Klasicke sampony - preco ich ludia nekupuju?

Príspevok v téme: Klasicke sampony - preco ich ludia nekupuju?
shampoo

zaujimalo by ma preco ludia nekupuju tradicne sampony (ZIHLAVA, BREZA, LOPUCH, KAMILKA) vo velkej flaske za ludovej ceny?ved nie su vobec tak velmi prechcemizovane ako ostatne znacky(Pantene,H&S,Schauma atd...)a obsahuju viac vytazkov ako tie vyssie spomenute!a ja som dlhe roky pouzivala Gliss Kur,Niveu a podobne sampony a ziaden na mna tak dobre neucinkoval ako klasicke zihlavaky,brezaky...
Preco si ludia myslia,ze tie drahsie veci musia byt vzdy kvalitne a lacne su zle?!ved u tych drahsich samponov platime len za znacku...

lenkaa123456

ak ti zihlavovy nevyhovuje, vyskusaj nejaky iny cisto prirodny sampon, na nete najdes viacero znaciek, alebo v DM znacku alverde, alebo pravy hennovy sampon, ale ten sa neodporuca na chemicky farbene vlasy

izabela33

smajliQa a čo teda na ne používaš, aký šampón, kondicionér atd? Lebo aj ja som na tie moje alergická:), hoci moje vlasy ani vlasmi nazvať nejdú
ja som si kúpila od dixi žihľavový práve kvôli padaniu vlasov, zatiaľ som ho použila len dvakrát tak uvidím či aspoň trošku zaberie, lebo o nejaký čas budem ako lebkoun

smajliQa

ja mam po zihlavovom sampone strasne nechutne vlasy,, a kedze mam vlasy po zadok a som na ne hroooozne alergicka tak im chcem to najlepsie...

casanta

Cuduj sa svete, kupila som si zihlavovy sampon za euro a som s nim nadmieru pokojna, vlasy su krasne leskle a nie su mastne. Myslim ze nie vzdy je dobre len to najdrahsie, tieto lacne sampony nie su nijako propagovane, nerobi sa im velka reklama tak ako je to pri inych znackach, a to sa podla mna odzrkadli aj na cenach vyrobkov...ktovie

peter123456

Ja používam tiež žihlavovy šampón a som nadmieru spokojný poradím prečítať niečo o značke CE na obaloch výrobkov... Ked už sú ludia čo neveria na drahe reklamovo tlačené výrobky tak sa pozerajte aspon po výrobkoch označých CE Certifikátom kvality, Takýto výrobok je zaručene kvalitný a je pravidelne kontrolovaný externým auditom zaoberajúcim sa systémom manažérstva kvality

A-Z

Dovolim si podotknut, ze tieto sampony su absolutne nevhodne pre alergikov, myslim tych, ktori trpia uz len sennou nadchou. A hadam vsetci vieme, ze dnes je neurekom kychajucich a smokliacich sezonnych alergikou, ktori o tom ani nemusia vediet, pretoze priznaky nemaju pravidelne kazdy rok alebo v iste obdobia v roku.
Jeden cas som mala problem s vypadavanim vlasov, a tak som presla zamerne na tieto zihlavove a brezove sampony, vodicky a odvary. Mala som z nich nielen zle vlasy, ale casom aj velmi cervenu, podrazdenu pokozku a vypadavanie sa este zhorsilo. V tomto obdobi mi vysli pozitivne testy na alergicku nadchu a o.i. ma imunologicka varovala aj pred pouzuvanim akejkolvek kozmetiky s vytazkami z bylin a pod., aj pored pitim bylinnych cajov.
Takze ti, ktori mate sennu nadchu, radsej nepouzivat.

mate59

agni - kľudne použi žihľavový,alebo brezový - nerenomovanú značku,ale potom si sprav odvar/čaj/ zo žihľavy, teraz je najvhodnejší čas na zber a sušenie,a odvarom si spláchni vlasy.Môžeš do toho kvapnúť pár kvapiek citr.šťavy.Vlasy budú makké a lesklé,žihľava je kráľovná bylín,ver mi.Používaj pravidelne a výsledok sa dostaví.Je to kozmetika zadarmo.
Dobrú skúsenosť mámaj s prípravkom Capillan,ktorý je na trhu veľa rokov,vlasy sa po ňom nemastia, sú pevné a bez lupín.

agni

A jasne, ze nebudu obchodne domy propagovat lacne sampony, na ktorych nezarobia...taktiez vyrobcovia nebudu vynakladat velke naklady na ich propagaciu, kedze ich cena je nizka...,ale kazdy nech pouziva to, co mu vyhovuje...ja dufam, ze mi pomozu , ale poprosila by som radu: ktory sampon na vypadavanie a jemne vlasy? brezovy, zihlavovy alebo lopuchovy? vyskusala som uz vsetky mozne sampony a kury napr. vichy dercos...,ale aj tak mi nic nepomohlo

agni

No ja osobne som uz pouzivala tiez mnozstvo drahych aj veeelmi drahych samponov a dokonca aj z lekarne od vychytenych znaciek....ale je to len reklama, jasne , ze ziadna kozna lekarka nebude odporucat lacne sampony, kedze za propagaciu drahych samponov od svojich dealerov jej platia...moj kadernik mal tiez problem s vlasmi a skusal vsetko mozne, no nakoniec mi aj tak odporucil lacny, brezovy, zihlavovy alebo lopuchovy...kazdemu co vyhovuje...ale samozrejme treba potom kvalitny balzam alebo kondicioner pre toho, kto ma suche vlasy....ja som uz tiez zufala...tak dufam, ze mi to pomoze...jasne ze ani drahe znacky nie su na zahodenie..ale naozaj velmi mastia vlasy, a to som uz vyskusala takmer vsetko na trhu...