Mám sa holiť?

Príspevok v téme: Mám sa holiť?
nerozhodnuta

ahojte, mám dilemu, teda je ich viac. Neviem kde sa mám holiť a či sa to oplati. Tak začnem napr. podpozušie som si už raz oholila, bol to dobry pocit, kym to nezačalo strašne svrbieť keď chlapky začali znova rásŤ. Odvtedy už nie, ale v dnešnej dobe sa potom bojím zodvihnúť ruku, že ako to bude vyzerať. Potom nohy, tie som si ešte neholila, ale tiež mi je čudné chodiŤ ,len tak, pripadam si čudne, ale desi ma keď každý mi hovorí až to nerobím, lebo budú rásť rýchlejšie a hustejšie. a nakoniec medzinožie. Môj chalan chce aby som si ho oholila pre pripad že by sme neskôr niečo spolu chceli. Neviem čo mám robiť...poradte mi.... inak mam 15 rokov, tak fakt nvm....prosiiim pomôžte

brieta

no ja neviem,ja teda nemam moc dobry pocit ked sa holim tam dole.Dost to mam podrazdene,skor volim kratky strih.A podpazusie to je samozrejmost,je to prijemne,zvyknes si.Ked sa sprchujem tak hned po mydle beriem do ruk ziletku,je to automaticky.Oholenie podpazusia trva doslova iba par sekund ak mas kvalitnu ziletku tak zopar tahov a je to ok.Je fajn si potom uz suche a oholene podpazusie prepudrovat,je to super.Teraz je na trhu vela vselijakych gelov pred a po holeni,prijemne vonaju a su urcene specialne pre zeny.Takisto je dolezite aby si mala svoju kvalitnu ziletku a nepoziciavala si od otca ci brata,mozes dostat infekciu.Ak si sa holila s inou ako svojou,mohlo ta to stipat aj preto.A holenie noh tiez nieje tazke,dokonca niekomu staci iba raz za 2 tyzdne podla intenzity rastu chlpkov. Uvidis ked si oholis nohy,podpazusie pripadne aj tam dole aky budes mat zo seba prijemny pocit.A pre jaja:-) - tiez si sa niekedy holila prvykrat a tiez si nevedela ako na to.Nikto z neba uceny nespadol tak sa nevysmievaj. nerozhodnuta potrebuje iba poradit a povzbudit.Tak do toho,ved je leto nech si krasna a dobre sa citis !

jaja:)

Ty si de ?? pred opicami ?? sak sa ohol :D jesis :D v tvojom veku sak to je hanba :D nechapem ze ti priatel nic nepovedal musi mu to vadit len nevie ako ti to ma povedat....pod pazuchami je samozrejme ze sa treba oholit sak fuuj...a svrbi ta to preto leno sa nevies oholit lebo ti zarastaju chlpky...a nohy to je samozrejme ze treba sak ja si holim kazdy tyzden pravidelne dakedy aj viac krat a nezacnuti rast hrubsie a hustejsie to je blbost sice ti to moze byt jedno lebo ty ich nemas nechat vobec vyrast....a tam dole sa holit nemusis nerobia to vsetky dievcata ktore este nemaju samozrejmi pohlavny styk ale ekd sa tam dole oholis je to lepsi pocit....

lucika214

no mne osobne penový veet vôbec na nohy nepomohol, to by som ho tam musela mať asi "hodinu" aby mi tie chlpy zišli, ale vyskúšaj - možno tebe bude vyhovovať.
a ja si holím nohy len po kolená, na stehnách mám také mini chĺpky, ktoré neriešim

nerozhodnuta

Ďakujem vám baby. A na tie nohy.... oplatí sa použiť Veet??? a krém či tie pásiky??? a treba holiť celé nohy, alebo len od kolien po členok??? Ďakujem

karioll

treba sa vediet holit,hlavne by som pouzil holiaci gel na silne chlpy(to je nazov)vzdy ostra a kvalitna ziletka a hlavne vydezinfikovat a upokojujuce mlieko si dat.je to hygienickejsie,v dnesnej dobe ziaduce a urcite sa budes lepsie citit.a nerobil by som to pre chalana,ale pre seba

Inner

Urob to podla seba. Chvilku trva, kym sa naucis narabat so ziletkou. Ja si holim podpazie, priblizne kazde tri dni a ziadne chlpky ma nepichaju ani nic podobne. Myslim, ze casom s tym zacnes aj ty :-)

Nohy si epilujem epilatorom, je to trvalejsie riesenie nez holenie. No pokial ti chlpky na nohach prilis neprekazaju, tak si ich nehol.

Intimne miesta. Hm. Tak asi to bude zniet divne, no kvoli chlapovi by som sa tam nikdy neoholila. Najprv mu povedz, nech to skusi on :-). Vyskusala som a bolo to hrozne. Vyhodili sa mi tam cervene pupienky, ked chlpky dorastali cely cas ma to tam skriabalo, svrbelo. Ja si chlpky napr. iba skracujem. Dorastaju velmi velmi rychlo. Ved sex mozete mat aj bez toho, aby ste sa tam dole holili. Ved ako myslis sa milovali ludia generacie pred nami? Ochlpenie ma svoju ochrannu funkciu - ochranuje vchod do posvy. Ak vsak chces, tak si skus vyholit intimne miesta. Ale ja s tym dobru skusenost nemam.

bodocka

ahoj.. no tak podpazusie - na to som si aj ja kus dlhsie zvykala, lebo ma to akosi bolelo, ked osm si ho holila zozaciatku. Ak ich mas svetle chlpky alebo blond na nohach ze ti ich nevidno dokonca, tak si velke starosti nerob s holenim:). A medzi nohami.. No a na to ze mas 15 a mas sa holit tam dole je skoro.. ked chces pristrihni sa, ale podla mna je skoro na pätnacku aby si s nim spala. Mohlo by ta to neskor mrziet .. vobec nieje dovod sa ponahlat:) Si mladucka. A okrem toho holit sa tam dole je mi najmenej prijemne..Hlavne zo zaciatku to bolo. Musis sa sama rozhodnut:))

lucika214

myslím že v 15-tich už je určite najvyšší čas aby si sa začala holiť. podpazušie určite a to nie len z estetického hľadiska. ako si napísala oholila si sa iba raz a vadilo ti to dorastanie, na to si o chvíľu zvykneš, nevzdávaj to. podpazušie je základ.
čo sa týka nôh, nemusíš sa báť že budeš viac chlpatá keď sa budeš častejšie holiť.ja na sebe nejak necítim že by sa mi zhustilo ochlpenie, ale ak si nohy nechceš holiť - tak zájdi ku kozmetičke na depiláciu voskom, to ti dlhšie vydrží a čo sa týka rozkroku to je čisto na tebe, ale myslím, že by si sa sama cítila príjemnejšie keby si tam dole nemala hustý porasť, minimálne daj nejaký krátky strih.

[zruseny8]

na holenie si zvyknes a budes to neskor brat za samozrejmost. je pravda ze holenim su chlpky dlhsie a hustejsie, lenze ak si ich budes holit pravidelne, tak ti to nebude vadit a ani ich nepostrehnes. holenie ako cinnost sa prevadza nielen z hladiska estetickeho ale aj zo zdravotneho. cize ak chces podpazusie a nohy si kludne mozes holit, a medzinozie - neriad sa podla frajera. urob co uznas za vhodne. nemusis holit uplne "dohola" ale staci na nejake pasiky, alebo pristrihnut chlpky.

1eny1

podpazušie, zvykneš si,je to dobrý pocit. Nohy buď pasiky vett, alebo si strojčekom vytrhaj...po prvý krát trochu bolí ale potom je to už v pohode. a nerob to čo chce tvoj chalan ale čo chceš ty.