Gynoflor a mykoza

Príspevok v téme: Gynoflor a mykoza
aadrin

Ahojte,
s vaginalnou mykozou sa trapime asi rok...presli sme od cipkov, cez masticky,kremiky,tabletky...po Candivac,Women Dophilus,rozne lactobacilky...probian...atd... momentalne som si od lekarky vydupala dlhodobu liecbu(po dalsej davke hodslam zmenit lekara)..dala mi mycosyst na mesiac(4 tablety)...s tym ze po mesiaci mi liecbu predlzi o dalsie balenie...okrem toho jednorazovy GYNAZOL a nariadila vyplachy. Co ma zarazilo,neodporucila ziadne vaginalne cipky s lactobacilmi po vyplachu,...a tak som precitala kvantum for a poradní s gynekologmi a v lekarni som kupila Gynoflor (dali mi ho bez predpisu :P). Dnes som vsak po tyzdni volala na vysledky kultivacie, zmienila sa o gynoflore sestricke..a ta mi zdelila ze gynoflor mi neodporuca,pretoze obsahuje estriol, vraj ho predpisuju starsim pacientkam...a moze mi viac uskodit- rozmnozit opat kvasinky...a odoprucila Lactovag alebo Floragin...teda v ladnicke mam teraz Gynoflor za 17 eur...mate s tym prosim vas skusenosti?

pikacu

Aadrin, dakujem za radu. Ja som v tomto este nova, takze v tom neviem chodit. A dufam, ze ani nebudem musiet... Dakujem.

aadrin

pikacu,
volala som na vysledky kultivacie...teda ci su to kvasinky alebo nie...a boli, takze liecbu mi vraj dali spravnu
...myslim ze vysledky zo steru krcka trvaju dlhsie...ale skus si zavolat, aspon sa dozvies kedy by mohli byt hotove..

pikacu

Ahojky. Tak ja by som pridala len taku skusenost, ze Gynoflor mi predpisal gynekolog - mam 23 rokov, takze asi pre starsie to nebude. Mas fakt cudneho lekara. Ja nemam ani kvasinky, ani nic, len povedal, ze ta flora nie je ako by mala byt, ze som prilis "cista", tak mam aspon tyzden sa takymto sposobom liecit.
chcem sa ta opytat, volala si tam kvoli vysledkom zo steru krcka? Lebo aj ja mam volat, ale neviem kedy by mali tie vysledky byt hotove.