Gynoflor a mykoza

Príspevok v téme: Gynoflor a mykoza
aadrin

Ahojte,
s vaginalnou mykozou sa trapime asi rok...presli sme od cipkov, cez masticky,kremiky,tabletky...po Candivac,Women Dophilus,rozne lactobacilky...probian...atd... momentalne som si od lekarky vydupala dlhodobu liecbu(po dalsej davke hodslam zmenit lekara)..dala mi mycosyst na mesiac(4 tablety)...s tym ze po mesiaci mi liecbu predlzi o dalsie balenie...okrem toho jednorazovy GYNAZOL a nariadila vyplachy. Co ma zarazilo,neodporucila ziadne vaginalne cipky s lactobacilmi po vyplachu,...a tak som precitala kvantum for a poradní s gynekologmi a v lekarni som kupila Gynoflor (dali mi ho bez predpisu :P). Dnes som vsak po tyzdni volala na vysledky kultivacie, zmienila sa o gynoflore sestricke..a ta mi zdelila ze gynoflor mi neodporuca,pretoze obsahuje estriol, vraj ho predpisuju starsim pacientkam...a moze mi viac uskodit- rozmnozit opat kvasinky...a odoprucila Lactovag alebo Floragin...teda v ladnicke mam teraz Gynoflor za 17 eur...mate s tym prosim vas skusenosti?

varecha

Ahojte, ja som to najnovsie ziskala po vysetreni u lekarky, ktora zjavne nedviha ani telefon. A teda kvalita... Mne este byvaly zensky, ked som mala takyto problem, predpisal vaginalne tabletky Clotrimazol a musim povedat ze zabrali vzdy... tak sa mozno opytajte tych svojich..

cirko

ahojte. ja sa uz asi rok liecim na candidu.nemam ine problemy okrem kandidozy v posve.skusala som uz asi vsetko.no teraz naposledy som od doktorky neodisla kym nieco nezacne robit. tak ma poslala na diabeticke testz a k imunologovi.ten mi predpisal virotikum.100 tabliet na mesiac a liecba trva 3 mesiace tak 300 tabliet do kopy.mala som polygynax, macmiror, gynoflor, gynocaps aj mykomax. fakt neviem co mi moze pomoct.no pocula som ze chlorela alebo wobenzim alebo candivac pomaha.je to ale dost finan. narocne.

usiko

mne nejaky gynekolog urobil vyplach, alen nejakym liekom, nie takymi somarinami ako rosalgin /prepac/

este by som ti odporucila ist ku obvodnej lekarke a vypytat si vymenny listok na imunologiu/alergologiu....mozes mat totiz alergiu na candidu , tak ako ja, a v tom pripade by ti gynekolog bez frflania vypisoval Fluconazol/mycosyst atd. tabletku na preventivne uzivanie na kazdy mesiac.....

takisto ak chces, ber nejake probiotika, zaved si delenu stravu, nejedz vela sladkehu, ak by si nahodou mala candidu aj inde v tele, v crevach a tak....treba vycistit organizmus /ale to je len rada, mozno ju nikde inde premnozenu nemas...../

usiko

rosalgyn nie, v tvojom pripade urcite nie, kazdy dobry gynekolog by ta vyhresil....

mycosyst je to iste ako mycomax, mycomax je uz bez predpisu, takze si ho kedykolvek kupis v lekarni /cca 5,5 Eur/....

mykoza sa mi po tej hospitalizacii vratila asi len 4 krat, alebo tri, lebo raz som mala plany poplach....teda som si naordinovala antimykotika a boli to pravdepodobne len premnozene laktobacily...mam to podobny vytok a niekedy to svrbi....teda odvtedy ak mam problem, mi lekar sprai aj vyter aj spravi test, ci nejde o premnozene laktobacily....teda este / u toho Adama som bola pred cca 4,5 rokmi....
zmen lekara, a men ho dovredy, kym nebudes spokojna....s chronickou mykozou treba bojovat, vymyslat a spolupracovat s pacientkou...a nie odbit ju...potrebujes skuseneho gynekologa....ja som uz vystriedala 5 a pri tomto, zda sa ostanem....

aadrin

usiko dakujem za rady..o MuDr. Adamovi uz som niekde citala...mam otazku...tej mykozy si sa zbavila po jeho liecbe,alebo sa ti po nej este vratila...hlavne si neviem predstavit, ako by som tych 10 dni ospravedlnila v praci...

...ja si teda davam gynoflor uz treti den aj napriek tomu ze mi ho sestra v ambulancii neodporucila...uvidime co to spravi...chcem sa spytat..robila si si pred aplikaciou aj vyplachy rosalginom, alebo?...ja mam totiz nakupeny aj ten...ale teraz uz teda neviem, ci su vyplachy vhodne..alebo este viac narusia floru...neni to na hlavu, ked si vecer zavediem lactobacily a na druhy den ich vyplachnem a zavadzam znova?

tak neviem..VYPLACHY ano alebo nie?

...a dalsia vec...odkial budem brat gynoflor ked mi ho mudr. neodporuca...no bez predpisu mi ho sice dali...ale ta suma bola horibilna...no kazdopadne musim zmenit lekarku...kedze momentalne ajtak pracujem v inom meste...

...Mycosyst som si po poslednej navsteve gynekologicky doslova vydupala...a dalsie balenie mi predpise o tri tyzdne...takze uvidim ako sa to bude zatial vyvijat...

usiko

aadrin, poviem ti ako som sa ja z toho dostala...

mavala som mykjozy asi 7 rokov a lekar len skusala skusal, az kym som nemala tak znicenu posvovu floru, ze mi nic nezabrala....som sa naplakala teda...

potom mi znama odporucila lekara Dr. prof. Rudolfa Adama /adam je priezvisko/ v sanatoriu vo vysnych hagoch....som mu zavolala, prisla na vysetrenie a objednala sa na hospitalizaciu....ta trvala 10 dni a spocivala v tom, ze mi do posvy kazdy vecer vkladali 1 tabletku Bismoralu a 1 tabletku Candibene. /som si pomyslela, ze to som mohla aj doma lezat....no potom ma prepustili a odporucil mi preventivne brat gynoflor kazdy druhy den tri tyzdne, a potom len dvakrat tyzdenne.....ovtedy som jedla aj probiotika, ale nemam pocit ze pomahali....no a potom som vymyslela, ze co keby som brala preventivne raz mesacne Fluconazol/Mycomax, mycosyst, fluco sandoz - vsetko to iste...tak som porosikla gynekologa a on, ze samozrejme /lebo som mala aj alergiu na plesne - testy ti spravia na imunologii, chod tam/....no a bavlnene gatky, ziadne tangace, intimny gel Saforelle a som v pohode...je to beh na dlhe trate, ale vyplatilo sa...

ten doktor Adam je uznavana kapacita, nebol by mi odporucil daco, co je zle alebo skodlive pre mna......tak drzim palec a ak nieco, pytaj sa....

aadrin

usiko,
jasne ze prve co ma napadlo bolo,ze pravdepodobne Dr. z toho lieku nepojdu peniazky aleo bonusove bodiky...ale kedze ide o estriol-hormon...mam obavy aj z toho...uz neviem ako s tou mykozou bojovat!!! a ked si myslim ze na to idem spravne..odbije ma jedna sestra..na ...

...usiko mas pre mna neake tipy ako liecit?dakujem

usiko

aadrin, od jula sa da kupit aj Mycomax tabletka, 5.5 eur, tak si ich nakup do zasoby a ber preventivne kazdy mesiac v prvy den menzes jednu tabletku, je to fluconazol na mykozu...lekar ti mal navrhnut takuto alternativu.........ja som to tak brala asi dva roky..a nemam uz kvasinky, len tak raz rocne, ak vobec....

vyplachy ti nicia posvovu floru a nikdy sa ti takto neobnovi, len sa stale narusa,a to je zivna poda pre kvasinky......

moje skusenosti....

usiko

aadrin, je to somarina, gynoflor beriem uz asi 4 roky, alebo 3, tak raz alebo dvakrat tyzdenne a mam pokoj s kvasinkami...nepremnozi ti ich, to sa ti nestane....a aj keby, staci si dat cokoladu a dostanu sa do normy....

jasne, ze ti ho neodporucaju, ked u nich v ordinacii bol dealer z firiem vyrabajucich uvedene pripravky a lekari dostanu zaplatene za odporucanie ich vyrobkov.....

aadrin

baby, je mozne aby sa mi po uziti gynofloru opat rozmnozili kvasinky?tak teraz neviem ci mam investovat dalsie peniaze do noych lacto cipkov...alebo to risnut s GF...
pomoozte prosim