je prioritou rodina.
ináč, jasle tu na slovensku uz nie su. mozem si platit sukromnu opatrovatelku, aby som mohla chodit do prace :))) no iste. nechat si ujst tie najkrajsie chvile v zivote kvoli praci

sasula

Ja si myslim, ze muzi to v zivote nemaju lahke, je na nich bremeno zivitela, nedajboze by sa mu nieco stalo, rodina skonci na ulici. V ziadnom pripade nechcem takto dopadnut (byt zavisla len od manzela). Treba mat nasetrenych dost peniazkov, pre kazdy pripad. To len tak filozofujem:)
jajka, nema kazdy mamu po ruke a osobne by som ani nechcela, aby mi varovala dieta. Ma uz svoje roky a odchovala dost svojich deti. To je len taky slovensky zvyk strcit dieta babicke, nech sa stara. Takisto je slovenskym zvykom ostavat tri roky na materskej a potom dalsie tri, s dalsim babom. Neviem, ako si zena s trojrocnou ci sestrocnou pauzou v praci najde robotu, kedze tak dlho flek nikomu nepodrzia. Moje sestry chodili do jasli, nemaju z toho ziadnu traumu:) Je pravda, ze ked je zena doma s dietatom a muz pracuje, jasne, ze o chod domacnosti sa stara zena. Delba prace pride na rad mozno cez vikend a partneri si navzajom vypomozu ako sa da.

jajka001_

ja nemam pocit ze robim niekomu sluzku. a aj v domacnosti mi pomoze, ked ma cas. co teda velmi nema kedze stale pracuje, aby NAS uzivil. co mam z toho ze robi? no vela, peniaze. co by som mala z toho keby trcal doma?
ja mam dieta a viem aky bol v 10 mesiacoch, ked mal dva a pol, tak som videla ze by v pohode zvladol skolku ale skor nie. jedna vec je nechat ho na hodinku mame a druha nechat ho cely den s cudzimi ludmi. a je nesmierne komunikativny.
inak tiez som mala taky nazor, ze partneri a domacnost - pol na pol. to nam fungovalo kym sme nemali dieta. tak aby on cely den makal a pride domov a este ma upratovat? a je budem kavickovat nie? si uvedomte ze vztahy su o spolupraci a tolerancii.

ellaa

ja viem navarit a upratat ale ide o to, ze by som nechcela robit niekomu sluzku tak ako jajka o to ide...ona si muza naucila tak ze nemusi nic robit, sem tam daco spravi ked sa nieco pokazi, ale upratovat a starat sa o dieta treba stale, to nieje len raz za cas...a v podstate on nerobi nic len chodi do prace, jak mu je super...proste nepaci sa mi ten nazor ze muz nemusi nic robit lebo je muz a nosi domov peniaze, tak to de sme? sak to tam teda ani nemusi byvat, len peniaze moze posielat na ucet

sway

sasula ty mas este celkom fajn nazor,ze si to treba vlastne zariadit,tak ako to vyhovuje obidvom,ale precitaj si nizsie prispevky od elly,z nej mam dojem,ze je nechutne leniva.
Ella a ak manzel vie opravit auto,prospieva tym rodine,mozno viac ako to,ze ty vies ehmmm nevies ani navarit alebo upratat.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

preco sa muzi boja manzelstva a zeny nie? - Fórum - ZDRAVIE.sk