Opakovane mykozy vs. antikoncepcia

Príspevok v téme: Opakovane mykozy vs. antikoncepcia
ivus77

Caute baby, chcem poradit ohladom toho, ze sa mi uz asi rok stale vracaju mykozy, cize stale zapaly, svrbenie, vytok, bolesti pri sexe a podobne. Tieto problemy zacali, ked som zacala brat antikoncepciu a sexualne zit. Odvtedy mam stale tieto problemy.Teraz rozmyslam, ci antikoncepciu vysadit, ci tie zapaly nemoze sposobovat ona. Ale potom by zas nastal problem ako inak sa chranit, lebo kondomom moc neverim. tak sa chcem spytat, ci nemate nejake podobne skusenosti a neviete mi poradit, ci sa mi oplati antikoncepciu vysadit, ci to pomoze. dakujem :)

usiko

no, podla mna ked to vysadis, tak mykozy ta trapit nebudu...aj ja som tak urobila...a okrem toho, sex s kondomom je aj cistejsi, takze do posvy sa ti nedostanu kadejake ine bakterie......

Dievča

Ahojte. Ja mám tiež problém s opakovanými mykozámi a tiež užívam HA. No vždy keď začnem po menštruácii užívať tabletky (HA) tak prvý týždeň s tým nemám problém, no potom v druhom a v treťom týždni mi to opäť začne. Máte niektorá podobnú skúsenosť - že Vám to začína až v tom druhom týždni užívania tabletiek? Počula som aj taký názor, že tie mykózy z HA spôsobuje ten hormón, ktorý je pre všetky HA rovnaký - ten hormón sa volá na písmeno "e". A teda čím nižšia dávka toho hormónu je v danej tabletke tak by mala menej spôsobovať tie mykózy. Ja by som možno aj vymenila HA za inú - s tým nižším množstvom tohto hormónu, ale bojím sa užívať slabšiu antikoncepciu. Som mladá, občas si s priateľmi dáme aj nejaký alkohol a bojím sa, že ten alkohol by mi to oslabil - účinok tej HA.

SLAVUŠ

ja som bola nedavno na kupalisku a dostala som tam mykozua neubehol ani mesiac a dostala som ju znova ,ja to hrozne neprijemne ,možete mi niekto poradit čo je nato dobre ,pretože mala som už aj mastičky aj tabletky a gynekoligička mi ešte dala aj rosalgin na vyplachovanie a ani ten mi nepomohol ,som z toho už naozaj neštastna :((( Dakujem

ivus77

nikagold: a mozem sa za spytat ze ked si vysadila HAK, tak co si zacala pouzivat? kondomy ci ten pharmatex? o tom som cosi uz minule citala. je to naozaj spolahlive?

nikagold

ja som mala podobny problem, nevedela som co ani poriadne to mykoza je kym som nezacala brat HAK...odvtedy stale zapaly, bolest pri sexe...no proste to co si opisala ty. Tak som HAK vysadila, potom som este asi 2 krat dostala mykozu a teraz po pol roku sa mi tie hormony uz asi vyplavili z tela a je to ok, ziadne zapaly, nic. Takze je na tebe ci ti HAK stoji za to aby ta chranila pred tehotenstvom ale zase bolestive zapaly ti sex neumoznuju.. existuje aj ina ochrana, nehormonalna, napr. PHARMATEX a kondom sa tiez da...

ivus77

Ale kondomy su pre mna nespolahlive a nebudem hadam s chalanom,s ktorym chodim pouzivat kondomy. Ja som sa milovala iba s jednym chalanom v zivote, s ktorym chodim uz skoro dva roky, takze pochybujem, ze som sa niecim nakazila. A k tomu som viackrat bola u gynekologa a vzdy potvrdil, ze je to zapal a dal mi nejake tabletky.