Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

hnacka raz za den. potom je klud

chorecrievko

gumkacik, toto je stara tema, ale skus to, co ti radi RNG. alebo na zaciatok si kup aspon tie probiotika a papaj psyllium (neochutene). oboje kupis v lekarni.

gumkacik

Dobrý deň,
Potrebovala by som radu. Už drzhý rok,ale nie sále mávam hnačky.Niekedy viackrát za deň inokedy celý deň pohoda až ráno.Krv a stolica boli v poriadku.Nebolí ma ani žalúdok ani nič pri vyprázdňovaní.Vylúčila som mliečne výrobky a beriem aj probiotiká.V detstve som mala ekzém len sa chcem opýtať,či to nemôže náhodou spolu súvisieť.Za odpoveď ďakujem

S pozdravom Andy

RNG

vacsiny hnaciek sa da zbavit kombinaciou vlaknin(psylium, pektiny) collostra a probiotik.
Odporucam toto:
Lyzica psylia, vysypat do nej 15 kapsul collostra(7 gramov) dobre zamiesat, zaliat vodou a rychle vypit skor nez zhustne. Po dvoch hodinach zobrat silnu probioticku zmes s vodou.
Zopakovat po 8 hodinovych intervaloch.
Obvykle den-dva ten problem vyriesia na dlhsi cas. Probiotika ale treba brat najprv denne(na noc s kuskom jablka) neskor aspon raz za tyzden.

Pod slovom "silne probiotika" myslim zmesy viacerych kultur(5-15 roznych) v kvantitach 3 a viac miliard(billions)na kapsulu. Najlepsie maju az 70 miliard a to v kapsuliach, ktore sa rozpustia az v crevach, takze nie su poskodene zaludocnymi kyselinami(pozri napriklad na -odkaz odstránený-

(Na porovnanie, v crevach normalne osadenie probiotik je 500 az 1000 miliard, takze aj najsilnejsie zmesy sa potrebuju znacne rozmnozit na kolonizaciu. Typicky sa ale cez noc mozu rozmnozit na desatnasobok i viac, na stastie pre nas)

zuzikl

ja som raz hladna inokedy mam plny zaludok neviem cim to je ale asi sa potom zuzka zle stravujeme a mame ztoho hnacku.

evitta

Mirka nie na kazdeho plati jeden vzorec stravovania. Napriklad krvna skupina B velmi dobre znasa mliecne vyrobky.. Okrem toho v jogurte je uz nastiepena kravska bielkovina a v kyslomliecnych vyrobkoch su obsiahnute bifido a ine kultury prospesne pre zdravie. Treba si vsak vybrat kvalitne jogurty, tj. s mnozstvom tuku okolo 3,8 percenta, probiot. kultury a najlepsie biele jogurty s co najnizsim datumom expiracie..

zuzikl

aj ja mavam kazdy den hnacku a teraz v letnom obdobi a inokedy som stym problem nemala prave naopak mala som zapchy,tak zuzka je to asi z tepla hadam nas to casom prejde.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

hnacka raz za den. potom je klud - Fórum - ZDRAVIE.sk