dá sa to zvládnut?

Príspevok v téme: dá sa to zvládnut?
Karolínka1

ahojte, chcela by som sa spýtat na vás názor...mám 19,5 roka...a priatel má 20...on zarába a ja idem na pár mesiacov tiez do roboty..pretoze som v 10. tt...lenze situácia doma je velmi zlá....ono to je na dlho...a chceme sa s priatelom prestahovat do bytu...do podnájmu...len sa bojíme, ze nevyzijeme...dá sa to vôbec?? má niekto s tým skúsenosti?? prosím...dakujem

aknitka

karolínka ja ti nechcem brať ilúzie, ale môj názor je taký, že ak teraz odídete do podnájmu a vaša finančná situácia sa výrazne nezlepší tak ten dom ani nikdy nepostavíte. podnájom je hrozný "ciciak" peňazí, dá sa povedať, že sa vo väčšine prípadov rovná splátke za hypotéku. z toho príjmu čo si napísala vyžijete len tak-tak. neviem odkiaľ si, ale v BB stojí 3i. byt cca 10 000 SKK, 1i. okolo 8500 (už aj s inkasom). naozaj už nemáte iné východisko? týmto krokom si podľa mňa dosť skomplikujete svoju budúcnosť. aj keď netvrdím, že sa to nedá zvládnuť.

Karolínka1

no vies, my sme chceli stavat dom...pozemok aj máme...ale stala sa taká vec, ze so svokrovcami moc dobre nevychádzam a je to za ich domom...takze tak..a bojím sa, ze by to bolo stále také zlé....ja by som chcela radsej byt...ale priatel nechce...

zjuzika

tak neboj, to zvladnete, bude sa to dat... len na podnajme zbytocne preplatite, preco si radsej nezoberete uver na byt?

Karolínka1

no ako kedy, ked je sezona...cize v lete..tak má okolo 20 tisíc...ale obycajne má tak okolo 15tis....no a ja neviem, zarobím asi okolo 10tis...ale len dokým nepôjdem na materskú....asi tak...velmi by sme to chceli skúsit..ale bojíme sa...

zjuzika

preco by sa to nedalo, da sa to, ked sa chce, len si asi budete poriadne musiet utahovat opasok...otazne je, kolko zaraba priatel...