Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nenávidím svoju matku

Príspevok v téme: Nenávidím svoju matku
Marianka:-)B

Nenávidím svoju mamu už od malička pretože sa o mňa nikdy príliš nestarala aj ked viem že to nie je celkom jej vina lebo trpí schizofréniou...ale proste mám 16 rokov a nerozumiem si s ňou a veľa ľudí ma za to odcudzuje,dokonca aj vlastný priatelia ale ja si neviem pomôcť proste ked ju vidím,hovorím s ňou tak ju nemôžem vystáť a ide mi hrozne na nervy..stále sa vyhovára na to že je chorá a nevládze robiť ale fajčiť,toľko sa prežierať a dirigovať ma vládze...

neodsudzujte ma za to aj vy prosím...radu ani nečakám aj ked by som chcela ani neviem čo len asi chcem vedieť či ma niekto chápe a vyžalovať sa a že inak nie som zlý človek

anjelik

:o))
Na tebe mám najradšej asi to, ako každú necnosť , ktorú máš, hravo povýšiš na cnosť. To vo mne vyvoláva dobrý pocit, že osôbka , ktorá toto dokáže, sa má rada a tak naozaj nehrozí, že by si si vážne ublížila. ;o)))
Ja mám kocúra, takého vypaseného maznavého, čo mi na hlave spáva a mačičku, tá je mrzutá a presvedčená, že ma vlastní a používa ma na svoje kŕmenie a maznanie.

Meretseger

Vzdorovať by som hádam aj vedela... Ale s láskou v srdci? To mi mnoho nehovorí. Na to ste už však asi došli:)
Treba dostatok negatívnej energie, viem, čo vravím:) Blbé nápady mám každú chvíľku. Ale nemať v sebe tú energiu, tak ich neprevediem do praxe.
Mačičiek mám dokonca 5 :D Sme zoofili (ehm XD). Mali sme andulky, morčatá, a len vo februári nám uhynul po 10 rokoch králik, to mi je stále strašne ľúto :(

anjelik

Stano má pravdu...ak sa zmieriš sama so sebou...to neznamená, že začneš akceptovať svoje zlé stránky..to znamená, že sa zmieriš sama zo sebou...a mier je stav pokoja, kľudu a hĺbky a sily moja, sily. A práve táto sila ti pomôže zmeniť tie tvoje zlé vlastnosti. Takto si len furt nasratá a mrzutá...a týmto smerom tvoja sila ide..nie k náprave..;o) A že sa dokážeš dorezať, na to netreba energiu..na to stačí žiletka a sprostý nápad...:oP
A ver, či never, napadlo ma, že by si mala mať mačičku a vidíš, ty ju máš..:o)))

anjelik

Ten štít je vyčistiteľný...vo význame premaľovania...proste vytváraš nové a nové spomienky..krajšie, príjemnejšie..trebárs aj na pocity dnešného večera, keď si pocítila, že naozaj nie si sama, že sú okolo teba bytosti, ktoré majú radi aj také potvory, ako si ty. Chce to kázeň mysle...a to sa skutočne cvičí, a cvičí sa to aj pri joge...koncentrácia sa to nazýva. K tomu si pridáš nové a nové poznatky zo školy, zo sveta..a máš nový, krajší štít. A mama je mama..a vždy bude. Jej prejav nie je prejavom sily, je to prejav slabosti...a ty by si nenávidela malé dieťa za to, že je slabé??? V tomto smere by som teda uvažovala naozaj inak. Nebuď zlá na nikoho...:o) O tom je sila srdiečko...vedieť, že je to všetko na p...a napriek tomu, tomu vzdorovať s úsmevom a láskou v srdci...A nemusí to trvať roky..koniec koncov si už začala..:oP

Meretseger

anjelik: Úplne:) A dopomohlo mi k tomu aj mača, čo mi tu vrní do ucha :D Noo, ja som strašnd impulzívna, to viem. A je pre mňa sakra ťažké zmieriť sa s niektorými vecami. Aj toto je vec, ktorú do mňa Stano hustí, ale ja mu vždy odpovedám: Stano, prečo by som mala prijať povedzme samu seba, svoje zápory? Pootm stratím motiváciu as nimi čosi robiť!
A tomuto fakt verím...
Maoam: Ja to za psycho fakt nepokladám:) Asi pre to, že som sama psycho XD A je každopádne veľmi potešiteľné, že hoci to bude trvať dlho, mám nádej - NÁÁÁÁDEJ!

Meretseger

Hej, Maoam, a ja zas nie som opiteľná rožkom :P Alebo hej?
Chápem pojem energia, veď sa ním stále oháňa i Stano, a už len to by mi chýbalo, keby bol šarlatán, alebo čo :D Čo myslíš, koľko je vo mne energie, keď sa dorežem? Dosť. Horšie je to, že je to čisto negatívna energia :-/

Maoam

Meretseger, z brucha ti na to odpoviem, aj ked ma asi na fore vyhlasia za sialenu :D, ale neviem ti to napisat inak, ze ja to vidim tak, laicky, ze - ked sa skamaratis s tou malou Meretseger, o ktorej si pisala, zacnes nanovo. V tvojom zivote nastane 'cut', lebo to, ze ti niekto zasvinil a pospinil ten cisty stit, ktory si mala, za to nemozes. Ale teraz si dospela a mozes, ked sa opät 'spojite', zacat nanovo a uz len tak, ako ty budes chciet.
Ale to bude musieet byt velmi silne vnutorne rozhodnutie a bude to potrebovat aj v realnom zivote väcsie zmeny (odstahovanie sa, vybudovanie si vlastneho zivota, pretatie kontaktov s ludmi, s ktorymi nedokazes mat dobry vztah, ziskanie novych ludi v zivote atd).
Chapes dufam, co mam na mysli, aj ked to asi cele znie trocha psycho, ale urcite vies, co mam na mysli.

anjelik

Tak vyzerá, že si sa ukľudnila...;o)
Čo je medzi láskou a nenávisťou??? To by som nebrala ako hranice. Láska je pochopenie, seba, sveta okolo teba, ľudí okolo teba. Pochopenie, prečo sa správaš tak a prečo sa nesprávaš inak. Sú to návody, ktoré si v sebe buduješ a podľa ktorých budeš reagovať na situácie, ktoré ťa opäť postretnú. Ako napr. teraz, keď si konečne pochopila, že depkovanie ti nepomôže, že ti pomohlo skľudnenie a zamyslenie sa, že čo to zase vystrájaš??? A čím viac takýchto návodov si v sebe vybuduješ, tým viac sa staneš slobodnejšou a prestaneš reagovať bezhlavo a vášnivo a hneď...ako pajác na špagáte, keď s ním mávaš...:o))) Nenávisť...ako som ti písala, a čo si zase hravo prehliadla..je stav, ktorý spúšťaš ty sama a ty si tá predstava a teba to ničí...Stav, ktorý je teda žiadúci je láska...vo význame pochopenia, pokoja, odpustenia sebe aj druhým, zmierenia sa so sebou aj s druhými...

Meretseger

No to nemá chybu. Tuším by bolo jednoduchšie druhý raz sa narodiť s čistým štítom:) A vôbec... JE ten štít vyčistiteľný? Lebo začínam zas upadasť do beznádeje, že ani nie, keď to bude trvať tak dlho..

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nenávidím svoju matku - Fórum - ZDRAVIE.sk