ako zriedit tea tree ?

tinkiwinky

diky diky :))a potom ho nemam po nejakej dobe zmyt? neupchava to pory?
to uz je moja posledna otazka :) cestne pionierske

RNG

tinkivinky, olej sa s vodou nemiesa, ostane plavat na povrchu. Tea tree olej(melaleuca)by sa mal riedit aspon 5 ; 1 inymi olejami pred pouzitim na plet.
Nevidim dovod, preco nie s kokosakom, okrem toho, ze tea tree olej dost neprijemne zapacha.
Skus 10 ku 1 na tvar.(Tj desat lyziciek kokosaky, 1 lyzicka tea tree)
Skus najprv male miesto, ci ti to nepodrazdi pokozku(napr pod pazuchou, kde by ocervenenie nemalo byt vidiet.

tinkiwinky

a este prosim RNG..ak by som to nakvapkala do kokosoveho oleja?
kokosom si natieram tvar na noc, len aj to asi nebude moc dobre

tinkiwinky

fiha :) dakujem RNG... aspon nemusim nad tym spekulovat, iba by ma zaujimalo preco mi lekarnicka vravela, ze to je ozaj na vsetko, ze staci par kvapiek do vody a je z toho super pletova voda :D
ale inak..ja neviem... potierala som si nim stiapance od komarov, afty v puse a lieci sa mi to akosi pridlho...
dala som ho trochu aj na vyrazku, uz v miernom zapale a iba som scervenela cela.... tak u mna ten zazrak asi fungovat moc nebude no:)

veve23

da sa kupit v lekarni aj pletova voda s TTO, od tej istej znacky co vyraba TTO, myslim ze ABC (Australian Body Care)
ked nie ja by som do trosku vody nakapkala par kvapiek oleja namocila tamponik a tym si pretrela tvar ;)

RNG

vodu z neho neurobis, da sa riedit roznymi nosnymi olejami. Da sa urobit aj emulzia, ale to ho musis najprv dat do alkoholu, dobre premiesat a az potom do vody, kde vytvori mliecnu emulziu.Ani tato nie je ale stabilna a po case sa ti olej oddeli od vody.