FórumDo kategórieKam som prispelObľúbenéVyhľadávanieNová téma

Téma: Nadmerne pitie vody - choroba?

Pridať do obľúbených **OdpovedaťObnoviťHľadať "Nadmerne pitie vody - choroba?" v článkoch
  • Ikona kategórie Téma v kategórii: Choroby všeobecne
    kukuruku :-)28.07.09 22:55??.??.8.39

Ahojte, je normalne, ze vypijem bezne viac ako 3 L vody ? Dnes som stiahla 3 cele 1.5L flase mineralky... no nemyslim, ze by som mala cukrovku ...

• arman17.02.12 00:27??.??.186.95

Co si mam nastudovat tpch, blbe clanky z internetu? Hocikedy stiahnem 3 litre vody za 3 hodiny, nikdy sa mi nic nestalo.

Za to ze raz za rok na to zomru 3 ludia, sa mam potentovat? Keby si vedel, kolko ludi zomiera na dehydrataciu, tisic krat tolko...

Navyse, zavisi to aj od hmotnosti, samozrejme keby vypila tolko 45 kilova babenka, uz by mohla mat problemy.

Takisto to zavisi od hodnot sodika a draslika v krvi, ked sa niekto narve fazulou, zemiakmi, petrzlenom, a vobec nesoli, a potom to urobi, tak samozrejme, ze to moze koncit smrtou. Ale to konci aj predavkovanie sa draslikom.

• Maros7516.02.12 23:06??.??.68.195

Aké sú príznaky a symptómy Addisonova choroba

Počiatočné príznaky choroby Addisonova sú podobné niekoľkých ďalších podmienok a chorôb z povolania, ako chronický únavový syndróm, chrípky a depresie. Príznaky a symptómy rozvíjať zákerne a môže trvať aj niekoľko aby bola uznaná. Počiatočné príznaky a symptómy: * Dehydratácia – nedostatok hormónu aldosterónu, which regulates salt and water

• prava tpch16.02.12 19:09??.??.181.9

dada, ak vypijes 9 litrov vody denne, NIE JE to v poriadku. Neviem, u akeho mastickara si bola, ale mala by si ist minimalne na dokladne endokrinologicke vysetrenie.

• prava tpch16.02.12 19:08??.??.181.9

arman, kym napises debilinu, tak si najprv nieco nastuduj. Existuje diagnoza otrava vodou a moze byt smrtelna, pretoze ide o tazky rozvrat vnutorneho prostredia a ionovu dysbalanciu. Ale keby si menej premyslal vtakom a viac hlavou, nemusel si sa verejne znemoznit.

• arman16.02.12 17:34??.??.186.95

Ti hrabe? Zomriet z vody? Si pozri kolko sa nachlastaju vody naraz zvierata, a oblicky to zvladnu, ani nenastane rozvrat prostredia. To by bola uz polka prirody mrtva. Kua, vsak trochu rozmyslajte, predcim nieco napisete :-)

• dada16.02.12 15:53??.??.206.233

aj ja pijem asi 8 9 litrov vody za den ale to ani nepocitam co vipijem v noci bola som u lekara povedal ze mam vsetko v poriadku.a predsa strasne vela pijem.bojim sa ake budem mat nasledki neskor.velmi velmi vela vody pijem.

• lulu123413.01.12 22:43??.??.171.58

videla som jeden dokument na discovery investigation - mystic diagnostic, a tam jedno dievča pilo denne 7 - 8 litrov vody, proste nevedela si to kontrolovať, stále bola smädná, potom jej zistili nádor v mozgu, a ten nádor tam na niečo tlačil, a preto cítila tak že stále je smädná...

• J11113.01.12 21:28??.??.227.56

Ja vypijem cirka 4.

• Milky13.01.12 20:52??.??.93.188

Ja vam tak zavidim. Ja vypijem cca 0,5l vody denne. Jednoducho sa neziada, nie som smadny. Keby som nemal kazde 3 hodiny natiahnute kukucky co mi to pripomenu, nejem a nepijem az do vecera.

• J11113.01.12 20:45??.??.227.56

To aj ja pijem vodu jak nenormalny. Asi to je normalne. Zvyk.

• Maros7513.01.12 20:41??.??.68.195

Pri nedostatku vody v našom organizme sa v cievach a tkanivách hromadia škodlivé látky, čo preťažuje látkovú výmenu a vylučovacie orgány. Voda v tkanivách, krv a lymfa sa zahusťujú, oslabuje sa obranný systém tela, zlyháva prenos nervových impulzov, spomalí sa aj obnovovanie buniek a človek rýchlejšie starne. Nedostatkom vody sa zhusťuje krv, tým sa zníži tlak (môže to viesť až ku kolapsu) a aj zásobovanie kyslíkom pre všetky tkanivá. Zhustená krv viac zaťažuje srdce, zníži sa prietok vlásočnicami. Voda je dôležitá ako hlavná zložka pri vylučovaní škodlivín obličkami vznikajúcich pri metabolických procesoch. Voda je najdôležitejšia zložka pre termoregulačné procesy a chráni organizmus pred prehriatím.

Čítajte viac: primar.sme.sk

• luboss813.01.12 20:35??.??.74.124

Caute ako citam tak vsetci tu pijete od 3 - 5 litrov denne, no co poviete na 4 deci?

• jaanna09.09.11 10:16??.??.56.3

hej-maros-kava odvodnuuje...a nerata sa do pitneho rezimu.Ona napisala,ze stihla vypit v priebehu dna 3x1,5-t.j.4,5l !!MINERALKY-to je rozdiel-ako pit cistu vodu.

• Maros7509.09.11 10:08??.??.68.195

3 litre vody je uplne normalne.....nestresuj sa. Ja toko vypijem denne kav a som tu.

• jaanna09.09.11 09:22??.??.56.3

prepac-bolo to adresovane autorke temy-pise,ze si mysli,ze nema cukrovku....

• jankaaaaaaaa09.09.11 09:14??.??.60.46

janna: to sa pytas mna??

• jaanna09.09.11 09:07??.??.56.3

a co Ti brani,aby si si dala vysetrit glykemiu?

• jankaaaaaaaa09.09.11 08:04??.??.60.46

potreba nadmerneho pitia moze byt aj prejavom cukrovky

• knarik09.09.11 03:05??.??.56.216

Tak ja som na tom horšie, každy den vypijem okolo 18-20 litrov je to priam neuveritelne ale fakt to myslim vazne ... Zacinam sa trosku o seba bat, viem ze mozu zlyhat oblicky kvoli tomu ....neviem preco tolko pijem, stale mam sucho v ustach ... uz takto fungujem 2-3 roky .... dokonca aj v noci sa budim v pravidelnych intervaloch na smad ...

• VodičkaZDR26.02.11 15:57??.??.166.43

Dobrý, pokiaľ nepijes viac ako 5 litrov vody, je to v poriadku.

Nový Príspevok

Opíšte písmena z obrázku vľavo

Článok dňa

Inzercia

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Spoznajte krásy nízkotatranskej prírody v Hoteli Partizán**** na južnej strane Chopku.

PectaSol-C® - je jedinečný, patentovaný a vysoko efektívny Modifikovaný Citrus Pektín (MCP)

PectaSol-C® - je jedinečný, patentovaný a vysoko efektívny Modifikovaný Citrus Pektín (MCP)

Je vedecky dokázané, že má bezpečné, jemné a vysoko efektívne vlastnosti.

PectaClear® skutočná inovácia v detoxikácii

PectaClear® skutočná inovácia v detoxikácii

Je vedecky dokázané, že má bezpečné, jemné a vysoko efektívne vlastnosti.

^ Späť na vrch