Farbenie odevov

Príspevok v téme: Farbenie odevov
rita23

ahojte, kupila som si farby na textil, a chcem si zafarbit kabelku z bavlny, a rada by som poskusala zafarbit aj veci, ktore su vysedle uz dlhodobym pranim. Prosimvas, ma niekto s tym skusenosti ako farbit? Ma sa latka, ktora nie je biela ale trebars ruzova alebo zelena najskor odfarbit a az potom zacat s farbenim na tu farbu, ktoru som si kupila v obchode? Docitala som sa, ze po farbeni sa latka ma namocit do vody s octom, je to tak spravne a ak ano, preco? Prosim o rady pri farbeni.

rita23

farbenie dopadlo super, mam tmavozelenu farbu kabelky, ma len jemny nadych modrej, skor zipsy su svetlomodrej farby a ostatok cele tmavozelene, som spokojna a chystam sa farbit aj dalej, uz som si ju aj vzala na dovolenku domov, doplnila som ju zltou klucenkou macko pu, ktoreho som posledne narodeniny dostala od kamosky. A je celkom smrncova, mama si myslela, ze som si kupila novu a vsimla som si, ze na nu ludia pozerali vo vlaku:) tak som rada, ze to vyslo.

lyzicka

das do hrnca vodu, nasypes trosku jednej farby, trosku druhej, pomiesas, vyskusas na kusku latky, ked sa ti zda, ze by to chcelo byt sytejsie, zas pridas trochu farby, jednej aj druhej, ked si myslis, ze to chces viac modre, pridas viac modrej, ked viac zelene, pridas viac zelenej, ked rovnako, pridavas rovnako... to uz ako ty chces... treba sa s tym popiplat trochu, az kym nedosiahnes odtien taky, aky chces... ak ho mas, mozes farbit... a co sa tej potlace tyka, to som este neskusala, ale pochybujem, ze sa zafarbi... podla mna sa nezafarbi...

rita23

dnes idem farbit kabelku, no mam strach co z toho vznikne,

a chcela som sa este spytat tych, ktori uz z farbenim mate skusenosti, ak chcem zafarbit tricko s podtlacou, pricom chcem len obnovit farbu tricka a zachovat podtlac v povodnom stave, mozem? Podtlac na tricku sa mi farbenim neposkodi?

rita23

lyzicka, ako mam urobit farby aby som ich zmiesala, ked su praskove? Chapem to spraven tak, ze obe si osobitne pripravim podla navodu potom do hrnca, v ktorom budem farbit dam zohriat vodu, nalejem celu davku zelenej farby a postupne budem prilievat modru, povarim pasik latky (pise tam varit 20 min) a potom este nechat odstat v pouzitej vode. A az potom uvidim vysledok a ak to nebude ono, tak pridam opet trochu medrej do hrnca, opet vlozim novy pasik a opat varim podla navodu...az dokial nedosiahnem farbu, odtien, ktory si predstavujem?

lyzicka

ked zmiesas zelenu a modru, vznikne tyrkysova, resp. cyanova, ci ako sa tomu este hovori.... to je moja oblubena farba... zboznujem tyrkys :-) samozrejme, ide o to, v akom pomere to zmiesas, treba vzdy postupne zmiesavat, po troskach a skusat si to na pruzkoch latky, ze ako to vyzera... "dva krat meraj a raz strihaj" :-D

tekvicka

ak chcete farbit zo svetlejsej na tmavsiu tak by to malo prekryt, ale ono je to vzdy trochu risk aka vyjde presne ta farba a ako pisala lyzicka ze jej chytilo nie uplne rovnomerne ale mierne batikovane tak myslim ze to je tiez celkom normalne nie ze uplne prechody fareble len jemne vykyvy proste nikdy to nebude uplne jednotna farba....ale ja co som zatial farbila tak nemam problem ze by mi potom to strasne pustalo alebo co...a farbim v hrnci