Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

prehliadka u gynekologa

Príspevok v téme: prehliadka u gynekologa
rita23

Pred par dnami som na zdravi citala clanok o kampani na prevenciu zien proti rakovine prsnika, co je podla autora clanku vraj najcastejsie nadorove ochorenie u zien. V clanku sa taktiez pisalo, ze preventivne prehliadky u gynekologa tomu moze v 90% zabranit, a ze gynekolog pri prehliadke prezera aj prsia zeny. Ja som v maji absolvovala preventivnu prehliadku, aby som sa uistila, ze mam vsetko v poriadku a mienim na nu chodit kazdorocne, ako mam narok zo zakona. Ibaze mi doktorka pri prehliadke prsia vobec neprehliadala, prvykrat som sa o tom dozvedela az v tomto clanku, ze to patri k prehliadke. Postupovala doktorka spravne, alebo to musi ja ako pacientka sama poziadat o prehliadku aj prsnikov, hoci som do ambulancie vosla s tym, ze idem na pravidelnu prehliadku. (Bola to moja prva prehliadka, takze este nemam skusenost, co a ako).

rita23

dakujem alzbee, precitala som si to, a som velmi prekvapena, ze to je az tak zlozite, myslela som, ze je to rychla zalezitost, no, a kedze mam prave po mesiaciku, tak to mozem aj vecer rovno vyskusat. Dakujem za dobry tip.

alzbee

Priznam sa, ze to nerobim ani ja, ale akurat vcera vo vani, ked som sa umyvala a premyslala:)) som si povedala, ze po najblizsej menstruacii s tym zacnem...tu je navod:
www.lpr.sk

rita23

dakujem, na dalsej prehliadke to urcite doktorke spomeniem. Samovysetrovanie zanedbavam a vlastne poriadne ani neviem, ako sa to robieva. Ale asi je to len prehmatanie prsnikov.

alzbee

Je pravda, ze na kazdorocnej prehliadke ma pozerat aj prsia...ale na sono sa ma chodit kazde dva roky. Najblizsie, ked k nej pojdes s nejakym problemom, tak ju popros, aby ti skontrolovala aj prsia a dovtedy si ich mozes kontrolovat aj sama.

rita23

rena100, ta moja doktorka je velmi dobra, v meste najlepsia, a chodi k nej velmi vela zien, akurat, ze som prehliadku absolvovala poprvykrat a nevedela som, z coho vsetkeho pozostava. Pozrela ma tam dole, vzala ster na cytologiu a prezerala mi maternicu ultrazvukom.

rena100

Ja kazdorcne tiez tutu prehliadku absolvujem a VZDY mi doktor prehliada aj prsia a VZDY ma posiela aj na sono. Takze radim ti zmen svojho lekara, urcite ked jej povies, nech ta poriadne prehliadne nebude velmi rada a bude na to asi dost podrazdene reagovat, ked to neberie ako samozrejmost...

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

prehliadka u gynekologa - Fórum - ZDRAVIE.sk