Farbenie odevov

Príspevok v téme: Farbenie odevov
rita23

ahojte, kupila som si farby na textil, a chcem si zafarbit kabelku z bavlny, a rada by som poskusala zafarbit aj veci, ktore su vysedle uz dlhodobym pranim. Prosimvas, ma niekto s tym skusenosti ako farbit? Ma sa latka, ktora nie je biela ale trebars ruzova alebo zelena najskor odfarbit a az potom zacat s farbenim na tu farbu, ktoru som si kupila v obchode? Docitala som sa, ze po farbeni sa latka ma namocit do vody s octom, je to tak spravne a ak ano, preco? Prosim o rady pri farbeni.

lyzicka

a ta ruzova na nohaviciach je svetloruzova alebo nejaka jedovato-ruzova? keby si ju zafarbila hnedou, mozno by si dosiahla taku tehlovo hnedu, podla toho, aky odtien maju tie nohavice.... no a ja farbim v hrnci, ale minule som si farbila tricko a mala som maly hrniec, takze farba sa akoby nechytila vsade rovnomerne, vyzera to mierne batikovane, ale vyzera to dobre, mozno aj lepsie, ako keby to bolo rovnomerne... ale aby ti farba chytila vsade rovnako, tak radsej vacsi hrniec, aby nebola prilis "poskladana" ta latka... no... a cim viac farby tam das, tym vacsia sytost, cize ked das len trochu tej hnedej, tak budes mat taku ako svetlohnedu, postupnym pridavanim ziskas tmavsiu, resp. sytejsiu. ja to robim tak, ze do vody pridavam farbu a skusam na skusobnych pasikoch latky, ako ju to zafarbi. Ked uz som spokojna, tak tam dam cele tricko, alebo to, co chcem farbit. ale pozor na male nerozpustene zrnka farby!!!!! zrnko ma najvacsiu intenzitu, sytost tej farby a ak sa raz dostane na latku, uz to nedas prec, budes tam mat bodku... takze miesat miesat miesat, ja farbim az vo vriacej vode..... no a nic ma uz nenapada... to je asi vsetko, to len tak :-) vela stastia pri farbeni...

rita23

a farbíte odevy v pracke alebo v hrnci? citala som na bavicku s farbou, ze v pracke sa to perie na 80-90stupnov,

O farbeni som zacala uvazovat z dovodu, ze som si kupila kabelku z bavlny, ktora bola biela, ale asi po dvoch mesiacoch nosenia uz bola zazltnuta, zanesena, prala som ju rucne, ale pustili take kovove casti, ktore ju drzali pohromade, a vyzera to ako hrdzave flaky. Preto by som ju rada zafarbila, kupila som olivovozelenu farbu a tmavohnedu, lebo mam aj cistoruzove nohavice, uz niekolko rokov, ktore by som rada prefarbila na solidnejsiu farbu, ruzova na nohach sa na mna uz velmi nehodi (uz nie som teeneger). Najradsej by som vsak vytvorila inu farbu, trebars zmiesanim tych dvoch, co som spominala, aby vznikla nejaka zaujimava. No neviem. POradite mi, ktore farby by sa na tieto druhy textilu najviac hodili? Stale nie som rozhodnuta.

usiko

no, my sme s mamcou hura zacali farbit saty, ale ake bolo nase prekvapenie, ked po kazdom prani to oblecenie bedlo a bledlo....az bolo strasne....tak sme ho dali aj s ostatnymi vecami , co na boli male, na charitu......

alzbee

Veci, ktore su zafarbene pri prani casto rychlo pridu o tu farbu...a ocot tomu zabranuje...co sa tyka samotneho farbenia, tak samozrejme na bledu farbu tmava chyti dobre...ale nemozes napriklad chciet zafarbit hnede tricko na zlte:)) ta zlta ti hnedu neprebije...je to ako s temperkami-na tych starych byval "navod", ze aka farba vznikne, ked sa niektore pomiesaju:)) ale kazdopadne tie veci predtym neodfarbuj...teda aspon ja to tak nerobievam. Ked si chcem zafarbit nejaku vec, tak ju zafarbim takou farbou, aka je jej povodna...alebo si dam nejaku tmavsiu. Napr. minule som mala bledunkosive gate a prefarbila som ich na modre.