Chcem byt herecka, ale...

dobra vila

vsmu, ked ma uz obvinujes, ze som pomiesala hrusky s jablkami, tak povedz aspon v com. Dostat sa tam urcite nie je lahke, ved si pozri, co pise aj Katty. To, co som napisala su hole fakty, nic ine.
Myslim, ze som to napisala zrozumitelne a s tym, co na to nicolette potrebuje. Staci si pozriet knizku "kam na VS", alebo ako sa to volalo. Takze si usetri taketo neosozne poznamky...moja bola aspon osozna, tak do mna aspon neryp, ked som napisala svoj subjektivny nazor.
Urcite ze sa musi snazit a snivat nestaci. Musi na sebe makat, pretoze tam prijimaju malo ludi z vela prihlasenych a aj to tak, ze z toho urobia jednu hotovu skupinku (cize do toho poctu beru aj prijatych kameramanov, rezisera, dramaturga atd).
Keby sa rozhodla ist na muzikalove herectvo, spievat musi vediet!!
Ked ide na cire herectvo, musi vediet hrat (logicke) a musi byt k tomu vsestranna. Ma tam volnu disciplinu (tam sa uz nehra), kde musi hrat na nastroj, spievat, ci tancovat. Tak preco by ju presla chut? Je logicke, ze toto herci musia vediet... Pozri si, kolko hercov od nas ma dokoncenu hudobnu skolu, kolki vedia spievat i tancovat. To im otvara branu!! Takze sa zobud, mila vsmu.
Ja ju chcem naopak podporit a otvorit jej oci, nech na sebe dievca maka, nech sa jej to podari!! Nech robi v zivote to, co ju bavi. Toto je realita, mila vsmu, ak sa tam chce dostat, moze uz teraz zacat na sebe makat, vyplati sa jej to. Ale ty vies o tom asi trt. Narozdiel od teba, sa jej snazim aspon poskytnut nieco k veci, zato tvoj nazor bol fakt uctihodny, wow.

Nicolette, v tom, co pises, mas pravdu. Ale co narobis. Podaj si prihlasku aj na tu ekonomicku a pripravuj sa, ale podla mna si podaj aj na tu VSMU (prinajhorsom im povedz, ze im tie peniaze aj vratis, ked ta uz tak odhovaraju). A podala by som si rovno dve - do BA, aj do BB na tu podobnu.

nicolett09

jasne,chodila som na divadelne kruzky (a u nas sa velmi ine ani neda),prednasala...nie som sice spevacka ale sestra hovori,ze to nie je az take zle,ja si myslim ze hlas taky nemam,ale falosne nespievam....no ja by som aj isla lenze oni hovoria,ze su to zbytocne vyhodene peniaze na prijimacky a ze najprv mám ist na ekonomiku apotom ked tu skolu skoncim,mám ist na herectvo...a to nebudu zbytocne vyhodene peniaze na 2 skoly??!!?

dobra vila

Ak sa o to naozaj zaujimas, skus to. Za pokus nic nedas. Ved ak odides na prijimacky, to neznamena, ze ta prijmu. Aspon sa aj sama presvedcis, ci na to mas. Rodicia nech sa strachuju, az ked ta prijmu :-P. A ked ta vezmu, CHOD TAM!! Radsej rob to, co ta zaujima, ako nieco, co ta neinteresuje a budes si to rokmi vycitat. Ver mi... Skus to, to je moja rada.
Dostat sa tam ale podla mna nie je tak lahke, prave preto aj sama uvidis, ci ti tvoj talent staci. Snivat je pekna vec, ale to nestaci. Dufam, ze chodis na dramaticke kruzky, recitujes a v rozpravani si zdatna, cisto artikulujes.
Neboj sa, to ze nevies salto (mozno ho aj vies) ti tam vytykat nebudu. Nebudu predsa vyberat na baze toho, ci vies "saltovat" a ci nie, ked im tam brilatne zahras, co ti povedia. Mala by si mat vsak hudobne citenie - hrat na nejaky nastroj, spievat, tancovat. Myslim, ze tam bude vyber na tebe, ta volna disciplina... a tam by si mohla ukazat prave nieco zo spominanych troch.
Ak nejdes za muzikalovu herecku, nemusis vyspievat nejake arie, vyber si piesen, ktora ti sadne, aj jednoduchu, len ju zaujimavo prednes. Ale najlepsie by bolo, kebyze naozaj vies spievat, to by bolo ideal :)
Takze ty vies, ak talent mas, vyskusaj, ale pokial len snivas, a nic preto nerobis, tak to zaves na klinec.

katty192

a si dobrá, nicolette? recituješ, prednášaš, vystupuješ niekde? vieš spievať, urobiť salto? to bolo tento rok na prijímačkách a ešte ďalšie veci...
ty si ty, ale ak nevieš...