SOM SAMA KVOLI RODICOM !!!

Príspevok v téme: SOM SAMA KVOLI RODICOM !!!
_SMUTNA_

ahoj :(

citim sa strasne sama. ide o to ze ked som mala 14 - 15 tak som chodila von so strasne vela lludmi a mala osm problemi s pitim, travou ta tak, utiekla som z domu, ale vzdy som sa vratila. rodicia mi prestali odvtedy verit. teraz ma 17

nemozem nic. pretoze uz mi absolutne v nicom neveria. 2 roky som nikde nebola. stratila som priatelov, preto lebo nemozem nikam chodit, uz ich ani nenapadne sa opytat ci s nimi niekam nejdem na chatu alebo do niakeho klubu - pretoze vedia ze nemozem. kvoli rodicom neviem dobre komunikovat s ludmi , velmi tazko si hladam novych priatelov, a co sa tycha mojich frajerov, vzdy som to ukoncila prva pretoze uz som sa nemohla pozerat na to aky su znudeny s toho ze mozem byt len u nas v meste a vonku mozem byt do tmy a to pri nasej bytovke.
nepustia ma dokonca ani spat k najlepsej kamoske ktora byva 3 minuty od nas.
alebo ked ma aj niekam pustia mimo mesta tak mam byt O 22:00 doma.

nerozumiem im, preco sa o mna tak strasne boja, uz niesom taka ako predtym - ved kazde decko raz skusi alkohol atd.
ale ved to uz bolo tak davno.

a mojmu bratovi ktory ma 18 dovolia vsetko dokonca ist aj do zahranicia s kamosmi. a pri tom on chlasta, fajci, sexuje, plati pokuty za rusenie nocneho kludy, a ze pitie na verejnosti po 22:00 vecer no chapete vsetko toto.

a mne povedia ze ja som dievca a ze nemam 18. tak nech sa ukludnim.

co mam spravit aby mi zacali verit. ???

Azuriitko

Je ľahšie vytvoriť si dôveru, ako získať stratenú dôveru. Ti poviem ale v dnešnej dobe majú deti neuveriteľnú voľnosť, veď je normálne že sa pije od 13 rokov aj menej, pričom za mojich čias (a to mám teraz len 23) sa snáď v 14-15 rokoch ani najväčší vyvrhel neopil, a ak sa to stalo, tak to bolo pre všetkých hrôza že taký mladý a pije. Doba sa mení... Ale keďže v teba stratili rodičia dôveru, musíš si ju nanovo vybudovať. Stále sa snaž dodržiavať presne to čo ti kážu, časom skúšaj posunúť trochu napríklad dobu návratu, skús prehovoriť na väčšiu vzdialenosť a podobne. Ale snaž sa naozaj dodržiavať požiadavky rodičov, a keď vytrváš dostatočne dlho, tak časom aj sami rodičia budú robiť ústupky.

mirka 23

A z tvojho brata by som si príklad nebrala... Asi si sa dostala do zlej partie. Neviem, ale ja alkohol nepijem ani teraz a to mám 24. Nevypila som nikdy ani pol deci tvrdého alkoholu. Čo keby si si našla normalnych kamaratov?

alk

nerozumiem im, preco sa o mna tak strasne boja, uz niesom taka ako predtym - ved kazde decko raz skusi alkohol atd.

SMUTNA
prepac, ale ja som nikdy ako decko neskusila alkohol a nastastie ani moje deti!! je to vysledok vychovy tvojich rodicov-zla vychova, malo pozornosti sa ti dostavalo, tak si hladala utechu inde. ja nikoho nesudim, to by som si nedovolila, ale ak nie je v rodine pohoda, tak sa to skor, ci neskor u deti prejavi. myslim, ze tvoji rodicia su zodpovedni za to, co si robila a terz je na tebe, kedze uz nie si decko, aby si sa zmenila a dokazala im, ze si ina. no chce to cas. prajem vela stastia

mirka 23

Nie si sama kvôli rodičom, ale kvôli sebe. Mňa naši pustili von s kamarátmi až keď som mala 16 a to som mohla byť do 21.00 Predtým som von nechodila, mala som iné starosti ako huliť a piť s kamaratmi. Až do 20tky som chodila domov o 21.00 A som tu. Samozrejme raz za čas som išla aj na disku, ale to som im povedala, že prídem neskôr. Sem tam to znamená asi raz za tri mesiace. Dôverovali mi. Takže podľa mňa ti vaši dovolujú až až. A to, že kamoši s tebou nechodia von, lebo môžeš byť len do 22.00. tak to asi nie su tí praví kamarati.

1eny1

ani sa nečudujem tvojim rodičom, veď zodpovedajú za teba. Inač, polož si otázku a daj si odpoveď, či by si chcela aby tvoje deti sa v 15 túlaly vonku,utekali z domu, pily, húlily trávu a iné. Tak sa im nečuduj , že stratili v tebe dôveru. Brat ma 18 a zodpovedá sam za seba.
a čo maš spraviť aby ti verili? asi by to bola dlhá trať, lebo aj po tomto čo si napísala sa vždy cítiš byť ukrivdená.