Paríž

Príspevok v téme: Paríž
klarka12

Ahojte, prosim Vas, vedel by mi niekto dat par info ohladom Pariza?

Kolko zhruba stoji cesta autobusom zo Slovenska?
Ak ste tam nahodou boli na blink, viete o nejakych lacnych ho(s)teloch? Pripadne kde ich hladat, aj na nete, ak viete nejake spolahlive stranky.
Ako sa tam pohybuju cenovo vstupy na prehliadky pamiatok, muzei...?

Dakujem krasne

meForMe

a aj sa niekde stika ten listok? ja fakt neviem,uz mam z toho obavy,po francuzsky neviem ani zatat,tak som zevdava,nieze ma tam zavru za cestovanie na cierno :)

klarka12. to sa ti fakt oplati skor to lietadlo...rychlejsie pohodlnejsie a lacnejsie :)

happi:-)

kupis si celodenny, ale pozor neplati 24 hodin. Ak si ho kupis o 22.00 tak ti plati len do polnoci, cize 2 hodiny. Mozes nan aj prestupovat

meForMe

klarka12 btw keby si chcela ist lietadlom tak mna to vyslo spiatocne cca 100eur zo schwechatu ..ale skus ist cez student agency tymi zltymi busmi,malo by to byt lacnejsie aj ked asi nie o moc,a zabijes vela casu ale zas su pohodlne a uvidis kus europy,teda pokial celu cestu neprespis:)

meForMe

Ahojte, neviete mi poradit ako sa kupuju listky na metro? a ci su nejake casove alebo tak? ze ked prestupujem tak si musim kupit 2? alebo ako? lebo sa potrebujem dostat z CDG na Lazare a tam budem asi 2krat prestupovat..dakujem :)

sway

Ahoj klarka,
este sa urcite chodte pozriet na Montmartre,je odtial pekny vyhlad.My sme sa muzeam a mhd uspesne vyhybali,tak snad ma happi aktualne informacie:-)Napada ma,ze ak mate v plane kabaret,vyskusajte Crazy Horse namiesto slavneho Moulin Rouge.Na Eifelovku sa ani nam cakat nechcelo,ale na tu lodku sme isli a bolo to celkom fajn:-)Inak v lete je vo FR lepsie na juhu ako v Parizi,idealnejsi mesiac na navstevu je oktober,november,ale to uz ako vam vyhovuje:-)Uzite si vylet,je to krasne mesto.

happi:-)

tie vlaky maju oznacenie RER, chodia ako nase elektricky, netreba sa strachovat, keby ste jeden nestihli.
Treba si najst na googli mapu liniek tychto vlakov, stanica sa vola myslim Versailles-dve slova, ale tie si napamatam:-)

happi:-)

my si ubytko vzdy zabezpecujeme cez CKM, tam si mozes pohladat cenu aj za bus. Ubytko sa pohybuje od 40€ a vyssie, aj to len mimo centra. Obedove menu od 15€ vyssie, bagetky od 0,60€
Co sa tyka pamiatok, tak napriklad Notre Dame bol rozdeleny na dve casti, do kazdej sa vstup platil zvlast, disneyland 50€-aj ten je rozdeleny, v tych filmovych studiach som nebola, Louvre 7€, Eiffelovka vytah od 12€, do Moulin rouge lacnejsie ako 55€ listok nekupis:-)Versailles 14€, Vitazny obluk 8€, lod na Seine 10€. Mozes si kupit musseum pass, stoji okolo 30€, plati do vacsiny muzeii, ale pozor, nie do vsetkych! Na dopravu mozes vyuzit metro, nema sice dve linky ako v Prahe, ale tusim 14,ale da v tom vyznat. Mozes si kupit turisticky listok na tri, pat dni. Na vstup na Eiffelovku sa dost dlho caka, kamarati tam raz stali 2 hodiny, keby bolo krajsie, slnecnejsie, stali by tam aj 4 hodiny:-)) do 12,posch si to mozes vyslapat peso.