priatel so mnou manipuluje

Príspevok v téme: priatel so mnou manipuluje
usiko

ahojte, mam taky problem.mam priatela, ktory je skvely, chapavy, pozorny /takze prosim nerieste rozchod/. ale manipuluje so mnou, podvedome a ucinne....sme spolu tri roky a robim veci povacsine tak ako chce, lebo tuzim po tom, aby si ma vazil, bol na mna hrdy a pysny......

potrebovala by som, ako sa mu postavit a robit veci tak, ako citim...potrebujem aby som bola viac sebavedoma a dokazala si castejsie urobit podla svojho, nenechat sa dotlacit do veci, co nechcem a popritom necitit vinu za to, zesom spravila nieco zle......len toto, ako to dosiahnem,a prosim neradte mi, aby sme sa rozisli, pretoze sa lubime aplanujeme buducnost.....potrebujem na sebe popracovat, ako byt sebavedomejsia a postavit sa mu .....dakujem

ramirka

usiko a preco by ta mal opustit ze povies svoj nazor????? tak to potom nie je vyrovnany vztah...tiez sa mi nezda preco vsetky tvoje nazory nehonestuje ze je to inak alebo podobne...zacni jemne ale neustupuj...pravdepodobne uz je zvyknuty na to ze je vstko podla neho...ale zase ukazovat po 3 rokoch svoju tvar to tiez nie je teda bohvie co ale lepsie ako neskoro...pozri ak budes stale taka aka si bola doteraz pochybujem ze budes stastna lebo pre teba to problem je...ze mu musis ustupovat a prisposobovat sa jeho nazorom..len sa neboj ak o teba stoji za to ze povies svoj nazor na nieco ta nenecha naozaj...drzim palce..

usiko

pokracovanie - ....aby bolo dobre....som podvedome prijimala jeho nazory a rozhodnutia za spravne a ja som upadala....ale uz nechcem.....beriem to tak, ze bud to zvladnem teraz a on to prijme a bude sa mu pacit, ze nie somm slaba a tak, alebo to nezvladnem ja a rozideme sa, lebo takto uz neviem fungovat...alebo to ja zvladnem, budem si stat za vecami, ktore si myslim, ze su spravne a on to neprijme....takze sa tiez rozideme......ale prva alternativa sa mi paci najviac....tak drzte prosim palce.....

usiko

mam pocit, ze sa bojim ze ma opusti za to, ze nesplnam jeho predstavy...aj ked vravi, ze ma ma rad taku aka som, akoby som citila, ze to nie je pravda......na jednej strane chce silnu zenu a na druhej strane, ked si niekedy stojim za svojim tak ma poucuje ze neviem sa prisposobit a neviem robit kompromisy.......chcela som od zaciatku vztrahu robit veci tak, aby bolo dobr

ramirka

neboj to zvladnes len si stoj za svojim to ze podl neho nic nie je nemozne neznamena ze pojdes aj cez mrtvoly koli hlupostiam a obzvlast ked sa ti to nepaci.a to je pravda ze by si sa nemala rozplakat..potom to bude vyzerat ze vlastne poriadne nevies co chces povedat a nestojis si za tym...ja som tiez citlivejsej povahy a viem ze ked sa tie slzy tisnu do oci tazko je zabranit...ale pokus sa...

usiko

si zlata ramirka.....

neustupim, budes sa snazit hlavne sa stale uz nerozplakat, ked mu oponujem, pretoze po tych troch rokoch mam pocit, ze nie som dost dobra a uz len niekedy placem......musim sa naucit argumentovat bez citov, tak ako to robi on......

vies, on ma este taky nazor, ze NIC NIE JE NEMOZNE, teda na kazdy problem existuje mnoho rieseni a moznosti.....ako vecra, ked som mu povedala, ze uz dve hodiny hladam ubytovanie, a nic, lebo je vsetko obsadene alebo tam vobec nic nie je...tak povedal, ze len nech hladam, ze som sikovna, nieco vymyslim a zas mi zavola o polhodinu....a ked som nic nenasla, tak ze nech len dojdem, ved to nejako poriesime, su viac moznosti...a ked som sa ho opytala,ake moznosti a ake riesenie ma na mysli, tak povedal, ze este nevie, rano pozrie do mapy a nieco poriesime....poriesime, moznosti, riesenia...uz mi je zle z tychto vseobecnych, nekonkretnych slov.... jednosducho niektore veci sa nedaju spravit do spokojnosti, na niektore veci podla mna neexistuju kompromisy, ale on to nedokaze prijat......

ramirka

v poslednych vetach malo povedz mu tieto tvoje argumenty a nerob si tazku hlavu z toho ak on bude odponovat...tak mu ich zopakuj:))

ramirka

usiko ale toto co si mi napisala aby neuznal taketo argumenty?? ze mas zapal mocoveho mechura a beries lieky?? tak to musi byt egoista potom ak toot neuzna...tak ti poviem ze aj moj priatel sa obcas zduje vemi malo..ja som ta co castejsie:)...a presne tiez bola raz situacia ze bola nejaka akcia ja som na nu mala ist s kamoskou priatel o tom vedel a vlastne sam si to uz tam vyspekuloval v hlave ze by sme sa niekde potom stretli a zostali sa spolu bavit..lenze on uz ked bol so svojimi mi volal a ja som mu do telefonu povedala ze nikam nejdem mam toto a toto a bla... aj on sa trochu zdul ale skor len preto ze sa tesil ze by to tak mohlo byt fajn ale musel uznat ze ked mam bolesti nikam predsa nepojdem a to ma tiez este prehovaral nech idem !!! -mala som bolesti...lenze zase rozumny clovek to musi pochopit ale chlapi sa na iste veci pozeraju asi inak...este by som ti mohla dat dalsi priklad rovno zo vcera len sa mi uz nechce vypisovat tolko lebo sa ti to asi ani nebude chciet citat.:)))
tak len na zaver ti napisem tieto argumenty co su pre teba dolezite a je jedno ze prenho nie a k tomu ze boli dostacujuce pre teba na to ze nepojdes...myslim ze si ich napisala rozumnych az az ...ja ako nestranny clovek si myslim:)

usiko

ramirka, no, on si to neuvedomuje a ja viem, ze keby som sa s nim o tom rozpravala a pokusala som sa mu vysvetlit, ako sa citim a co sa mi ohladom toho nepaci, nepochopil by ma....ale nie preto, ze je zly a zakerny, on mi vedome neublizuje, tam je problem v tom, ze od 18 podnika a stale ma zamestnancov, nie vela, len dvoch troch, ale teda musel sa naucit, ako na nich...a podvedome to prenasa do vztahu...teda aspon verim tomu,ze podvedome....

vcera som sa rozhodla podla svojho svedomia, ze na ten bicykel na koniec republiky nejdem a aom spokojna, aj ked on je nastvany a neozval sa......a som z toho smutna, ze sa tak zachoval.....vies, myslim si, ze je nastvany hlavne preto, ze bol hrdy na to, ze ako jedina priatelka pridem /priatelky ostatnych chalanov ostali doma/....ze som lepsia ako tie ostatne /podla neho/...a teraz vypada pred nimi ako pako, ze nepridem.....ale je to logicke, nemam vhodny spoj, je zle pocasie, lebo prsi a tam ma prsat aj zajtra, lesne cesty budu rozmocene.....a nemame ubytovanie.....a mam zapal mocoveho mechura, beriem antibiotika a nechcem sa terigat dakde v dazdi, ze prechladne....ale jeho aj tak zaujimalo len to, ze sme sa predsa dohodli...tak mam prist......nezaujima ho to, ze sa okolnosti zmenili.....

chyba mi a som smutna z toho, ze ho neuvidim a budem cakat do utorka kym sa vrati....a som smutna z toho, ako zareagoval...a nie prvy raz......

nevadi, neustupim, a ak dnes vobec nezavola, zavolam kamosovi, ktory je tam s nim, a popytam sa ho na to, ako sa im darilo, a ci su v poriadku /s tym, aby o tom priatel nevedel.../

ramirka

vies kolko krat ked ja som sa za nieco hnevala na priatela aj ked to nebolo nic zase extra vazne ...tak pre priatela to bola banalita a nechapal moj postoj..ale ja som si stale svoje mlela az uznal ze ok (mozno len pre pokoj mojej duse:))..alebo kazdy si povedal co si o danej veci mysli alebo situacii a uzavrelo sa to. tym ze sme aspon vedeli aky ma kto na to nazor a ak aj ked sme mali iny pohlad na vec tak sa veci diskutuju...